hero-header.jpg

Padomi pilsētas ainavu fotografēšanai

Kad saule noriet, pamēģiniet nofotografēt citādu pilsētas ainavu — miljoniem gaismu sniedz iespēju uzņemt pārsteidzošas pilsētas ainavas naktī.

Skatiet, kā šis fotogrāfs demonstrē dažādas metodes Londonas attēlu uzņemšanai naktī.

Krēslas un nakts fotogrāfijas īpaši labi izskatās pilsētā. Tomēr fotografēšanai vājā apgaismojumā nepieciešams īpašs aprīkojums un nedaudz zināšanu.

Vispirms atrodiet augstu punktu, centieties nokļūt virs jumtu līmeņa, lai iegūtu panorāmas skatu; ja esat ielas līmenī, fotografējiet pie ūdeņiem, piemēram, upes vai ostas, tā iegūstot izteiksmīgus atspulgus.

Bieži vien vislabākais laiks nakts kadriem ir pēc saulrieta, bet pirms debesis ir kļuvušas pilnīgi tumšas. Šie kadri dod zilganu nokrāsu debesīm, un bieži vien tā ir patīkamāka par melnām debesīm vai tikai pilsētu gaismu veidoto apgaismojumu.

Londonas pilsētas ainava8 s, f/5.6, ISO 100, uzņemts ar 24 mm
Uzņemot ar platleņķa objektīvu un vairāku sekunžu aizslēga ātrumu, tiek iegūts pilsētas gaismu atblāzmas un debesu attēls.


Lai samazinātu troksni un saglabātu augstu attēlu kvalitāti, izmantojiet mazu ISO iestatījumu un aptuveni f/5.6 diafragmu. Tas nozīmē, ka jālieto mazs aizslēga ātrums, tāpēc kamera būs jāatbalsta, lai izvairītos no tās izkustēšanās ekspozīcijas laikā.

Londonas panorāma4 s, f/5.6, ISO 100, uzņemts ar 50 mm
Uzņemot ar objektīvu, kura fokusa garums ir 50 mm, var fokusēt pilsētas gaismas. Samazinot aizslēga ātrumu, debesis kļūst tumšākas un vairāk tiek uzsvērta Londonas panorāma.


Iekomponējiet kadru, izmantojot tiešā skata ekrānu; apgaismotais ekrāns ir lieliski piemērots skatīšanai tumsā. Varat veikt ekspozīcijas korekcijas, izmantojot ekspozīcijas kompensāciju vai pilnīgi manuālu režīmu, pārbaudot ekrānu.

Lai fokusētu, izvēlieties tiešā skata automātisko fokusēšanu vai ieslēdziet objektīva manuālu fokusēšanu un izmantojiet palielinātu tiešo skatu.

Izmantojiet aizslēga iedarbināšanas vadu, kas sniedz iespēju izvairīties no kameras sakustināšanas. Varat arī izmantot 2 sekunžu taimeri, lai kamera būtu nekustīga pēc aizslēga iedarbināšanas, bet pirms uzņemšanas. Ja kamerai ir Wi-Fi funkcija, varat izmantot Canon Connect lietojumprogrammu, lai izveidotu savienojumu ar viedtālruni un kontrolētu iestatījumus, pārbaudītu ekspozīciju un uzņemtu kadru. Varat lejupielādēt attēlu, lai to tūlīt augšupielādētu sociālajos tīklos vai emuārā — to visu var paveikt no tālruņa.

Pilsētas ainavas gaismas naktī Šajā iespaidīgajā Džekija Trana (Jackie Tran) kadrā ir lieliski izmantota fotografēšana pāri ūdenim, kas pievieno gaismas atspulgus un interesantu priekšplānu pilsētas ainavai.


Mainot baltās krāsas līdzsvaru, var panākt dažādus efektus; iestatiet opciju Tungsten (kvēlspuldze), lai iegūtu vēsi zilus toņus, vai Daylight (dienasgaisma), lai panāktu siltu gaismas atblāzmu. Lai panāktu vislabāko attēlu kvalitāti un pielāgošanas iespējas, uzņemiet RAW formātā un izvēlieties baltās krāsas līdzsvaru pēcapstrādes laikā.

Zili dzeltena Londonas pilsētas ainava Šiem diviem Londonas panorāmas attēliem ir vienāda ekspozīcija, bet tie uzņemti ar atšķirīgu baltās krāsas līdzsvaru, lai panāktu radošu efektu. Attēlam kreisajā pusē tika izmantots kvēlspuldzes iestatījums, bet attēlam labajā pusē tika izmantots dienasgaismas iestatījums.


Izmantojiet garas ekspozīcijas priekšrocības, izvēloties vietu, kurā ir arī kustība, piemēram, transportlīdzekļi, kas brauc gar pamanāmu orientieri. Iestatiet ekspozīciju, pamatojoties uz dažu sekunžu aizslēga darbības ātrumu. Pirms aizslēga pogas nospiešanas pagaidiet, kamēr sākas satiksmes plūsma. Skatieties, kā transportlīdzekļi izplūst un kļūst gandrīz neredzami, bet to priekšējās un aizmugurējās gaismas kadrā veido radošus musturus. Izmēģiniet dažādus aizslēga ātrumus, lai izmainītu efektu.

Amsterdamas gaismas strēles Šajā Adrē van Beijsterfeldsa (Adrie van Bijsterveldt) kadrā ir izmantota ilga ekspozīcija, lai notvertu braucošas laivas gaismas strēles Amsterdamas kanālā.


Izmantojot pilsētas gaismas kā fonu, var izveidot pārsteidzošus portretu attēlus. Tam būs nepieciešama kamera ar trijkāji un aktivizēta kameras zibspuldze vai ārējā zibspuldze. Izmantojiet līdzīgus ekspozīcijas iestatījumus kā pilsētas gaismas strēļu fotografēšanai, tomēr, iespējams, vēlēsities palielināt ISO, lai ierobežotu aizslēga ātrumu līdz vienai vai divām sekundēm un modelim nebūtu ilgi jāstāv nekustīgi. Ja kamerai ir režīms Night Portrait, varat to izmantot, lai iestatījumu izveide būtu vienkārša.

Portreta gaismas strēles2 s, f/14, ISO 200, uzņemts ar 35 mm
Pilsētas gaismu un zibspuldzes radītā apgaismojuma līdzsvarošana ir lielisks veids, kā izveidot interesantus nakts portretu attēlus.


Pilsēta piedāvā nebeidzami daudz radošu iespēju un vietu, kuras varat izmantot jebkurā gada laikā. Lai iegūtu brīnišķīgus atspulgus, vakarā pēc lietus izejiet slapjajās pilsētas ielās, vai uzņemiet kadrus kristālskaidrās naktīs, kurās ir samazināts gaismas piesārņojums.

Neatkarīgi no apstākļiem izmēģiniet nakts fotogrāfiju veidošanu, kad nākamreiz būsiet pilsētā. Neaizmirstiet augšupielādēt savus labākos vāja apgaismojuma attēlus pakalpojumā Canon Gallery.

Vai šis raksts bija noderīgs un vēlaties uzzināt vairāk par to, kā uzņemt labākus fotoattēlus? Reģistrējieties, lai saņemtu Canon informatīvos materiālus un iegūtu jaunus padomus un pamācības

Lūdzu, ņemiet vērā: dažkārt attēlos parādītās vērtības ir tikai raksturojošas, lai ilustrētu dažādus uzņemtos kadrus.