A Canadian player tackles an Irish player in a 2015 Rugby World Cup match. Photo by Richard Heathcote.

SPORTA FOTOGRAFĒŠANA

Kamera sporta spēlēs: septiņi padomi, kā uzlabot sporta notikumu fotogrāfijas

Sporta pasākumu fotografēšana sniedz daudz radošu iespēju un ir lielisks iemesls izmēģināt jūsu kameras režīmus un funkcijas, kuras, iespējams, iepriekš neesat izmantojis.

Kādēļ gan nākamreiz, fotografējot sporta pasākumu, neizmēģināt notvert satriecošus dinamiskus mirkļus, apstādināt kustību vai iemūžināt spēles noskaņu? Šie septiņi padomi ļaus jums izzināt savas kameras sniegtās iespējas neatkarīgi no tā, vai izmantojat kompaktkameru vai tilta kameru, piemēram, Canon PowerShot SX70 HS, vai DSLR kameru, piemēram, Canon EOS 80D.

A sweeping view of the entire stadium as pyrotechnics explode at the start of the 2015 Rugby World Cup final. Photo by Matt Lewis.

1. Atrodiet atšķirīgu skata leņķi

Sporta notikumos lielākā daļa fotogrāfu uzņem attēlus no viena skatu leņķa, tādēļ der padomāt par to, kā likt saviem attēliem atšķirties. Varbūt varat nogulties uz zemes un fotografēt no zemāka skatu leņķa? Iespējams, varat nofotografēt sportistus simetriskā kompozīcijā no kāda augstāka punkta? Bieži vien, fotografējot no laukuma malas, var iegūt labākus kadrus, nekā atrodoties aiz vārtiem.

Varat arī izmēģināt dažādus fokusa attālumus. Ja lietojat kameru ar maināmu objektīvu, teleobjektīvs, piemēram, Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS II USM, ļaus jums pietuvināt kadru spēles epicentram, turklāt tajā ietvertā attēla stabilizēšana nodrošinās aizsardzību pret kameras izkustēšanos.

Players pictured running past the camera onto the field for the match between Ireland and Canada in the 2015 Rugby World Cup. Photo by Richard Heathcote.

2. Iestatiet nepārtrauktās fotografēšanas režīmu

Lielākoties jūs uzņemat viena kadra attēlus, tomēr, fotografējot ātrus sporta veidus, piemēram, regbiju vai futbolu, jūs noteikti vēlaties iemūžināt vissaspringtākos momentus. Tas ir iemesls, kādēļ sporta fotogrāfi uzņem attēlus nepārtrauktās uzņemšanas režīmā.

Lai iespējotu šo režīmu, dodieties uz kameras uzņemšanas režīmu izvēlni. Dažkārt kameras augšdaļā ir regulēšanas ripa, kura sniedz tiešu piekļuvi iestatījumu pārvaldībai, bet citos gadījumos uzņemšanas režīmus atradīsit kameras izvēlnes sistēmā. Viena kadra uzņemšanas režīms uz regulēšanas ripas ir attēlots kā viens taisnstūrveida rāmis; nepārtrauktās uzņemšanas režīms ir attēlots ar vairākiem rāmjiem.

Lielākā daļa kameru nepārtrauktās uzņemšanas režīmā spēj notvert 5–12 kadrus sekundē. Šis režīms ļaus jums skatīt un atlasīt attēlus pēc pasākuma, lai izvēlētos tos, kuri vislabāk ataino spilgtākos mirkļus, piemēram, izšķirošu vārtu guvumu.

Kamera Canon PowerShot SX70 HS nepārtrauktās uzņemšanas režīmā var uzņemt 10 kadrus sekundē, un tai ir praktisks grozāms LCD ekrāns, kura leņķi var ērti pielāgot jūsu skata punktam pat tad, ja atrodaties uz zemes vai neērtā pozā. Vēl viena laba izvēle ir kamera Canon PowerShot G7 X Mark II, kas var uzņemt astoņus kadrus sekundē. Tai ir 31 punkta automātiskās fokusēšanas sistēma, kas ļauj izvēlēties fokusu un sekot sejām un objektiem, vienkārši pieskaroties ekrānam.

Saistīti raksti
An action-packed photoshoot with a pro

SPORTA FOTOGRAFĒŠANA

Spraigas darbības fotografēšana: profesionāļa padomi

Uzziniet vairāk par ekstrēmo sporta veidu fotografēšanu šajā mentora sesijā ar kalnu riteņbraukšanas meistaru.

A snowboarder walks through the snow with his snowboard under his arm, away from the camera

BRĪVĀ DABĀ

Ziemas brīvdienu fotografēšanas padomi un paņēmieni

Profesionālais sporta fotogrāfs Ričards Velčs (Richard Walch) dalās ar saviem eksperta padomiem, kā iegūt izcilas ziemas fotogrāfijas — no kameras izvēles līdz vislabākajiem iestatījumiem.

A Canadian player tackles an Irish player in a 2015 Rugby World Cup match. Photo by Richard Heathcote.

3. Izmantojiet automātisko baltā balansu

Jūsu kameras automātiskais baltā balanss (AWB) nodrošina precīzu toņu un krāsu atveidošanu. Neatkarīgi no tā, vai uzņemat sporta notikumu dienā vai naktī, vislabāk ir izmantot AWB un ļaut kamerai automātiski pielāgoties gaismas izmaiņām. Izmantojot AWB iestatījumu, jūs varat koncentrēties uz kompozīciju un svarīgāko mirkļu tveršanu.

Kameras aizmugurē vai LCD ekrānā (ja tas ir skārienjutīgs) redzēsit pogu WB, kas ļauj iespējot automātisko baltā balansa režīmu. Nospiežot to, varēsit skatīt ietatījumu opcijas.

4. Fotografējiet JPEG formātā

Bieži vien fotogrāfiem tek ieteikts uzņemt attēlus RAW vai JPEG + RAW formātā, taču sporta fotografēšanā šāds vispārpieņemts likums bieži vien tiek ignorēts. Daudzi fotogrāfi, izmantojot nepārtrauktās uzņemšanas režīmu (piemēram, fotožurnālisti, sporta un savvaļas dzīvnieku fotogrāfi), uzņem attēlus JPEG formātā, jo šādi kamera spēj tvert vairāk kadru sekundē, nekā fotografējot RAW formātā.

RAW faili ir lielāki un ietver vairāk datu, un dažām kamerām tie var palēnināt darbību. JPEG faili ir mazāki — kamera tos var ātrāk ierakstīt atmiņas kartē, un jūs varat uzņemt vairāk attēlu. Ja neesat mainījis iestatījumus, visticamāk, ka jūsu kamera pēc noklusējuma fotografē JPEG formātā.

Arī strādājot nepārtrauktās uzņemšanas režīmā, varat fotografēt JPEG attēlus ar īsiem intervāliem, nospiežot slēdzi un turot to 1–2 sekundes. Ja turēsit slēdzi nospiestu ilgstoši, fotografēšanas ātrums palēnināsies, jo buferizācija paņems vairāk laika.

French fans in colourful makeup during the 2015 Rugby World Cup. Photo by Chris Lee.

5. Neskatieties tikai uz spēlētājiem

Spēles īpašā noskaņa nav tikai un vienīgi spēles laukumā un kulminācijas brīžos.

Pagrieziet kameru pret līdzjutējiem, lai notvertu cerību pilnās sejas un radošos tērpus, vai arī pietuviniet skatu, lai uzņemtu spēlētāju nemierīgās sejas izteiksmes vai viņu rokas, kas apliktas ap komandas biedru pleciem tieši pirms spēles sākuma.

Ja izmantojat kameru ar maināmu objektīvu, izvēlieties tādu objektīvu kā Canon EF-S 55-250 f/4-5.6 IS STM, jo tā fokusa attālums ļaus jums iegūt pietiekami plašu kadru, lai redzētu visu laukumu, vienlaicīgi ļaujot pietuvināt skatu konkrētiem spēlētājiem un sekot līdzi spēles dinamikai.

6. Izmantojiet Servo AF režīmu vai objektu izsekošanu

Jaunas kameras AF režīma noklusējuma iestatījums visbiežāk ir viena kadra AF, un šo iestatījumu izmanto lielākā daļa fotogrāfu. Tomēr gadījumos, kad fotografējat kustīgus objektus vai sporta laukumu, jums būs jāpārslēdz Servo AF režīms.

Parasti kameras aizmugurē atrodama AF režīma pārslēgšanas poga — parasta vai skārienjutīga.

Servo AF, kas pazīstams arī kā nepārtrauktais autofokuss, saglabā fokusu uz jūsu norādīto AF punktu tik ilgi, kamēr turat līdz pusei nospiestu slēdža pogu. Šī opcija ir ļoti noderīga sporta notikumu fotografēšanā, jo varat koncentrēties uz punktiem, kuros gaidāma pastiprināta darbība, piemēram, vārtu zonā, lai sagaidītu īsto brīdi.

AF izsekošanas režīms piedāvā vēl vairāk iespēju. Izmantojot izsekošanas režīmu, savā LCD (ja tas ir skārienjutīgs) pieskarieties AF punktam vai turiet līdz pusei nospiestu slēdzi, lai iestatītu fokusu uz objektu, kas pārvietojas kadrā, un to saglabātu objekta kustības laikā. Šī opcija ir lieliska, lai sekotu notikumiem drūzmā.

Ja jums ir DSLR vai bezspoguļu kamera, varat izmantot Canon Photo Companion lietojumprogrammu, lai uzzinātu vairāk par jūsu kameras funkcijām.

Players pictured on the point of a tackle in a match between England and Australia in the 2015 Rugby World Cup. Photo by Steve Bardens.

7. Apturiet notikumus, izmantojot īsu ekspozīcijas laiku

Jebkura sporta notikumu fotogrāfa mērķis ir apturēt spraigākos mirkļus, un vienīgais veids, kā to panākt, ir fotografējot ar īsu ekspozīcijas laiku. Ideālajā variantā jums jāfotografē ar ekspozīcijas laiku 1/1000 s, bet ne lēnāk kā 1/500 s.

Labs veids, kā iegūt šādu ekspozīcijas laiku — pārslēdziet režīmu ripu un mainiet uz aizslēga prioritātes (Tv) režīmu. Šādi jūs varēsit pārslēgt ekspozīcijas laiku, bet kamera atbilstoši iestatīs diafragmas atvērumu un ISO saskaņā ar ātruma iestatījumu.

Autors: Džefs Meijers (Jeff Meyer)

Saistīti produkti

Saistīti raksti

Gūstiet iedvesmu — tas ir galvenais noderīgu fotografēšanas padomu, pircēja ceļvežu un informatīvu interviju avots — viss, kas nepieciešams vislabākās kameras vai printera atrašanai un jaunāko radošo ideju īstenošanai.

Atpakaļ uz visiem padomiem un paņēmieniem