hero header

Zvaigžņotas debesis: pieci padomi naksnīgās debess uzņemšanai

Stāvēšana zem naksnīga debess juma un zvaigžņu vērošana ir patiesi brīnumaina pieredze. Tagad, pateicoties uzlabotām fotokameru tehnoloģijām, ir vieglāk nekā jebkad agrāk vienkārši doties ārā un uzņemt pārsteidzošus fotoattēlus. Tālāk ir sniegti svarīgākie padomi, kā vislabāk uzņemt naksnīgās debess skaistumu.

Lichtshow der Natur, Bernhards Štolls (Bernhard Stoll)

1. Vieta, vieta, vieta

Lai iegūtu vislabākos kadrus, jums jādodas brīvā dabā uz vietu, kas ir attālu no jebkāda gaismas piesārņojuma. Pilsētas gaismas pārspēj zvaigznes, tāpat arī pilns mēness vai pusmēness. Pasaulē ir ļoti labi zināmas dažas vietas, kurās var uzņemt pārsteidzošus Piena ceļa kadrus (piemēram, Nāves ieleja Arizonā), bet, arī izbraucot no savas pilsētas, varēsit atrast vietu, kurā nav mākslīgā apgaismojuma. Kāpēc gan neizmantot parocīgo rīku Blue Marble, lai atrastu vistumšāko vietu savā apgabalā?

Honeymoon Starlights, Kristofs Džastins (Christoph Justen)

2. Pārbaudiet laika prognozi

Pirms dodaties laukā fotografēt, neaizmirstiet pārbaudīt laika apstākļu prognozi, jo lielisku zvaigžņu uzņēmumu iegūšanai jums nepieciešamas skaidras nakts debesis. Tomēr daļēji mākoņainas debesis var piešķirt noskaņu fotogrāfijām ar naksnīgām debesīm, tāpēc esiet radošs un izmantojiet to kā priekšrocību. Ja mākoņi ir relatīvi nekustīgi, jums būs mazāk problēmu, un tie neizskatīsies izplūduši kadros, kuros izmantots ilgs ekspozīcijas laiks. Kā vienmēr, izmantojot ilgu ekspozīcijas laiku, ir svarīgi, lai kamera būtu nekustīga, kas palīdz izvairīties no nevēlamām gaismas strēlēm un izplūduma. Izmantojiet trijkāji, lai uzņemtu asus, skaidrus zvaigžņotās debess attēlus, un vērojiet, vai neparādās vējš, kas var izdzenāt mākoņus, tādējādi sabojājot kadrus.

Look at the stars, Marta Diāra (Marta Diarra)

3. Izmēģiniet dažādus iestatījumus

Lai uzņemtu zvaigžņotās debesis, kamera ir jāpārvalda, tāpēc iestatiet manuālo režīmu un izmēģiniet dažādus tālāk aprakstītos iestatījumus.

Fokuss: fokusējiet objektīvu uz bezgalību. To var izdarīt manuāli, pārslēdzot objektīva slēdzi manuālai fokusēšanai. Pēc tam izmantojiet attāluma indikatoru (ja objektīvam tāds ir) vai skatieties caur skatu meklētāju un grieziet fokusa gredzenu, līdz attāli objekti kļūst asi. Kad objektīvs ir fokusēts tālāk nekā par sešiem metriem, tā hiperfokālais attālums tiks projicēts uz bezgalību un zvaigznes būs asas.

Diafragma: ja vēlaties, lai zvaigznes būtu redzamas kā punktiņi, nevis kā zvaigžņu ceļi, jāizmanto plašāka diafragmas atvēruma iestatījums. Tas ļaus kamerā uztvert pietiekami daudz gaismas, saglabājot relatīvi īsu ekspozīcijas laiku. Atcerieties, ka plašs diafragmas atvērums nodrošina mazu asuma dziļumu, līdz ar to aiz priekšplāna esošie objekti nebūs fokusā.

Aizslēga ātrums: atcerieties, ka zvaigznes vienmēr mirgo. Lai uzņemtu fotogrāfijas ar pēc iespējas statiskāku Piena ceļu, aizslēga ātruma maksimālais iestatījums var būt ne lielāks par 20 sekundēm. Palielinot aizslēga ātrumu, iegūsiet zvaigžņu ceļus — ja vēlaties izmēģināt uzņemt zvaigznes kustībā, turpiniet lasīt!

ISO: trešais faktors, kas ietekmē fotogrāfiju ekspozīciju, ir ISO iestatījums. Jo lielāks ir ISO skaitlis, jo jutīgāk sensors uztvers caur diafragmu ieplūstošo gaismu. Kad esat apmierināts ar diafragmas atvēruma un aizslēga ātruma iestatījumiem, sāciet eksperimentēt ar ISO iestatījumiem, lai panāktu vēlamo efektu.

Sāciet ar ISO 1600, pēc tam izmēģiniet (pārskatot attēlus), vai jūsu kamerai ir pietiekami daudz gaismas no diafragmas iestatījuma un ekspozīcijas laika, lai iegūtu tādus attēlus, kādus vēlaties. Pēc tam varat noregulēt ISO līmeni uz augšu (līdz 3200 vai atbilstoši jūsu kamerā pieejamam iestatījumam), lai apskatītu, kā tas ietekmē rezultātus.

Escape, Džekijs Trans (Jackie Tran)

4. Veidojiet kompozīciju

Zvaigžņu cauraustas debesis ir viena no pārsteidzošākajām lietām, ko varat nofotografēt. Tomēr, iespējams, vēlaties ietvert kadrā arī citus elementus, lai panāktu interesantākus attēlus — piemēram, ēkas, kalnus, ainavu motīvus vai atstarojošu ezeru. Dažkārt zvaigznēm vienām pašām var pietrūkt perspektīvas vai personības, tāpēc vienmēr apskatiet, kādus unikālus objektus varat ietver kadrā.

Old barn under the galaxy, Džekijs Trans (Jackie Tran)

Lost in the wild, Mario Kastro Gomezs (Mario Castro Gómez)

5. Uzņemiet zvaigžņu ceļus

Zvaigžņu ceļi var izskatīties dramatiski un intriģējoši. Jums būs nepieciešams daudz laika un pacietības, trijkājis un attāla aizslēga vadība. Šo efektu izraisa Zemes griešanās — zvaigznes savu atrašanās vietu nemaina!

Šo fantastisko gaismu līniju uzņemšana ir izaicinoša, tomēr var nodrošināt lieliskus rezultātus. Pirmkārt, jums jānosaka Ziemeļpola atrašanās vieta. To varat izdarīt, izmantojot kādu no daudzajām viedtālrunī pieejamām zvaigžņu karšu lietojumprogrammām. Uzņemot Ziemeļpolu kā savas fotogrāfijas fokusa punktu un izmantojot ilgu ekspozīciju, iegūsiet cirkulāru rakstu apkārt centrālajam punktam, kā tas redzams pievienotajā attēlā.

Zvaigznes neizstaro daudz gaismas, tāpēc izmantojiet lielu ISO (800, 1600 vai lielāku), lai uzņemtu to kustību. Pirms izmēģināt ilgu ekspozīciju, skatieties un eksperimentējiet — jo lielāks ISO, jo lielāka iespēja, ka attēlā būs trokšņi.

Daudzām kamerām maksimālais pieejamais aizslēga ātrums ir 30 sekundes, tāpēc ilgākai ekspozīcijai izmantojiet manuālā režīma ilglaicīgo ekspozīciju. Tā ļauj turēt atvērtu aizslēgu tik ilgi, cik vēlaties, vienkārši nospiežot tā atvēršanas vai slēgšanas pogu. Iestatiet fokusu uz bezgalību. Eksperimentējiet un pārskatiet kadrus, pirms izmēģināt ilgāku aptuveni 30 minūšu ekspozīciju. Pēc tam atkal izpētiet uzņēmumu. Var būt nepieciešami vairāki mēģinājumi — un pacietība vairāku nakšu garumā — līdz iegūsiet vēlamos rezultātus, kas atalgos jūsu pūles.

Rotate Earth, Mihels Kraviecs (Michal Krawiec)

Kopīgojiet savus zvaigžņotos uzņēmumus

Kad esat uzņēmis skaistās zvaigžņotās debesis, noteikti kopīgojiet savus attēlus pakalpojumā . Lai veicas!