Šo spēli dēvē arī par Calcio Fiorentino. Nežēlīgo Calcio Storico spēli (tulkojumā — vēsturiskais futbols) spēlē jūnijā un tikai Florencē. Katru no četriem pilsētas rajoniem pārstāv viena komanda.

Šīs spēles pirmsākumi meklējami 15. gadsimtā. Sākotnēji to spēlēja tikai aristokrāti, un runā, ka pat tā laika pāvests. Šī spēle ir raksturīga ar savu vardarbību, jo tās rašanās laikā arī valdīja varmācība. Viduslaiku Florencē starp dzimtām pastāvēja liela sāncensība (piemēram, bargo Mediči dzimtu), kas pilsētā veicināja haosu.

Sāncensība mūsdienās — divi pusfināli un fināls — tiek vērota smilšainajā laukumā pie 14. gadsimtā būvētās Santakročes baznīcas.

Noteikumi ir vienkārši. Piecdesmit minūtes pēc lielgabala šāviņa divas komandas ar divdesmit septiņiem spēlētājiem mēģina pārsist bumbu pāri 1,2 metrus augstam žogam, tādējādi iegūstot punktu (caccia). Ja bumba netiek pārsista (aizsista garām), puspunkts — puse caccia — tiek piešķirts pretinieku komandai.

Lai padotu bumbu, spēlētāji drīkst izmantot abas rokas un kājas, kā arī ir atļauts pret pretiniekiem pielietot cīņas paņēmienus vai jebkādā citā veidā liegt tiem kustības brīvību. Tiek izlietas arī asinis. Tiek zaudēta savaldība. Tomēr gods un cieņa tiek atgūta.

Uzvarētāju komanda iegūst nevis sudraba trofeju, bet gan govi.

Calcio Storico spēle ir tikai viena no satriecošajām, neparastajām un aizraujošajām iespējām, ja ir vēlēšanās to izpētīt no cita skatu punkta, sev neierastā veidā. Canon piedāvā iepazīt to un iemūžināt fotoattēlā vai videoklipā. Nāciet un apskatiet!