N1 header

Aci pret aci: Canon kameras pret viedtālruņu kamerām

Nesenajā Minhenes pilsētas sērfotāju uzņemšanā mēs lūdzām aizrautīgu fotografēšanas amatieri palīdzēt mums salīdzināt kadrus, kas iegūti ar jaunākajām Canon kamerām un vadošo viedtālruņu kamerām: Apple iPhone 6S un Samsung Galaxy S7. Tālāk skatiet rezultātus.

Lai salīdzinājums būtu godīgs, visi fotoattēli tika uzņemti viens pēc otra dažu minūšu laikā, nodrošinot vienādu apgaismojumu, tika izmantoti manuāli iestatījumi un kameras un viedtālruņa statīvs (parādīts tālāk). Salīdzināšanai mēs izmantojām vairākas jaunākās amatieriem paredzētas Canon kameras.

Tuvināšana

Šeit varat redzēt kameras PowerShot G3 X optiskās tālummaiņas priekšrocības, salīdzinot ar pārbaudīto viedtālruņu kameru digitālo tālummaiņu. Kad kamerā ar digitālo tālummaiņu ar pirkstu kustību pietuvināt (līdzīgi abos pārbaudītajos viedtālruņos), jūs vienkārši apgriežat redzamo kadru. Līdz ar to attēls var nebūt detalizēts un var izplūst. Iespējams, jūs nevarat skaidri redzēt objektu un fotoattēlā aina nav uzņemta tā, kā vēlaties to atcerēties.

Attēlā, kas uzņemts ar kameru PowerShot G3 X, varat redzēt, ka kvalitatīvs optiskās tālummaiņas objektīvs piedāvā daudz detalizētāku, skaidrāku attēlu ar asākām krāsām, salīdzinot ar viedtālruņu digitālo tālummaiņu.

Canon PowerShot G3 X

Apple iPhone 6S

Canon PowerShot G3 X

Samsung Galaxy S7

Uzņemšana vājā apgaismojumā

Ar pārbaudīto viedtālruņu kamerām bija sarežģīti iegūt labus rezultātus vājā apgaismojumā. Tas ir tāpēc, ka to attēlu sensori (kameras daļa, kas uztver gaismu, lai veidotu attēlu) ir mazāk spējīgi pielāgoties vāja apgaismojuma situācijām nekā labu Canon kompakto kameru, bezspoguļu kameru un DSLR kameru sensori. Turklāt pārbaudīto viedtālruņu kameras nepiedāvā ISO iestatījumu kontroli (kameras jutības līmenis pret pieejamo gaismu), līdz ar to attēli izskatās tumši.

Šie salīdzināmie attēli parāda, kā lielāks sensors un iespēja izmantot lielāku ISO iestatījumu ļauj kamerai PowerShot G7 X Mark II izveidot augstākas kvalitātes attēlu ar precīzām krāsām, asākām detaļām un redzami spilgtākiem rezultātiem.

Canon PowerShot G7 X Mark II

Apple iPhone 6S

Canon PowerShot G7 X Mark II

Samsung Galaxy S7

Ātras darbības uzņemšana vājā apgaismojumā

Šajā salīdzinājumā varat skaidri redzēt, kā tiek nofiksēts ass darbības attēls, uzņemot ar kameru PowerShot G7 X Mark II, kamēr pārbaudīto viedtālruņu kadri nav tik asi un tajos pietrūkst krāsas. Vāja apgaismojuma apstākļos Canon kameras pielāgo aizslēga ātrumu, ISO un citus iestatījumus, lai nodrošinātu asus, detalizētus attēlus, kurus vēlēsities izdrukāt un kopīgot.

Uzņemot šo kadru, nolūks bija nofiksēt darbību uz upes un sērfotāju. Pārbaudīto viedtālruņu kameras nevarēja panākt pietiekami lielu aizslēga ātrumu un reaģēt uz pieejamo gaismu, lai izveidotu pietiekami asu attēlu.

Canon PowerShot G7 X Mark II

Apple iPhone 6S

Canon PowerShot G7 X Mark II

Samsung Galaxy S7

Portretu fotogrāfiju uzņemšana

Viena no priekšrocībām, izmantojot kameru ar lielu sensoru, piemēram, EOS 80D, ir iespēja izveidot seklu asuma dziļumu (attēla daļa, kas atrodas aiz galvenā objekta). Šeit kameras EOS 80D uzņemtajā attēlā varat redzēt, ka fons ir brīnišķīgi izpludināts, līdz ar to fotografētais objekts attēlā izceļas. Ar viedtālruni uzņemtais kadrs izskatās plakanāks un tumšāks ēnainajā daļā, jo viedtālrunis nevar tik prasmīgi apstrādāt gaismas kontrastus kā kamera EOS 80D. Viedtālruņu kameras fokusē visu attēlu, tāpēc fons ir tikpat izcelts kā persona uz tā. Turklāt ar kameru EOS 80D tika fotografēts, izmantojot pievienotā objektīva tālummaiņu. Tas nodrošina patīkamāku perspektīvu un sejas izteiksmēm piešķir dabiskāku izskatu. Pārbaudīto viedtālruņu objektīviem ir platāks leņķis — tie izstiepj sejas vaibstus. Izmantojot platāka leņķa objektīvu — kā šis — jāatrodas daudz tuvāk objektam, lai uzņemtu labu portretu. Ar DSLR un tālummaiņas objektīvu varat atrasties tālāk no fotografējamā objekta. Abas fotogrāfijas tika uzņemtas bez zibspuldzes, izmantojot dabisko apgaismojumu. DSLR attēlam ir arī dziļākas, precīzākas un līdzsvarotākas krāsas.

Canon EOS 80D

Apple iPhone 6S

Canon EOS 80D

Samsung Galaxy S7

Rezultātu salīdzināšana

Rezultāti rāda, ka Canon kameras pastāvīgi bija labākas par pārbaudīto viedtālruņu kamerām, veidojot detalizētus, labi eksponētus attēlus jebkādos apstākļos.

Ja jums ir iedvesma uzlabot fotogrāfijas, kuras kopīgojat ar draugiem un sekotājiem, varat apskatīt mūsu jaunākās kameras, lai atrastu kādu sev piemērotu.

Apskatiet kameru meklēšanas rīku

Gūstiet interaktīvu pieredzi, apskatot mūsu stāstu Pilsētas sērfotāji šeit.