Wilder Story by Loraraine Poole

Jūsu fotoattēli, mūsu izvēle: Cilvēki un portreti

No domīgām sejām Baltijas jūras pludmalēs līdz piejūras amatniekam, kas pilnībā nodevies savam darbam — šomēnes esat mums atsūtījuši izteiksmīgus portretus no visdažādākajām vietām. Šeit ir mūsu fotoattēlu izvēle no pakalpojumā Gallery kopīgotajiem attēliem.

Dreams of the Sea, Nikolajs Pogodins (Nikolai Pogodin)

“Šo fotoattēlu uzņēmu Vistulas kāpās Baltijas jūras krastā — mūsdienu Krievijas un Austrumprūsijas galējā rietumu punktā. Šeit tiešām var sajust vēstures elpu — it kā modernā dzīve to nemaz nebūtu skārusi.

Klīstot gar līča krastu, pagāju garām daļēji iznīcinātiem vācu kara laika gaisa spēku angāriem un ieraudzīju zēnu, kas sēdēja uz ķieģeļu sienas pie pašas ūdens malas. Viņš vērās tirkīza krāsas jūrā, it kā domādams par šī vietas pagātni un apcerot savu nākotni. Man patīk šis kontrasts, un man arī patīk, ka attēls līdzinās sapnim, tomēr ir pamatots realitātē. Tas man atgādināja manu bērnību.

Šo kadru uzņēmu ar Canon EOS 6D un objektīvu EF 24-105 L IS USM. Pārsvarā fotografēju RAW formātā ar diafragmas prioritātes režīmu. Šis kadrs tika uzņemts ar f/9, ISO 100 un 35 mm fokusa attālumu.”


Mr Potter, Lorīna Pūla (Lorraine Poole)

“Augustā es devos uz Lyme Regis Dorsetā, Anglijā, jo viena no manām fotogrāfijām piedalījās izstādē. Kad ierados, konstatēju, ka tā jau bija pārdota un līdz ar to nebija izstādīta. Man bija atlicis brīvs laiks, tādēļ nolēmu iepazīties ar šo brīnišķīgo pilsētu pie jūras un izbaudīt lielisku iespēju uzņemt vietējo cilvēku un tūristu fotogrāfijas. Mēs pagājām garām kaut kam līdzīgam nelielam tumšam šķūnim ar plaši atvērtām durvīm, un, tā kā esmu diezgan zinātkāra, es iegāju apskatīt, kas tur ir iekšā. Vietējais podnieks apdarināja dažas tikko izgatavotas krūzes, lai tās varētu pārdot. Viņš izskatījās kā bilde — vecs piejūras podnieka amata meistars ar priekšautu, kas pilnībā notraipīts ar mālu, laika skartu seju un pasakainu bārdu. Viņš bija viens pats un ļoti koncentrējies, apkārt bija māls, bļodas, kārbas un podnieka piederumi, kas bija piestiprināti viscaur pie baltajām sienām. Es stāvēju un vēroju viņa darbu, uzņemot fotogrāfiju sēriju un cenšoties notvert viņa mierīgo dabu un prasmes.

Lai iegūtu kontrastējošu attēlu ar detaļām, es izmantoju ISO 800. Es vēlējos pilnībā izmantot tur pieejamo apgaismojumu. Man nepatīk lietot zibspuldzi. Diafragmas atvērums bija f/4.5. Man šajā portretā patīk tas, ka podnieks ir savā dabiskajā vidē. Tas sniedz burvīgu kontekstu, raksturojot viņa personību un nodarbošanos.

Šis fotoattēls tika uzņemts ar Canon EOS 6D un Canon objektīvu EF 24mm-105mm L.”

Kopīgojiet savus attēlus

Vai vēlaties gūt iespēju šeit apskatīt savu fotogrāfiju? Nākamā mēneša tēma ir rotaļas ar gaismu. Uzņemiet saullēktu vai krēslas burvību vai esiet drosmīgs un eksperimentējiet ar zibspuldzi. Izmantojiet gaismu radoši un kopīgojiet savas fotogrāfijas pakalpojumā Gallery.

Iesniedziet savus fotoattēlus