Jūs noteikti uzskatāt, ka briedis ir kautrīgs vai izvairīgs. Taču šis briedis tāds nav.

Daudzas naktis visa gada garumā vietējās pilsētiņas iedzīvotāji var vērot burvīgus un satraucošus savvaļas dzīvniekus, kas nelīdzinās televīzijā redzētajiem.

Piemēram, Epingas mežos Eseksā, Apvienotajā Karalistē mīt rudie brieži. Šie dzīvnieki ir zālēdāji. Pēdējos gados viņi ir atklājuši, ka sulīgā, zaļā zāle, kas aug ielu malās, un pat īsi nopļautais mauriņš ir gardāka vakara maltīte par ierastajiem zariem un lapām.

Var šķist, ka šie dzīvnieki nebaidās no kameras un ir nedaudz nekaunīgi, taču patiesībā viņi ir kautrīgi. Fotogrāfi izmanto mirkļus, kad brieži apstājas, lai ieklausītos un apskatītu, vai tiem nedraud briesmas.

Lielākie tēviņi var svērt līdz pat 150 kilogramiem. Mātītes ir gandrīz uz pusi vieglākas. Brieža mūžs var ilgt no divpadsmit līdz sešpadsmit gadiem.

Pēdējos gados ziemas Apvienotajā Karalistē nebija bargas, tādēļ visu sešu tur mītošo briežu sugu skaits ir acīmredzami pieaudzis un joprojām pieaug. Vairošanos veicina arī tas, ka tuvumā nedzīvo dabā mītošie plēsīgie dzīvnieki.

Šie pilsētas brieži ir tikai viena no satriecošajām, aizkustinošajām un noslēpumainajām iespējām, ko piedāvā daba, ja ir vēlēšanās to izpētīt no cita skatupunkta sev neierastā veidā. Canon piedāvā iepazīt tos un iemūžināt fotoattēlā vai videoklipā. Nāciet un apskatiet!

Metodes

Uzņemšana vājā apgaismojumā