Dual Pixel CMOS AF

Dual Pixel CMOS AF ir fāzes noteikšanas automātiskā fokusa (Auto Focus — AF) tehnoloģija, kas izmanto sensoru un nodrošina vienmērīgu un jaudīgu fokusa izsekošanu filmās, kā arī automātiskā fokusa ieguvi, fotografējot tiešā skata režīmā.

Tā ir unikāla Canon izstrādāta tehnoloģija, kas ļauj iegūt profesionāla izskata fokusa efektus un patur objektu, kas pārvietojas pretim, asā fokusā, bet fonu iestata izplūdušu. Tā ir izteikta EOS filmu īpašība.

Šis inovatīvais risinājums ļauj ļoti vienkārši uzņemt objektu ar asu fokusu, kad pārvietojaties.

Kāpēc tika radīta Dual Pixel CMOS AF tehnoloģija?

Lai izceltu objektu uz ierobežota lauka dziļuma, ir jānodrošina fokusa kontrole, ja galvenais objekts pārvietojas vai fokusa punkts mainās. Dual Pixel CMOS AF tehnoloģija tika radīta tā, lai fokusa kontrole filmas uzņemšanas brīdī būtu vieglāka un vienmērīgāka, šādi kliedējot priekšstatu, ka DSLR filmu režīmu var izmantot tikai profesionāļi. Turklāt Dual Pixel CMOS AF tika radīta arī, lai uzlabotu fotografēšanu tiešā skata režīmā — iegūstiet tādus pašus veiktspējas rezultātus kā ar skatu meklētāju.

Kā tas darbojas

Visi CMOS attēla sensora virsmas efektīvie pikseļi sastāv no divām atsevišķām fotodiodēm, kas tiek nolasītas atsevišķi fāzes noteikšanas automātiskā fokusa brīdī un kopā attēlveidošanas brīdī. Dual Pixel CMOS AF var izmantot pat vairāk nekā 80% no tiešā skata kadra augstuma un platuma, un šī tehnoloģija ir ļoti precīza, turklāt netiek ietekmēta attēla kvalitāte.

Atšķirībā no citām metodēm ar sensora automātisko noteikšanu, kurās noteiktiem sensora pikseļiem tiek piešķirta automātiskā fokusa vai attēlveidošanas funkcija, Dual Pixel CMOS AF sensora pikseļus var izmantot kā attēlveidošanas vai fāzes noteikšanas AF pikseļus. Līdz ar to nav nepieciešama papildu AF pikseļu attēlveidošanas apstrāde. Tāpēc varat ātri iestatīt fokusu un iegūt maksimālu attēla kvalitāti, kad fotografējat vai uzņemat filmu.

Lai attēla plaknē veiktu fāzes noteikšanu, kreisās un labās fotodiodes tiek nolasītas atsevišķi, un iegūtos paralēlos attēlus izmanto, lai aprēķinātu fāzu atšķirību.

Izmantojot šo atšķirīgo fāzu AF tehniku, var aprēķināt objektīva fokusa pozīciju.


Salīdzinājumam — biežāk izmantotās kontrasta AF metodes meklē fokusa pozīciju, pārvietojot objektīvu uz priekšu un atpakaļ. Līdz ar to AF ātrums ir lēnāks un nevienmērīgāks.

Ja ir iespējota sejas un objekta izsekošana, Movie Servo AF seko izvēlētajam objektam, kad tas pārvietojas vai kad maināt kadra kompozīciju. Varat arī vienkārši izvēlēties citu fokusa apgabalu, ierakstīšanas laikā pieskaroties skārienekrānam.

Sākotnēji Dual Pixel CMOS AF tehnoloģija ir saderīga ar 103 EF objektīviem, plašo EF un EF-S klāstu, fiksēta fokusa garuma, platleņķa un telefoto objektīviem. Sistēma ir sasniegusi būtisku automātiskā fokusa darbības uzlabojumu ar daudz lielāku AF ātrumu.