hero

Jūsu fotoattēli, mūsu izvēle: Ziemas fotoattēli vājā apgaismojumā

Šomēnes mēs jūs aicinājām silti saģērbties un doties ārā, lai ziemas vājajā apgaismojumā radītu pārsteidzošus fotoattēlus. Mēs lūdzām fotogrāfus, iesniedzot trīs vai četrus iecienītākos fotoattēlus, dalīties arī stāstos par tiem.

Crepusculo, Havjērs Pavia Barahas (Javier Pavia Barajas)

“Es uzņēmu šo fotogrāfiju Flojenas kalnā, kas paceļas virs Bergenas, Norvēģijā. Tas ir viens no pilsētas visiecienītākajiem tūristu objektiem. Man patīk ar savu Canon fotokameru doties ārā, kad snieg, bet nekad iepriekš nebiju riskējis iet tik tālu. Es nedaudz apmaldījos, ar savu kameru kāpjot augstāk un tuvojoties saulei.

Man patīk veikt šādus ceļojumus vienam pašam, lai visu uzmanību koncentrētu uz savu attēlu. Neskatoties uz auksto laiku, mans ceļojums noteikti bija tā vērts, lai no augšas iegūtu šo kadru ar pilsētu, kas izskatās brīnišķīgi ziemas gaismā.”

Wolf in de mist, Marha Strāvere (Marga Straver)

“Šis fotoattēls tika uzņemts Biotopu savvaļas parkā Vācijā, netālu no ciemata Vīlingenas. Apkārt ezeram esošais parks ir mājvieta daudziem Eiropas savvaļas dzīvniekiem, piemēram vilkiem, aļņiem, bizoniem un lūšiem, kas dzīvo savos dabiskajos biotopos.

Bija janvāris, un laika apstākļi bija slikti. Iepriekš bija lijis, un bija ļoti miglains. Starp kokiem bija pieci vilki. Pēkšņi viens uzleca uz veca nokrituša koka. Par laimi man izdevās uzņemt šo attēlu no savas slēptuves, kurā gaidīju īsto kadru visu dienu.

Tā kā bija vājš apgaismojums, man bija jālieto ilgāks aizslēga ātrums un lielāks ISO nekā parasti. Es ceru tur atgriezties pavasarī, kad būs labāki laika apstākļi un arī gaisma. Viena vilcene bija grūsna, tāpēc, iespējams, kad tos atkal redzēšu, tiem būs mazuļi!”

Mountain Church, Gijermo Garsija (Guillermo Garcia)

“Islande ir paradīze nakts fotografēšanas mīļotājiem. Iespēja redzēt ziemeļblāzmu un to nofotografēt dabiskos apstākļos ir pieredze, kuru es nekad neaizmirsīšu. Es to fotografēju novembrī — naktī, kad ziemeļblāzmas nebija prognozētas. Fotogrāfija tika uzņemta Ķirģifella kalna pakājē, netālu no Grindarfjerdiras pilsētas ezera.

Bija gandrīz pilnmēness un skaidras debesis. Es izvēlējos vienkāršu kompozīciju ar ieplaisājušu ledu priekšplānā un kalnu centrā. Ap 23:00 es pamanīju zaļu punktu, kas pamazām debesīs kļuva arvien redzamāks. Es biju ļoti pārsteigts, kad tā spilgtums un garums pieauga, izveidojot gandrīz perfektu arku pāri Ķirģifella kalnam.

Lai uzņemtu ziemeļblāzmas kustību, es izmantoju manuālu režīmu ar 2,5 sekunžu ekspozīciju, f/2.8 atvērumu un ISO 3200.”

Piedalieties šī mēneša izaicinājumā

Gijermo, Marha un Havjērs savos attēlos ir uzņēmuši vāja apgaismojuma skaistumu. Mēs vēlamies redzēt pasauli caur jūsu objektīvu! Kāpēc gan nepiedalīties šī mēneša foto izaicinājumā? Ņemiet savu fotokameru, izpētiet savu pilsētu un augšupielādējiet attēlus šeit.