burano-italia-estelle-moreau.jpg

Jūsu fotoattēli, mūsu izvēle: Mana pilsēta

No Stokholmas līdz Seulai, Portlendai un Palau — šomēnes esat iesūtījuši attēlus no visas pasaules, ļaujot mums ar vienu fotoattēlu ieskatīties jūsu pilsētā. Šeit ir mūsu izvēle no pakalpojumā Gallery kopīgotajiem attēliem.

Burano, Itālija, Estelle Moro (Estelle Moreau)

“Burano ir sala Venēcijas lagūnā Ziemeļitālijā. Burano mentalitāti perfekti parāda daudzkrāsainās mājas: siltas un atklātas. Soļojot pa salas mazajām ieliņām, var apjaust, cik tajā ir daudz brīvāka atmosfēra nekā Venēcijā. Daudzveidīga un krāšņa arhitektūra, klusa vide un daudzie kanāli — Burano šķiet gaismas gadu attālumā no savas lielākās un slavenākās māsas. Sala ir arī labi pazīstama mežģīņu darināšanas dēļ — sarežģīts amats, kas labi atbilst šādai jaukai pilsētai.

Es uzņēmu šo attēlu pēc garas dienas, kuru pavadīju staigājot pa Venēciju un Murano. Milzīgie tūristu pūļi bija mani nogurdinājuši, bet, kad nokļuvu Burano, es atkal izjutu prieku un enerģiju. Šai vietai ir tik pozitīva ietekme uz cilvēkiem, kas staigā pa tās bruģi, — šķiet, gan vietējo, gan apmeklētāju sejās pastāvīgi ir smaidi.

Pavadiet tur pēcpusdienu, un jūs jutīsiet labo vibrāciju sniegtās sajūtas. Es aizbraucu, jūtoties laimīga un atjaunojusies, priecīga par to, ka varēju izbaudīt šo krāsu sprādzienu, pirms devos atpakaļ uz savu pelēko un daudz industriālāko pasauli.”

Pécs in Fog, Ungārija, Roberts Jekobs (Robert Jakab)

“Laikapstākļi vienmēr ir pārsteidzoši Pēčā — mazā pilsētiņā Ungārijas dienvidos, kuru dēvēju par savām mājām. Šo fotogrāfiju es uzņēmu agrā janvāra rītā, kad tikko no mākoņiem iznira centrālā laukuma arhitektūra. Varat redzēt spožās rātsnama gaismas, kas spīd miglā, kā arī mošejas Pasha Qasim pārsteidzošo vara kupolu.

Gatavojoties kadra uzņemšanai, es jau daudzas dienas iepriekš vēroju laika prognozes un pēc tam uzkāpu kalnā, lai sameklētu perfektu skatu. Mana kamera aukstumā darbojās labi, un tajā rītā gandrīz visi uzņemtie fotoattēli bija apbrīnojami.

Pēčā dzīvo daudz dažādu etnisko grupu pārstāvji. Bērnībā es dzīvoju netālu no fotogrāfijā redzamās baznīcas. Tagad es dzīvoju tieši blakus mošejai. Es domāju, ka šajā attēlā ir apvienota pilsētas brīnišķīgā kultūru daudzveidība.”

Genova gabbiani affamati, Renco Orobonkoidi (Renzo Oroboncoidi)

“Es uzņēmu šo fotogrāfiju, kad apmeklēju pilsētu pie jūras — Dženovu. Tajā ir visnoslogotākā osta Itālijā. Es cerēju uzņemt pilsētu raksturojošās atšķirības, lai parādītu veco ēku, urbāno ielu un mazo ieliņu kontrastu, kad pamanīju šīs kaijas. Tās ienira pie sienas, lai uzlasītu maizes gabaliņus, kurus bija atstājusi kāda sieviete. Šis krēslas mirkļa uzņēmums ir dramatisks. Ja paskatās tālumā, var manīt saulrieta atblāzmas atspīdumu Dženovas ūdenī.”

Piedalieties šī mēneša izaicinājumā

Katrs no šiem fotogrāfiem mums parādīja kādu mirkli savā dzīvē — un mums ļoti patika tās apskatīt. Kāpēc gan neuzņemt savu unikālo skatījumu uz dzīvi? Iedvesmojieties no šī mēneša tēmas pakalpojumā Gallery un pēc tam dalieties ar saviem attēliem. Jūsu fotoattēli var tikt attēloti mūsu nākamajā izlaidumā.

Iesniedziet savus fotoattēlus