RAKSTS AR JAUNUMIEM

#FreeYourStory: unikāla perspektīva

Radošums, ietekme un pārliecinoši parādīts stāsts — konkursā uzvarējušie attēli, kas izveidoti, lai atrastu jaunākās paaudzes vizuālo stāstu atveidotājus.
Vīrietis rozā sporta kreklā tur Canon kameru pie savas sejas. Zibspuldze met oranžu gaismu.

Radošums, ietekme un pārliecinoši parādīts stāsts — to ar saviem attēliem vēlas panākt visi fotogrāfi. Iespēja parādīt unikālu perspektīvu ir laba fotogrāfa pazīme, un Canon pievērsa uzmanību šai tēmai ar vietturi #FreeYourStory un ar to saistīto konkursu.

Lai piedalītos #FreeYourStory konkursā, jaunajiem fotogrāfiem lūdza iesūtīt fotogrāfijas divās kategorijās — “Pašbilde spogulī” un “Forsētā perspektīva” — un neatkarīgu tiesnešu žūrija novērtēja iesūtītos darbus, meklējot attēlus, kas izcēlās uz pārējo fona. Konkursa tiesneši atsijāja simtiem pieteikumu, lai noteiktu uzvarējušos attēlus un ieteikto attēlu izlasi, kuru varat apskatīt tālāk. Dzirdēsiet arī stāstu par katru no #FreeYourStory konkursa uzvarētājiem un gūsiet ieskatu par to, ko teica tiesneši: Canon vēstniece un portretu speciāliste Vanda Martina (Wanda Martin), Canon vēstniece, fotožurnāliste un dokumentālo filmu veidotāja Ulla Lohmane (Ulla Lohmann) un ceļojumu fotogrāfs, filmu veidotājs un influenceris Maikls Grejs (Michael Gray).

Kategorijas “Pašbilde spogulī” uzvarētāja

Melnbaltais kadrs ar bērnu, kas atspīd logā un izskatās, it kā viņa būtu daļa no logā redzamajām lellēm.

Karolīna Dvoržinska (Karolina Dworzynska) (Polija) uzņēma šo attēlu, kad apmeklēja pasaku ciematiņu ar savu jauno ģimeni. Viņai bija tikai viena iespēja uzņemt kadru, pirms viņas meitiņai apnika šī nodarbe un viņa aizskrēja. © Karolina Dworzynska

“Nespēju noticēt, ka esmu uzvarējusi šajā kategorijā,” saka Karolīna Dvoržinska (Karolina Dworzynska). “Nekad dzīvē neesmu nekur uzvarējusi, un šis bija pirmais fotokonkurss, kurā piedalījos.”

“Man patīk fotografēt bērnus, jo viņi vienmēr uz visu neviltoti reaģē, un viņu sejās vienmēr var redzēt emocijas. Mans mērķis ir nofiksēt mirkli, lai mani bērni vēlāk savā dzīvē varētu apskatīties, kā viņi izskatījās bērnībā, un vēlreiz izdzīvot šos mirkļus. Diemžēl man nav šādas pieredzes, jo man ir tikai dažas fotogrāfijas no laika, kad biju maza meitene. Varbūt tādēļ fotografēšana man ir tik svarīga.”

Karolīnas uzvarējušais melnbaltais attēls, ko tiesneši aprakstīja kā rotaļīgu un pārsteidzošu, tika uzņemts laikā, kad ģimene apmeklēja pasaku ciematiņu ar mazām mājiņām, kuras piepildītas ar pasaku tēliem. “Mēs apstājamies, lai noklausītos stāstu par Pelnrušķīti, un es ievēroju savas meitas atspulgu logā. Viņa izskatījās kā daļa no pasakas, tāpēc es izmantoju iespēju uzņemt fotoattēlu. Es mēģināju uzņemt vēl otru attēlu, bet viņa jau bija nogarlaikojusies un aizskrēja. Lūk, tā tas bija! Man bija iespēja, un es to izmantoju.”

Melnbalts uzņēmums ar sievieti, kurai ir pastiepta roka, kas atspoguļojas spogulī.

Šis Darjas Lušņevskas (Daria Liushnevska) (Polija) attēls bija otrajā vietā kategorijā “Pašbilde spogulī”. © Daria Liushnevska

Uz klints tupoša vīrieša pašportrets, kas atspoguļojas sešstūrainās saulesbrillēs.

Šis Dominika De Landera (Dominique De Laender), vēl viena 2. vietas ieguvēja kadrs parāda viņu tupus ar Canon komplektu, kas atspoguļojas saulesbrillēs. © Dominique De Laender

Ko saka profesionāļi...

Karolīnas intriģējošā pieeja tēmā “Pašbilde spogulī” atstāja iespaidu uz tiesnešiem. “Pašbilde spogulī ir viens no senākajiem un populārākajiem pašportretu fotografēšanas veidiem — katru dienu redzam simtiem šādu attēlu sociālajos tīklos,” saka Canon vēstniece un portretu speciāliste Vanda Martina (Wanda Martin). “Pašizolācijas laikā eksperimentēju ar pašportretiem, tāpēc biju patiesi priecīga redzēt citu fotogrāfu pieeju šai tēmai.”

“Mēs saņēmām dažus ļoti asprātīgus un radošus vizuālos risinājumus. Uzvarēja brīnišķīgs melnbaltais attēls, kurā bērna atspulgs saplūst ar leļļu pasauli. Abas pasaules nevar pat nošķirt, un mums patika, kā optiskā ilūzija ir izveidojusi jaunu realitāti.”

Citi tiesneši piekrita. “Man bija jāapskatās divreiz,” saka Canon vēstniece, fotožurnāliste un dokumentālo filmu veidotāja Ulla Lohmane (Ulla Lohmann). “Attēlā bija pārsteiguma elements ar mazā bērna un fotogrāfa atspulgu — it kā apvienojot veco un jauno. Jo vairāk skatās, jo interesantāk paliek.”

“Mēs nebijām redzējuši tieši šādu atspulga izmantošanu,” piebilst ceļojumu fotogrāfs, filmu veidotājs un influenceris Maikls Grejs (Michael Gray). “Mums tiešām patika precizitāte, ar kādu bērna līnijas saplūst ar leļļu lielumu. Tas lika tiesnešiem uz mirkli apstāties un uzdot jautājumu, kas notika, un tas mūs pārsteidza.”

Melnbalts kadrs ar vairākiem tās pašas sejas atspulgiem spogulī.

Otrās vietas ieguvēja Žoanni Koziko (JoJanni Cosico) (AAE) izmantoja spoguļus, lai uzņemtu vairākus attēlus ar savu seju. © JoJanni Cosico

Melnbalta pašbilde ar sievieti, kas skatās uz objektīvu un tur kameru pret savu seju.

Parastāka pašbilde no 2. vietas ieguvējas Sepiso Dīnas Mvamelo (Sepiso Dean Mwamelo) (Lielbritānija), tomēr attēls ar patiesu iespaidu. © Sepiso Dean Mwamelo

Kā uzņemt savu pašbildi spogulī

Karolīnas attēls parāda, cik vienkārši izmantot ikdienas fotografēšanas iespējas, kad esat radošs. Piemēram, cik daudzi no mums gan katru dienu neiet gar veikalu skatlogiem un nepalaiž garām iespēju uzņemt lielisku kadru? Tehniski ir vienkārši uzņemt šāda veida fotoattēlu, iekadrēt objekta atspulgu pret tumšāko ainas daļu un pārliecināties, ka kamera ir fokusēta uz atspulgu, nevis uz fonu. Izaicinājums ir atrast interesantu objektu.

Nav jāplāno kadrs vai jānēsā līdzi smaga kamera: turiet kabatā kompakto Canon Zoemini S un varēsiet uzņemt spontānāk un uzreiz jau izveidot izdrukas. Tas ir lielisks veids, kā izmantot gaistošos mirkļus ar ģimeni, jo kamerā iebūvētais spogulis atvieglo radošas grupas pašbildes uzņemšanu.

Melnbaltā apstrāde, ko Karolīna izmantoja savā attēla, saista kopā abas pasaules, kas katra ir savā stikla pusē, pastiprinot optisko ilūziju. Mēģiniet pievienot filtru krāsu attēliem, pirms tos kopīgojat tiešsaistē vai drukājat. Lejupielādējiet Canon Mini Print lietojumprogrammu savā mobilajā ierīcē no App Store vai Google Play, un pirms attēlu drukāšanas ar Canon Zoemini S varēsiet pievienot stilīgus filtrus, rāmīšus un kropļojumus, veidojot unikālus attēlus. Lai gūtu vairāk iedvesmas, apskatiet #FreeYourStory centru.

Kategorijas “Forsētā perspektīva” uzvarētājs

Mazs zēns ar cepuri un saulesbrillēm aplaudē Turcijas F-16 iznīcinātāju demonstrācijas laikā, kad tie debesīs atstāj sarkanu un baltu dūmu joslas.

Šī kadra leņķis un kompozīcija palīdzēja Muhammetam uzvarēt kategorijā “Forsētā perspektīva”. © Muhammet Samet Yılmaz

Muhammets Samets Jelemazs (Muhammet Samet Ylmaz) ir izvēlēts kā #FreeYourStory kategorijas “Forsētā perspektīva” uzvarētājs ar pārsteidzošu kadru, kurā Turcijas F-16 iznīcinātāju piloti parāda savas prasmes. “Es ieraudzīju zēnu, kas lepni skatījās šovu, un man uzreiz ienāca prātā šis attēls. Es ātri izvēlējos piemērotu leņķi un nospiedu aizslēga slēdzi.”

Muhammetam patīk ceļot, un viņš vienmēr ņem līdzi kameru. Tādējādi viņš var izmantot fotografēšanas iespējas, tiklīdz tās parādās, — tas ir patiešām noderīgi, ja vēlas uzņemt nejaušas forsētās perspektīvas fotogrāfijas. “Es biju tik priecīgs, kad uzzināju, ka esmu uzvarējis. Vispirms es nevarēju tam noticēt un pārlasīju e-pasta ziņojumu vairākas reizes,” viņš saka.

Ko saka profesionāļi...

“Gan citi tiesneši, gan es pati tiešām novērtēju personisko elementu kategorijas “Forsētā perspektīva” uzvarētāja darbā,” skaidro Vanda. “Tāpat kā kategorijā “Pašbilde spogulī” uzvarējušais attēls, tas ir neparasts ģimenes attēls, bet ar ļoti gudru vizuālo spēli.”

“Tas ir attēls, kuru ikviens var attiecināt uz sevi,” piebilst Ulla. “Man tehnika ir viena lieta, tomēr es meklēju arī pārsteiguma elementu un stāstu, ko šis attēls pauž.”

“Es izmantoju forsētās perspektīvas tēmu, lai izaicinātu dalībniekus nesen rīkotā seminārā, un es vēlētos iedrošināt ikvienu, kas lasa šīs rindas, izmēģināt gan šo, gan pašbildi spogulī un izaicināt sevi fotografējot domāt citādi.”

Maiks piekrīt: “Es cerēju ieraudzīt kādu, kas domā citādi, jo īpaši ņemot vērā to situāciju, kāda pašlaik pasaulē ir radusies. Mums bija daudz pieteikumu ar attēliem, kurus cilvēki uzņēmuši savā piemājas dārzā, un es domāju, ka tas parāda, ka radošs var būt jebkurā vietā.

“Abos uzvarējušos attēlos mums patika tas, ka tie bija atbilstoši mirklim, — mēs visi tiešām redzējām stāstu un emocijas, kad skatījāmies uz forsētās perspektīvas kadru.”

Vīrieša siluets, kas izstiepis pirkstu, it kā pieskartos rietošajai saulei.

Šis siluets, ko uzņēmis 2. vietas ieguvējs Fatihs Ekmens (Fattih Ekmen) kategorijā “Forsētā perspektīva” brīnišķīgajam saulrietam piešķir jaunu intereses slāni. © Fattih Ekmen.

Sieviete sporta apģērbā šķietami kāpj zilā blokā; kadrs uzņemts no augšas.

Otrās vietas ieguvēja Anželika Arkušinska (Angelika Arkuszynska) izvēlējās uzņemt kadru no augšas uz leju, radot ilūziju, ka objekts kāpj pa vertikālu sienu. © Angelika Arkuszynska

Kā uzņemt forsētās perspektīvas attēlus

Lai uzņemtu forsēto perspektīvu, ir svarīgāk atrast objektu un labāko leņķi, no kura uzņemt tā, lai visu sakārtotos vienā attēlā, nevis strādāt ar kameras vadīklām. Sagatavojieties pietupties vai nogulties, lai uzņemtu attēlu no augsta leņķa un radītu pārliecinošu rezultātu.

Vienkāršas idejas bieži vien izrādās vislabākās, tāpēc, tiklīdz ieraugāt iespēju, meklējiet veidus, kā izslēgt ainas daļas, kuras nevēlaties ietvert savā stāstā. Mēģiniet spēlēties ar mērogu: ja vēlaties, lai mazs objekts izskatītos liels salīdzinājumā ar fona detaļām, jāpiekļūst tuvāk ar platleņķa objektīvu vai jāstāv tālāk un attēls jātuvina. Attēlā varat iekļaut arī sevi — mēģiniet kameras priekšā izstiept vienu roku, it kā mijiedarbojoties ar objektiem tālumā.

Ja kopīgojat forsētās perspektīvas attēlus un videofilmas pakalpojumā Instagram, neaizmirstiet izmantot vietturi #FreeYourStory — mēs vēlētos redzēt jūsu rezultātus!


Autors: Markuss Hokins (Marcus Hawkins)

Saistītie produkti

Saistītie raksti

 • Citrons lidinās gaisā virs izdrukātas ilustrācijas ar tenisa spēlētāju, kurš gatavojas servei. Efekts rada iespaidu, ka spēlētājs gatavojas sist pa citronu.

  RADOŠA DRUKĀŠANA

  Rotaļīgas izdrukas ar Paperboyo

  Spēlējieties, drukājiet un publicējiet: Instagram zvaigzne Paperboyo eksperimentē ar Canon SELPHY Square QX10.

 • Melns Canon SELPHY CP1500, zaļš Canon SELPHY Square QX10, zilganzaļš Canon Zoemini S2 un rožaini zeltains Canon Zoemini 2 ir izvietoti uz pelēka fona, un tos ieskauj izdrukas, uzlīmes un piederumi.

  RADOŠA DRUKĀŠANA

  Labākie Canon portatīvie printeri

  Iepazīstieties ar Canon kompakto printeru klāstu, lai noskaidrotu jums piemērotāko.

 • Kļūstiet radoši ar portatīviem printeriem

  MOMENTUZŅĒMUMU KAMERAS

  Kļūstiet radoši ar portatīviem printeriem

  Instagram influencers Džoels Torps (Joel Thorpe) par Canon Zoemini S lietošanu, lai savos attēlos iekļautu izdrukas.

 • get-inspired-selphy-photo-layout-app-1-hub

  RADOŠA DRUKĀŠANA

  Plānojiet, izmēģiniet un drukājiet

  Uzziniet, kā SELPHY Photo Layout lietojumprogramma var palīdzēt ģenerēt aizraujošus rokdarbu projektus.