See the difference with a specialist action lens

Ieraugiet atšķirību ar īpašu kustīgu objektu fotografēšanai paredzētu objektīvu

Aktīvas darbības fotogrāfiem patīk savos attēlos ievilkt skatītāju, lai radītu klātbūtnes sajūtu, sēžot safari mašīnā vai lidojot blakus plēsējputnam.

Populārs veids, kā to panākt, ir aizpildīt kadru ar aktīvu darbību, parādot detalizētu objekta tuvplānu. Ir gadījumi, kad jūs varat atrasties tikai dažu metru attālumā no darbības. Tomēr parasti jums traucēs barjeras vai žogs, un būs jāfotografē no tāluma. Šādos gadījumos vislabāk izmantot lielu fokusa attālumu, lai uzņēmumā attēlotu aktīvās darbības centru.

Fokusa attālumu mēra mm - jo lielāks skaitlis, jo lielāks palielinājums kameras sensorā. Vispārīgi runājot, objektīvi ar fokusa attālumu virs 85 mm ir pazīstami kā telefoto, tomēr, lai uzņemtu darbības tuvplānu, būs nepieciešams objektīvs ar 200 mm vai lielāku fokusa attālumu, piemēram, EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS STM vai EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM. Šie tālummaiņas teleobjektīvi piedāvā dažādus fokusa attālumus un tiek plaši izmantoti, lai radītu aktīvas darbības uzņēmumus atšķirīgos attālumos no jūsu atrašanās vietas.

Apskatīsim dažus piemērus:

Šie attēli ir uzņemti ar plaši lietotu EOS kameru, atrodoties vienā un tajā pašā vietā ūdenstilpes malā. Pirmajā attēlā ir izmantots 18-55 mm objektīvs - standarta fokusa attālums vispārīgiem uzņēmumiem. Attēlā daudz redzama jūras ainava, un jūs nejūtat saikni ar darbību, objekts kadrā ir pārāk mazs. Tomēr otrajā uzņēmumā ir izmantots 55-250 mm objektīvs, tuvinot darbībai un kadrējot kaitotāju. Šī attēla fokusā ir sīkas detaļas, piemēram, atsevišķi ūdens šļakstu pilieni, kas rodas, veicot pagriezienu, un cilvēka seja. Šī tuvplāna uzņēmumā kadru aizpilda darbība, neļaujot fonam novērst uzmanību un ievelkot skatītāju darbībā.

Saistīti raksti
Taking your camera to the match: 7 tips for improving your sports photos

SPORTA FOTOGRAFĒŠANA

Kamera sporta spēlēs: septiņi padomi, kā uzlabot sporta notikumu fotogrāfijas

Sporta pasākumu fotografēšana sniedz daudz radošu iespēju un ir lielisks iemesls izmēģināt jūsu kameras režīmus un funkcijas, kuras, iespējams, iepriekš neesat izmantojis.

Zoom in and capture fast action

SPRAIGAS DARBĪBAS FOTOGRAFĒŠANA

Pietuviniet un uzņemiet ātru darbību

Darbības fotografēšanā ir svarīgi notvert sekunžu daļas. Tomēr, ja būsiet sagatavojies, jums nebūs jāpārvietojas tik ātri.

A person riding a dirt bike around a track, leaning the bike low to the ground, photographed using camera panning. © Richard Walch

FOTOGRAFĒŠANAS PAMATI

Fotografēšana ar panoramēšanu iesācējiem

Uzziniet šajos padomos, kā panoramēt, lai iegūtu labākas spraigas darbības fotogrāfijas.

Saistīti produkti

Saistīti raksti

Gūstiet iedvesmu — tas ir galvenais noderīgu fotografēšanas padomu, pircēja ceļvežu un informatīvu interviju avots — viss, kas nepieciešams vislabākās kameras vai printera atrašanai un jaunāko radošo ideju īstenošanai.

Atpakaļ uz visiem padomiem un paņēmieniem