Your photos, our favourites: Patterns and Textures

Jūsu fotoattēli, mūsu izvēle: Ātras kustības fotogrāfijas

No savvaļas dzīvniekiem, kas pārvietojas zibens ātrumā, līdz gaistošiem vasaras mirkļiem — mēs lūdzām jūs parādīt savas ātras kustības fotogrāfijas. Šeit ir mūsu fotoattēlu izvēle no pakalpojumā Gallery kopīgotajiem attēliem.

Flight on the carousel, Sergejs Jevstafijevs (Sergey Yevstafyev)

“Šo fotogrāfiju uzņēmu, ejot cauri savam brīnišķīgajam vietējam parkam Aktobē, Kazahstānā. Bija pēcpusdiena skaistā vasaras dienā — vienā no tām dienām, kad mājās palikt nav iespējams! Es karuselī pamanīju divas priecīgas meitenes un vēlējos uzņemt šo prieka un bezrūpības pilno mirkli ar savu uzticamo Canon EOS 400D Digital un nesen iegādāto Canon objektīvu EF 70-300 L IS USM.

Man bija jāveic sarežģīts uzdevums —- kā aizvērt diafragmas atvērumu un iegūt lielāku asuma dziļumu. Man nebija līdzi trijkāja, un saule gatavojās drīzumā norietēt. Tā bija zelta stunda — brīnišķīgs, bet arī sarežģīts laiks, lai uzņemtu fotoattēlus.

Es iestatīju kameras RAW failu formāta režīmu, pārslēdzu uz diafragmas prioritātes režīmu f/10 un koriģēju fokusa attālumu, lai iegūtu labāku kadru. Es manuāli iestatīju fokusu un gaidīju kādu brīdi, kamēr meitenes tuvojās. Es izmantoju nepārtrauktas fotografēšanas režīmu, lai iegūtu vislabāko kadru. Esmu ļoti apmierināts ar rezultātiem.”

Kingfisher diving for fish, Deivids Vatkins (David Watkins)

“Attēls tika uzņemts Vursteršīras grāfistē netālu no Droitvičas, kas atrodas Lielbritānijā uz dienvidiem no Birmingemas. Zivju dzeņi dzīvo pie Severnas upes pietekas, un es atrados labi nomaskētā slēpnī. Fotoattēls tika uzņemts 2016. gada pavasarī.

Lai iegūtu šo attēlu, man bija aptuveni desmit stundas pacietīgi jāgaida, uzņemot apkārtni un fotografējot ar dažādām metodēm. Līdz fotografēšanai man bija jāgaida aptuveni seši mēneši no dienas, kad atradu informāciju, ieplānoju šo pasākumu un norezervēju slēpni. Gaidīšana bija šīs neticamās iespējas vērta — es redzēju šos putnus sēžot augstākā vietā, pēc tam nirstot pēc zivīm un mielojoties ar lomu.

Fotografēšana ir mans vaļasprieks, ar kuru esmu ļoti aizrāvies, un es biju fascinēts skatīties uz šiem zivju dzeņiem. Tie ir ideāli fotografēšanas objekti savas krāsas, atturīguma un kustību ātruma dēļ. Es šos putnus biju redzējis pastaigu laikā, tomēr nekad nebiju bijis pietiekami ātrs, lai tos nofotografētu.

Drīz vien pēc ierašanās slēpnī astoņos no rīta redzēju daudzus putnu tēviņus un mātītes. Viņi bija aizņemti ar mazuļu barošanu un pastāvīgi lidoja iekšā un ārā. Dažas sekundes pirms viņu pamanīšanas jau dzirdēju viņu augstās frekvences skaņu.

Pirmo četru stundu laikā man bija daudz iespēju fotografēt, kā putni nirst pēc zivīm. Viņi ir tik ātri, ka man bija ļoti grūti iegūt labu kadru. Daudzi attēli bija miglaini, nofotografēju astes, galvas, bet man neveicās iegūt asu visa putna attēlu.

Parasti es fotografēju manuālā režīmā, un šī diena nebija izņēmums. Es izmantoju ātru aizslēga ātrumu 1/3200 s un f/10 ar ISO 2000 un uzņēmu nepārtrauktas fotografēšanas režīmā. No rīta putni bija ļoti aktīvi, un man bija daudz iespēju izmēģināt dažādas metodes un iestatījumus, lai iegūtu grūti notveramu kadru.

Pēc kāda brīža es sāku nedaudz vairāk piedomāt un plānot. Es fokusēju uz vietu, kurā, manuprāt, zivju dzeņiem vajadzētu ienirt ūdenī pēc zivs un pēc tam nākt ārā. Šī stratēģija bija riskanta, jo es nevēlējos neko nokavēt. Pagāja vēl kādas trīs stundas, līdz es beidzot biju pietiekami veiksmīgs un man izdevās iegūt šo kadru. Es biju tik priecīgs, bet nevarēju pārtraukt fotografēšanu — ja nu es palaistu garām vēl vienu iespēju!

Desmit stundas ir ilgs laiks sēdēšanai vienā vietā, bet laikapstākļi bija labvēlīgi. Es biju tik priecīgs un izbaudīju katru sekundi. Man ir paveicies, ka varu izmantot lielisku aprīkojumu ar fantastisku objektīvu, kuru iegādājos speciāli šim pasākumam. Kopumā man bija ļoti veiksmīga diena. Man izdevās iegūt attēlu, kas man ļoti patīk, un es esmu ārkārtīgi priecīgs, ka esmu to uzņēmis.”

Jakes focus op de bal, Pīters Bezaijens (Pieter Bezuijen)

“Fotogrāfijā uzņemtais suns ir Džeiks (borderkollijs). Fotogrāfijas uzņemšanas laikā viņam bija tikai astoņi mēneši. Diemžēl viņam bija tikko diagnosticēta epilepsija. Viņam bija jāsāk lietot zāles, bet pirms varētu izpausties kādas zāļu blakusparādības, viņa saimnieki (mani draugi Ingrīda un Mihels) vēlējās iegūt jaukas fotogrāfijas ar viņu tādā vietā, kurā viņa krāsa skaisti izceltos (jo tas ir trīskrāsu borderkollijs). Mēs nolēmām doties uz suņu pludmali starp Domburgu un Ostkapellu.

Līdzīgi kā visi kucēni, viņš ir enerģijas pārpilns. Pēc dažiem ātriem portretu uzņēmumiem mēs pārgājām pie Džeika mīļākās nodarbes — skriešanas! Tā kā bija vēl agrs, pludmale bija gandrīz tukša un viņš varēja brīvi skraidīt apkārt. Tiklīdz no somas tika izņemta bumba, Džeiks visu uzmanību pievērsa tai. Es lūdzu draugiem, lai viņi met bumbu uz manu pusi un ātri pārvietojas uz kreiso pusi, lai fonā neviens nebūtu.

Manai kamerai (EOS 70D) tika iestatīts manuālais režīms ar lielu aizslēga ātrumu (1/2500 s), lai kustība tiktu nofiksēta, un es izmantoju plašu atvērumu (f/4, kas ir maksimālais manam objektīvam), lai izceltu fokusu. Pieejamajā apgaismojumā tika izvēlēts ISO 400.

Bija grūti panākt, lai Džeiks tiktu labi fokusēts, kamēr viņš ar lielu ātrumu skrēja uz manu pusi, pat izmantojot kameras lielisko automātisko fokusēšanu. Es bieži uzņemu fotoattēlus no sāniem vai pa diagonāli, jo tā tos ir vieglāk uzņemt, tomēr tie nav tik iespaidīgi. Šādā gadījumā es vienmēr izmantoju tikai vienu fokusa punktu un AI servo — tas sniedz lielāku kontroli pār fokusa zonu. Fotogrāfija tiek uzņemta ļoti zemu, tieši virs smiltīm. Es izmantoju kameras grozāmo skatu meklētāju, lai kameru varētu turēt pēc iespējas zemāk. Fotografējot suni, ir svarīgi saglabāt zemu leņķi — parasti ne augstāk par suņa acu augstumu.”

Piedalieties šī mēneša izaicinājumā

Mēs vēlamies redzēt jūsu fotogrāfijas un arī dzirdēt, kas jūs iedvesmo fotografēšanai. Apskatiet šī mēneša foto izaicinājumu mūsu galerijā, paņemiet savu kameru un kopīgojiet uzņemtos fotoattēlus ar mums.

Iesniedziet savus fotoattēlus