Automātiska fokusēšana — EOS-1D X Mark II

Nofiksējiet, izsekojiet un uzņemiet

Bīstami asas fotogrāfijas.

eos-1d-x

360 tūkstošu pikseļu RGB+IR mērīšanas sensors

Kamerai ir RGB+IR mērīšanas sensors ar 360 000 efektīvu pikseļu (736 x 496 WVGA izšķirtspēja). Novērtējošā mērīšana un novērtējošā zibspuldzes mērīšana ir balstīta uz sensora noteikto informāciju. Sensorā ir ietverti IR pikseļi, kuri nosaka infrasarkano (infrared, IR) gaismu, kas palīdz EOS ainu noteikšanas sistēmai analizēt ainas un uzlabot AF precizitāti. IR pikseļi kopā ar RGB pikseļiem tiek arī izmantoti, lai ainā noteiktu spilgtumu, krāsu un sejas. Papildus tam, ka tiek ņemta vērā attāluma informācija, algoritms atpazīst objektu, balstoties uz sejas noteikšanas un krāsu informāciju.

Mērīšanas sensoru atbalsta īpašs DIGIC 6 procesors, kas apstrādā visus krāsu informācijas un sejas noteikšanas datus, lai ar izcilu precizitāti atpazītu uzņemamos objektus.

eos-1d-x
eos-1d-x

EOS iTR sistēma

360 000 pikseļu RGB+IR sensora sejas noteikšanas un krāsu izsekošanas iespējas tiek izmantotas EOS funkcijā Intelligent Tracking, kā arī atpazīšanas sistēmā. Fotokameras EOS-1D X MARK II sistēmā EOS iTR AF ir iekļauti uzlaboti algoritmi, kas ir arī kamerā EOS 7D Mark II un kas ļoti uzlabo kopējo objekta izsekošanas veiktspēju.

Papildus seju prioritātes režīmam ir pievienots arī objekta izsekošanas režīms, kas paredzēts tiem brīžiem, kad seja nav redzama un galvenais objekts nav cilvēks.

eos-1d-x

AI Servo AF III+

Canon AI servo AF III+ ietver automātiskās fokusēšanas algoritmu, kas kopā ar EOS inteliģento izsekošanas un atpazīšanas (EOS iTR) sistēmu uzlabo izsekošanas jutību ainās, kurās objekta kustības var būt pēkšņas, tādējādi nodrošinot precīzu un akurātu fokusēšanu situācijās, kad tā ir sarežģīta.

Fotokamerā EOS-1D X Mark II ir ietverti seši AF gadījumu izpētes iestatījumi, lai palīdzētu izvēlēties objektam vispiemērotāko opciju. Gadījumu izpēte ietver dažādus iestatījumus trīs dažādiem AF preferenču iestatījumiem: jutības izsekošana, paātrinājuma/palēninājuma izsekošana un AF punkta automātiska mainīšana. Šos parametrus var pielāgot vēl precīzāk atbilstoši personīgām vēlmēm.

61 punkta paplašinātā automātiskās fokusēšanas zona

eos-1d-x

AF punktu zonas palielināšana ir ļoti pieprasīta funkcija gan profesionālu, gan amatieru fotogrāfu vidū. Fotokamerā EOS-1D X Mark II AF punkti ir izvietoti plašākā zonā, aptverot par 8% lielāku centrālo zonu vertikāli un par 24% lielāku perifēro zonu vertikāli, kas sniedz lielāku objektu novietošanas brīvību kompozīcijā.

41 krusteniska veida un 5 dubulta krusteniska veida AF1 punkti vēl vairāk paplašina EOS-1D X Mark II fokusēšanas iespējas. Krusteniskā veida AF punkti sniedz lielāku automātiskās fokusēšanas precizitāti plašākā kadra zonā, nodrošinot pareizu fokusēšanu, kas ir svarīgi, ja objekti ātri pārvietojas. Visus punktus, t.i. 61 AF punktu un 41 krusteniskā veida AF punktu var atlasīt atsevišķi.

1Fokusēšanas punktu, krusteniska veida fokusēšanas punktu un dubultu krusteniska veida AF punktu skaits atšķiras atkarībā no izmantotā objektīva.

eos-1d-x

AF punktu atlase

Izmantojiet 61 AF punktu kopā vai grupējiet tos pārvietojamās zonās, kas aptver objektus, kuri neatrodas centrā. Varat arī izvēlēties tikai vienu AF punktu, lai precīzi fokusētu īpašu ainas daļu.

Lielā zona, kas bija populāra fotokamerā EOS 7D Mark II, ir arī fotokamerā EOS-1D X Mark II, ļaujot izsekot kustīgus objektus, kas ir īpaši efektīvi, veidojot precīzas kompozīcijas, kurās objekts pārvietojas lielā ātrumā.

61 AF punkts ar 21 krusteniska veida AF punktu pie f/8

eos-1d-x

Savvaļas dzīvnieku un sporta fotogrāfiem bieži jāizmanto supertelefoto objektīvi ar pagarinātājiem, lai pietuvinātos objektiem. Tas ierobežo AF lietojumu izrietošā f/8 atvēruma iestatījuma dēļ. 1 punkta f/8 AF saderība, kas bija kamerai 1D X, ir ievērojami palielināta līdz maksimālajam 61 punktam2 un arī 21 krusteniskajam punktam kamerā EOS-1D X Mark II. Zonas AF, kas atvieglo objekta izsekošanu, un EOS iTR AF nodrošina iespaidīgu objekta izsekošanas atbalstu, pat uzņemot ar supertelefoto un pagarinātāju.

2Fokusēšanas punktu un krusteniska veida fokusēšanas punktu skaits atšķiras atkarībā no izmantotā objektīva

eos-1d-x

Automātiska fokusēšana ar EV-3

Automātiskās fokusēšanas sistēma atvieglo objekta noturēšanu fokusā pat sarežģīta apgaismojuma apstākļos. Automātiskās fokusēšanas zemas intensitātes ierobežojums ir uzlabots līdz EV-33, atvieglojot tādu ainu uzņemšanu, kurās automātiskā fokusēšana iepriekš nebija iespējama vai bija pārāk lēna un neprecīza, piemēram, tumšās vietās.

3EV-3 ar viena centrālā AF punkta fokusēšanu pie f/2.8, 23°C/73°F un ISO 100

Sarkani izgaismotu AF punktu parādīšana

Pamatojoties uz kameras EOS-1D X lietotāju atsauksmēm, ir atjaunota funkcija, kas pirmo reizi bija kamerā EOS-1D Mark IV — automātiskās fokusēšanas rāmis tiek parādīts sarkanā krāsā. EOS-1 sērijā ir pieejama ne tikai izgaismotā rāmja attēlošana, bet arī EOS sistēma Intelligent Scene Analysis un optiskās sistēmas attēlojums ar sarkanās krāsas pārklājumu. Tā kā tas atvieglo AF punktu noteikšanu tumšās vietās un ir vienkārši uzreiz atlasīt AF punktu, kadrēšana ir vienkāršāka vāja apgaismojuma apstākļos.

eos-1d-x

Mirgošanas noteikšana

Mirgojošā gaismā, piemēram, dienasgaismā, izmantojot ātrāku aizslēga ātrumu, var iegūt rezultātu ar neregulāru ekspozīciju un krāsām gaismas mirgošanas frekvences dēļ. Fotokamera EOS-1D X Mark II — tāpat kā EOS 7D Mark II, EOS 5DS R un EOS 5DS — nosaka gaismas avotu mirgošanas frekvenci un koriģē uzņemšanas laika iestatījumus, lai attēlu uzņemtu tuvu maksimālā spilgtuma brīdim, tā samazinot mirgošanas efektu. Šī funkcija darbojas, ja mirgošanas frekvence ir 100 Hz un 120 Hz, un tai ir uzlabots algoritms, lai izvairītos no nepareizas mirgojošas gaismas noteikšanas.

0%