Nokļūstiet darbības centrā

Fotografēšanā ir svarīga kompozīcija, kā arī izpratne par to, kas fotogrāfijā jāiekļauj un kas nē. Fotografējot kustīgus objektus, viens no vislabākajiem veidiem, kā nezaudēt mirkli, ir aizpildīt kadru ar objektu. Tādējādi jutīsieties tuvāk darbībai.

Mēģiniet arī fiziski piekļūt darbībai pēc iespējas tuvāk. Tādā veidā būs vieglāk aizpildīt kadru ar darbību. Ja uzņemat sporta laukumā, acu līmenī varēsiet piekļūt tuvāk spēlētājiem. Tādējādi varēsiet iegūt skaistu, izplūdušu fonu, ko nevarētu panākt, ja uzņemtu no augšas.

Bieži vien darbībai nevar piekļūt pietiekami tuvu. Tādā gadījumā izmantojiet garāku objektīvu vai kameru ar jaudīgāku tālummaiņu, lai piekļūtu tuvāk objektam.

Izmantojot tālummaiņu, jo īpaši lielu fokusa attālumu, objekts tiek pietuvināts tik tuvu, ka ir viegli to pazaudēt. Canon ir izstrādājis pilnīgi jaunu tehnoloģiju šīs problēmas novēršanai.

Tā ir telefoto kadrēšanas palīgs, ko var izmantot, lai fokusētu objektu kadrā — kad objekts nokļūst kadra malā, tiek aktivizēta tālināšana. Kad objekts tiek fokusēts kadra centrā, tas atkal tiek pietuvināts.

Tādējādi varat maksimāli izmantot tālummaiņas iespējas, nezaudējot perspektīvu vai objektu.

Spraigu notikumu fotografēšana — tālummaiņa