Viens no visekstrēmākajiem ziemas sporta veidiem

Kādreiz tas bija veids, kā ceļot uz tālām vietām sniegaino ziemas mēnešu laikā, bet tagad skijorings ir viens no visekstrēmākajiem ziemas sacensību sporta veidiem. Cilvēks uz slēpēm turas pie īpaši apmācīta sporta zirga pavadām un tiek vilkts aiz tā. Dalībnieki sacenšas elpu aizraujošā ātrumā līdz 50 km/h.

Skijorings bija paraugdemonstrējumu sporta veids 1928. gada ziemas olimpiādē, bet mūsdienās sacensības notiek daudzās valstīs, tostarp ASV, Kanādā, Francijā un daļā Skandināvijas. Lielākā daļa sacensību ir 5-20 kilometru distancē. Visos gadījumos zirgi tiek īpaši audzēti un apmācīti, lai saglabātu mieru sacensību apstākļos un justos ērti ar pavadām un slēpotāju aiz tiem.

Lai piekļūtu tuvāk skijoringā virmojošai spriedzei un adrenalīnam, mēs sekojām 55 gadus vecajam Franko Moro — pasaules čempionam, ātruma un sniega fanam — un viņa treniņiem Argentīnā. Viņš ir apsēsts ar skijoringu jau 31 gadu, un viņa kaislība uz sportu atklāj citādu veidu, kā piedzīvot gada aukstāko laiku — svinot ekstrēmus tikai sniegā iespējamus svētkus, nevis to pārciešot iekštelpās. Nāciet un apskatiet!

Attēli © Richard Walch. Canon vēstnieks