Filmmaker advice from Nehemias Colindres

Filmu veidotāja padoms no Nīmeja Kolindresa (Nehemias Colindres)

Fotogrāfs un filmu veidotājs Nīmejs Kolindress dalās ar savām trim labākajām pamācībām par filmu uzņemšanu: vinjetes efekta uzņemšana, filmu veidotāja padomi un cauri objektīvam.

Filmu veidošana — tāpat kā jebkurš mākslas veids — ar atkārtošanu kļūst arvien labāka. Ir svarīgi mēģināt noteikt, kas ir labi un kas... ne visai. 

Vairāk par visu mums ir jāmācās pilnveidot savu gaumes izjūtu — tas ir jādara, atkārtoti uzņemot un uzņemot līdz spēku izsīkumam. 

Sākumā neviens no maniem kolēģiem daudz no manis negaidīja, un es domāju, ka arī pats no sevis daudz negaidīju. Tas viss mainījās pēc iedvesmojošas sarunas ar manu bijušo mentoru. Tā iededzināja manī uguntiņu, vēlmi būt vislabākajam. Iespējams, ne vienmēr esmu bijis vistalantīgākais, bet man ir lieliska gaumes izjūta un alkas. Tas ir ļoti daudz. 

Vēl viena lieta, kas manu darbu ir pacēlusi citā līmenī, ir izpratne par labu aprīkojumu un plānošanu. 

Parasti man katrs kadrs ir izplānots galvā un pierakstīts, ietverot arī informāciju par filmēšanai vēlamo objektīvu. Vairāk par visu ir nepieciešama sapratne par katru objektīvu un tā iespējām. 

Ne tikai gaumes izjūta, bet arī laba objektīvu izvēle var pacelt darbu nākamajā līmenī. Noderīga ir arī laba komanda, kuras dalībnieki ir jūsu partneri, kam jābūt ar vienādu izpratni visu kadru uzņemšanā.

Ja es uzņemu portretus, man patīk cilvēkus virzīt viņu pašu vidē. Es jūtu, ka tas tiešām skatītāju vieno ar attiecīgo personāžu. Portretus es vienmēr uzņemu ar 50 mm objektīvu. Sekls asuma dziļums rada brīnišķīgus rezultātus. 

Un es vienmēr saku, ka svarīgāk par visu ir filmēt to, kas jums patīk, un neļaut kādam citam iestāstīt pretējo. Ja daudz smagi strādā un ir nedaudz veiksmes, pārējais seko.