burano-italia-estelle-moreau.jpg

Stāsts par viļņiem

Ir pusnakts, jūs esat pilsētas centrā. Aiziet!

Ir dīvaina sajūta, kad pirmo reizi gadās nokļūt Minhenē pie Eisbahas upes. Cauri pilsētas vakara kņadai pēkšņi izdzirdat neticamu ūdens šalkoņu, jūs redzat, ka cilvēki drūzmējas un skatās no tilta, un arī jūs vilina turp doties. Jūs lūkojaties pāri malai, un tur viņi ir — sērfotāji.

Minhene Vācijā ir upju sērfošanas dzimtene kopš1972. gada, kad Artūrs Pauli (Arthur Pauli) pirmo reizi sērfoja Floslandē. Minhenē ir vairākas sērfošanas vietas, tomēr Eisbaha (vāciski tas nozīmē “ledus strauts”), kura piesaista sērfotājus katru dienu, valdzina skatītājus no visas pasaules. Tāpēc arī mēs esam šeit, lai izstāstītu savu jaunāko stāstu “Pilsētas sērfotāji” no sērijas Nāciet un apskatiet.

Šī 2 kilometrus garā upe, kas atdalījusies no Izāras, plūst cauri Minhenes lielākajam parkam — Angļu parkam (Englischer Garten). Šis mūžīgais vilnis tika izveidots, upes gultnē precīzi nogremdējot betona blokus. Arī pagaidu dēļu un virvju sistēma ļauj sērfotājiem veidot vilni. Aleks, viens no mūsu sērfotājiem, saka: “Atšķirība starp sērfošanu okeānā un upē ir tā, ka okeānā ūdens tevi piespiež, bet upē vilnis tevi velk, tāpēc svara sadalījumam uz dēļa jābūt atšķirīgam”. Vai izklausās bīstami? Jā, tā ir. Tā nav vieta sērfošanas iesācējiem, patiesībā līdz 2010. gadam Eisbahā bija aizliegts sērfot un pastāvēja draudi, ka vilnis tiks iznīcināts, līdz vietējā kopiena ar protestiem panāca tā saglabāšanu.

Kopiena šeit turas cieši kopā, un ir skaidri redzams, ka tie, kas sērfo pa šo vilni, nikni un dedzīgi to aizstāv. Nepieredzējuši jaunpienācēji netiek pieņemti, līdz viņi nav sevi pierādījuši uz mazāka viļņa dažus simtus metru lejup pa straumi. Karīna, cita sērfotāja, apraksta situāciju šādi: “Ja tu esi pieņemts, tu esi iekšā, bet panākt, lai tevi pieņem, ir ļoti grūti.”

Ir apbrīnojami vērot vārdos neizteikto Eisbahas politiku — sērfotāju demokrātisko, kārtīgo stāvēšanu rindā, kluso sacensību spriedzi, kas tiek pārtraukta tikai ar dēļu blīkšķiem, apliecinot labu nobraucienu. Lai gan katrs sērfotājs uz viļņa ir atsevišķi, tie brauc vēl un vēl un vilnis tos visus vieno.

Gūstiet interaktīvu pieredzi, apskatot mūsu stāstu Pilsētas sērfotāji šeit.