Informācija par viltošanas novēršanu

Canon ir viens no daudziem globāla mēroga zīmoliem, kuru ietekmē nelikumīga produktu viltošana. Tie ir papildpiederumu un akumulatoru viltojumi un kopijas, kuru iepakojums izskatās kā oriģinālajam Canon produktam. Uzņēmums Canon ļoti nopietni izturas pret šādām noziedzīgām darbībām un sadarbojas ar policiju, muitu, varas iestādēm un organizācijām, kas cīnās pret viltojumiem visā Eiropā, Tuvajos Austrumos un Āfrikā (EMEA), lai novērstu tirdzniecību ar viltotiem produktiem.

Tālāk ir sniegta informācija par apdraudējumu, ko izraisa viltotu Canon produktu izmantošana, kā arī informācija, kā tos identificēt un ko darīt, ja uzskatāt, ka esat iegādājies viltojumu.

Kāpēc jāizvairās no viltotiem Canon produktiem?

Oriģinālo produktu iegāde

Kā identificēt viltotus Canon produktus

Ko darīt, ja uzskatāt, ka, iespējams, esat iegādājies viltotu produktu

Ko dara uzņēmums Canon, lai aizsargātu savus klientus

Mūsu panākumi

Citas noderīgas saites

Kāpēc jāizvairās no viltotiem Canon produktiem?

Drošības riski

Viltoti Canon produkti nav ražoti un pārbaudīti, ievērojot stingros oriģinālo Canon produktu kvalitātes standartus, un to lietošana var nodarīt kaitējumu cilvēkam vai produktam. Viltoti akumulatori lietošanas laikā var radīt pārmērīgu karstumu, noplūdes vai eksploziju, izraisot smagas traumas cilvēkam vai nenovēršamu produkta bojājumu.

Plašāku informāciju par viltotu akumulatoru izraisīto apdraudējumu skatiet Kameru un attēlveidošanas produktu asociācijas (CIPA — Camera & Imaging Products Association) vietnē.

Kvalitāte

Viltota Canon tinte un tonera kasetnes var noplūst, nosprostot printera drukas galviņu vai izraisīt krāsu izplūšanu un švīkas. Ļoti iespējams, ka šīs kasetnes nodrošinās arī ievērojami mazāku izdruku skaitu, salīdzinot ar oriģinālajiem produktiem. Uzņēmuma Canon pārbaudīto viltoto kasetņu izdruku skaits bija diapazonā no 28% līdz 69%, salīdzinot ar oriģinālajām kasetnēm.

Ietekme uz vidi

Visi oriģinālie Canon produkti atbilst Eiropas tiesību aktiem, piemēram, direktīvai WEEE par izlietoto elektrisko un elektronisko aparatūru (WEEE — waste electrical and electronic equipment); direktīvai RoHS (Restriction of Use of Hazardous Substances — noteiktu bīstamu vielu izmantošanas ierobežošana elektriskās un elektroniskās iekārtās) un regulai REACH (Registration, Evaluation, Authorisation and Restriction of Chemicals — ķimikāliju reģistrēšana, vērtēšana, licencēšana un ierobežošana). Viltoti produkti parasti neatbilst šiem tiesību aktiem, jo nav informācijas par to sastāvdaļu izcelsmi un ražošanu, tādēļ tie izraisa lielāku risku videi.

Lasiet vairāk par Canon darbību vides jomā.

Saistība ar organizēto noziedzību

Viltotu produktu ražošana un pārdošana ir noziedzīgs nodarījums. Ir konstatēts, ka par viltotu produktu ražošanu un pārdošanu atbildīgās personas bieži ir saistītas ar citām nelikumīgām darbībām, tostarp ar tādas noziedzības finansēšanu kā narkotiku izplatīšana, cilvēku tirdzniecība, ieroču kontrabanda, personu identitātes zādzības, naudas atmazgāšana un terorisms.

  Augša

Oriģinālo produktu iegāde

Pilnvarotu Canon produktu mazumtirdzniecības uzņēmumu sarakstu (nepilnīgu) var apskatīt lapā Kur nopirkt.

  Augša

Kā identificēt viltotus Canon produktus

• Unikāla Canon hologramma ir uz visiem oriģinālajiem Canon tintes kasetņu*, lāzera toneru, kopētāju toneru, kameru un videokameru akumulatoru iepakojumiem. Hologrammai ir unikālas krāsu maiņas īpašības — tā izskatās zaigojoši zeltaina, skatoties no priekšpuses, bet, noliecot horizontāli, tā mainās uz tumši zaļu gaismu atstarojošu krāsu. Ja hologramma ir viltota, šī krāsu maiņa nenotiek vai tā ir pavisam neliela.

(* Šī unikālā hologramma var nebūt uz Eiropas plastmasas blistera multipaku iepakojuma strūklprinteriem.)

Picture__Hologram

• Uz viltota iepakojuma bieži tiek attēlotas neprecīzas, bojāta izskata, izplūdušas nepareizu izmēru vai krāsas viltotas hologrammas.

• Canon logotips uz viltota Canon iepakojuma un produktiem var būt izplūdis un ar nepareizu krāsu, fontu vai izmēriem.

Picture_canonlogo

• Viltotu produktu iepakojums var izskatīties kā vairākkārt aiztaisīts, lietots vai bojāts.

• Uz viltotiem produktiem vai iepakojuma var būt drukas kļūdas.

Tirgū ir konstatēti arī viltoti Speedlite produkti, un plašāku informāciju par to varat atrast šeit.

Lai apskatītu oriģinālu un viltotu Canon akumulatoru attēlus, apmeklējiet Kameru un attēlveidošanas produktu asociācijas (CIPA — Camera & Imaging Products Association) vietni.

Citas viltotu produktu pazīmes

• Cena: uzmanieties, ja pārdevēji piedāvā neparasti zemu cenu.

• Iegādes vieta: jāuzmanās, iepērkoties interneta izsoļu tīmekļa vietnēs. Ne visi šajās vietnēs iegādātie produkti ir viltoti; tomēr viltotāji šīs vietnes izmanto, lai ātri un anonīmi sasniegtu pircējus visā pasaulē.

  Augša

Ko darīt, ja uzskatāt, ka, iespējams, esat iegādājies viltotu produktu

Ja šaubāties par nopirktā papildpiederuma vai akumulatora autentiskumu, lūdzu, sazinieties ar Canon pilnvaroto pārstāvi vai ar mums, izmantojot šo kontaktinformāciju: ipr.info@canon-europe.com.

Diemžēl mēs nevaram aizstāt vai labot viltotus Canon produktus. Tomēr mēs varam apstiprināt, vai produkts ir oriģināls, un sniegt rakstisku apliecinājumu, ja produkts ir viltots.

  Augša

Ko dara uzņēmums Canon, lai aizsargātu savus klientus

Aizsardzība

Uzņēmuma Canon nosaukums un logotips ir oficiāli reģistrēts kā preču zīme un muitas iestādēs vairāk nekā 30 EMEA (Eiropas, Tuvo Austrumu un Āfrikas) valstīs, lai veiktu oficiālu uzraudzību un konfiskāciju, ja pastāv aizdomas par viltotiem produktiem, tos ievedot valstī.

Tehnoloģijas

Uzņēmums Canon ir izveidojis drošības pasākumus, lai palīdzētu klientiem identificēt oriģinālos produktus.

Sadarbība

Canon sadarbojas ar valsts un starptautiskajām iestādēm un organizācijām, piemēram, policiju, muitu un Tirdzniecības standartu institūtu, lai palīdzētu tiem identificēt viltotus Canon produktus un izņemtu tos no tirgus.

Efektīvu tiesību aktu pieņemšanas veicināšana

Uzņēmums Canon strādā oficiālā līmenī ar mērķi vairot informāciju par nelikumīgu viltotu produktu tirdzniecību un piedalās sabiedrības konsultācijās par intelektuālā īpašuma aizsardzību.

Canon aktīvi piedalās dažādu organizāciju darbā, piemēram, Viltošanas apkarošanas grupā (Anti-Counterfeit Group), ICCE (Imaging Consumables Coalition of Europe — Eiropas Attēlveidošanas papildpiederumu koalīcija), REACT (Eiropas Viltošanas novēršanas tīkls) un pakalpojuma eBay programmā VeRO (Verified Rights Owner — Pārbaudītu tiesību īpašnieks).

Izglītība

Canon nodrošina apmācību un izglītojošus seminārus policijas, muitas un valsts iestāžu darbiniekiem, lai palīdzētu viņiem identificēt viltotus Canon produktus. Canon ir arī izveidojis un izplatījis parocīgu skatītāju, lai valsts iestāžu darbiniekiem atvieglotu viltotu produktu noteikšanu.

Picture_Handy_Viewer

  Augša

Mūsu panākumi

Uzņēmums Canon, sadarbojoties ar valsts iestādēm, ir konfiscējis viltotus produktus daudzās EMEA (Eiropas, Tuvo Austrumu un Āfrikas) valstīs.

Turklāt kopš 2010. gada uzņēmums Canon ir veicis vairāk nekā 200 ekspertīžu un 660 muitas konfiskāciju, kurās bija iesaistīti aptuveni 550 000 viltotu produktu.

  Augša

Citas noderīgas saites

Lai iegūtu papildu informāciju par viltošanas novēršanu, skatiet tālāk sniegto sarakstu ar noderīgām saitēm:

React — Eiropas Viltošanas novēršanas tīkls
Uzņēmējdarbības iniciatīva viltošanas un pirātisma novēršanai
Viltošanas apkarošanas grupa
Intelektuālā īpašuma birojs
Eiropas, Tuvo Austrumu un Āfrikas Attēlveidošanas papildpiederumu koalīcija

  Augša

spacer
					image

About Canon

Facts & Figures
Anti-Counterfeit Awareness
Parallel Products Information