Long exposure lights

Spoža perspektīva fotografēšanai vājā apgaismojumā.

Mēs tikāmies ar Nižu Livantermenu (Nige Levanterman) — fotogrāfu, kurš specializējas starojošu un krāsu pilnu pilsētas ainavu fotografēšanā vājā apgaismojumā. Prasmīgi pārvaldot ilgas ekspozīcijas un kontrastējošas spožas gaismas, Nižs veido dinamiskus, gaismas pilnus stāstus.

Iepazīsimies, Niž, — no kurienes ir nākusi jūsu aizrautība ar fotografēšanu?

Kad uzsāku strādāt jaunā darba vietā Londonā, es vēlējos izpētīt un iepazīt pilsētu, tāpēc mēdzu fotografēt, lai vairāk uzzinātu par apkārtni. Toreiz es sāku uzņemt attēlus ar savu mobilo tālruni. Tomēr vēlējos izmēģināt fotografēšanu vājā apgaismojumā un ar ilgu ekspozīciju, būtībā es sastapos ar mobilā tālruņa ierobežojumiem. Tad es iegādājos DSLR kameru.

Es neieguvu nekādu oficiālu apmācību — pamatus apguvu no YouTube pamācībām un sekoju saviem instinktiem. Es vienkārši praktizējos, mācījos un attīstīju savas prasmes līdz tādam līmenim, kāds man ir šodien.

Kas jūs fascinē vāja apgaismojuma uzņēmumos?

Man patīk uzņemt kustību un spožas gaismas kontrastu nakts uzņēmumos. Tā es mēģinu atdzīvināt ainas ar satiksmes enerģiju, cilvēkiem un krāsām.

Niž, jums patīk izmantot ilgas ekspozīcijas — vai pastāstīsit, kā to darāt?

Vissvarīgākais ir atrast labu vietu, kurā stāvēt. Šai vietai jābūt labā leņķī un drošā attālumā no satiksmes — tai jābūt arī stabilai, jo jebkāda kustība kadru padara miglainu. Ja uzņemat slavenas vai leģendāras vietas, ir jāņem vērā arī cilvēku pūļi, kas var traucēt.

Kad tiekat līdz fotogrāfijas uzņemšanai, uzlieciet kameru uz trijkāja, izmantojiet objektīvu ar vismazāko iespējamo atvērumu un fokusējiet uz fotogrāfijas viduspunktu. Pēc tam pārslēdziet uz manuālu režīmu un izmantojiet ilgu ekspozīcijas laiku (5–30 sekundes).

Fotogrāfiem, kuri tikko uzsākuši izmantot ilgu ekspozīcijas laiku, es iesaku izmantot diafragmas prioritātes režīmu, jo kamera pati izdara pusi darba. Šajā gadījumā var sākt ar diafragmas atvērumu F14 un ISO 100 un izmantot diafragmas prioritātes režīmu. Kamera iestatīs ekspozīcijas ilgumu, un, ja tas būs mazāks par 30 sekundēm, jūs iegūsit pienācīgu rezultātu.

@Nige Levanterman

Kādu Canon komplektu izmantojat, lai uzņemtu fotogrāfijas vājā apgaismojumā?

Pašlaik man ir trīs kameras. Man ir Canon EOS 5DS R, kuru izmantoju intervāla fotografēšanas režīmā, jo 50 MP fotoattēlus var pārveidot 8K videoklipā. Man ir arī Canon EOS 5D Mark IV un jaunā Canon EOS R. Runājot par objektīviem, es ieteiktu izmantot F2.8 — tie uzņem daudz asākus attēlus naktī, jo tie tiešām labi darbojas vājā apgaismojumā. Ar F2.8 objektīvu vai pat F1.4 objektīvu var arī uzņemt pienācīgas fotogrāfijas ar ilgu ekspozīciju, kameru turot rokās.

Jūs izmantojat daudz pēcefektu. Kāds ir jūsu padoms tiem, kuri uzsāk attēlu rediģēšanu?

Pirmā kļūda, ko visi pieļauj, arī es, ir pārmērīga piesātināšana. Izvairieties no tās pēcapstrādē un saglabājiet dabisku fotogrāfijas izskatu.

Diemžēl nav ātra un vienkārša veida, kā iegūt rediģēšanas prasmes. Tāpēc, ja nekad iepriekš neesat izmantojis rediģēšanas programmas, veltiet laiku, lai tās dažādi izmēģinātu. Pakalpojumā YouTube ir ļoti daudz pamācību, kas lieliski piemērotas dažādiem līmeņiem.

Vissvarīgākais ir atrast savu personīgo stilu — gūstiet iedvesmu no citiem, bet izvairieties tos kopēt.

Kur ir jūsu iecienītākās vietas uzņemšanai naktī — un kāpēc?

Mani saista dzīvīgas vietas, kurās ir daudz ļaužu, satiksme un gaismas. Tāpēc man patīk svētku sezona. Dekoratīvās lampiņas, tirdziņu rosība un dažādi pasākumi šo gada laiku padara ideāli piemērotu fotografēšanai vājā apgaismojumā.

@Nige Levanterman

Vai jums ir trīs svarīgākie padomi, lai izprastu fotografēšanu vājā apgaismojumā?

Iegādājieties labu trijkāji. Lai panāktu asu kadru, kamerai jābūt pilnīgi nekustīgai — ja fotogrāfija būs izplūdusi, tas būs no nejaušas kustības.

Kad esat izvēlējies objektu, pārejiet uz manuālo fokusēšanu — līdz ar to kamera vairs nemēģinās uzstādīt fokusu uz citiem kustīgiem elementiem kadrā, piemēram, cilvēkiem vai garām braucošām automašīnām. Lai to izdarītu, izvēlieties fokusa punktu, līdz pusei nospiediet pogu un pārslēdziet objektīvu manuālā režīmā.

Atrodiet savu galveno ceļu fotografēšanā vājā apgaismojumā un pēc tam iegādājieties objektīvus. Jauns objektīvs pilnībā izmainīs jūsu stilu un palīdzēs jums attīstīties. Ar manu pirmo DSLR kameru man bija kādi četri objektīvi.

Kādi ir jūsu nākotnes plāni fotografēšanā, Niž?

Es vienmēr izmēģinu jaunas idejas. Es nolēmu būt citāds — tāpēc esmu fotografējis daudzas leģendāras ēkas. Es domāju, ka mans mērķis ir pastāvīgi virzīties uz priekšu, sekojot līdzi laikam un sociālo mediju pieprasījumam.

@Nige Levanterman


Ieteicamais komplekts

Canon EOS 2000D

Canon EOS M50Autors: Saša Ņūberijs (Sasha Newbury)