panning shot of bike in the air

Kustības fotografēšana

Kā fotogrāfijā parādīt kustību

Fotografējot kustīgus objektus, ir svarīgi parādīt mirkļa dramatismu, kustību un ātruma sajūtu. Tomēr fotogrāfi sastopas ar dilemmu — kā fotoattēlā parādīt šo kustību.

Lai nofiksētu kustību un iegūtu asus attēlus, ir svarīgi izmantot īsu ekspozīcijas laiku. Tomēr, fotografējot, piemēram, automašīnu, kas brauc ar ātrumu 300 km/h, ar ļoti īsu ekspozīcijas laiku, iegūsiet attēlu ar automašīnu, kas izskatās kā stāvoša. Aplūkojot šādu attēlu, skatītājam ir grūti iegūt kustības sajūtu.

Varat izlasīt šo rakstu par panoramēšanu, metodi, kā palielināt ekspozīcijas laiku un sekot objektam fotografēšanas laikā. Tas ir lielisks veids, kā radīt kustības sajūtu, tomēr tas noder tikai atsevišķās situācijās. Lai pastāvīgi panāktu labus rezultātus, nepieciešams arī trenēties.

Izmantojot panoramēšanas principus, varat parādīt kustību, izmantojot ekspozīcijas laiku un neveicot pilnu panoramēšanu, — mēģiniet palielināt ekspozīcijas laiku no 1/1000 s uz 1/640 s, jo pat šāds neliels ekspozīcijas laika palielinājums var piešķirt nedaudz izplūdušu izskatu objektiem, kas kustas visātrāk, piemēram, automašīnas riteņiem, kas griežas, vai putna spārnu galiem. Izveidojiet arī pieradumu fotografēšanas laikā sekot objektam skatu meklētājā — ar šo metodi pat ar īsāko ekspozīcijas laiku varēsiet iegūt kustības klātbūtni, un tas, protams, ir svarīgi, kad palielināt ekspozīcijas laiku.

Lai parādītu kustību, var izmantot ne tikai dažādu ekspozīcijas laiku, bet arī citas metodes. Sameklējiet notikuma galveno darbību. Var fotografēt vienu notikuma objektu, tomēr, uzņemot divus objektus, kas kustas tandēmā, vēl labāk tiek uzsvērta ātras kustības un notiekošās darbības ideja.

Skatieties ne tikai uz sacensībām, bet arī uz raksturīgām parādībām apkārtnē, kas notiek ātruma un kustības dēļ, dūmiem no riepām, ūdens sliedi ūdens sporta veidiem, putekļiem vai dubļiem, kas tiek sacelti jāšanas sacīkstēs — visi šie piemēri raksturo veidus, kā attēlot kustības ideju.

Varat arī ar nolūku izpludināt fotogrāfiju. Fokusējot objektu ar īsu ekspozīcijas laiku un virzot kameru pretēji darbības virzienam, var radīt izpludinātas krāsas, kas liecina par kustību.

Saistīti raksti
Learn to use panning for better action photos

FOTOGRAFĒŠANAS PAMATI

Iemācieties izmantot panoramēšanu, lai iegūtu labākas aktīvas darbības fotogrāfijas

Neatkarīgi no fotografēšanas nolūka ir noderīgi apgūt panoramēšanu. Uzziniet, kā kontrolēt kameru, lai iegūtu perfektus kadrus.

Capturing motion photography

FOTOGRAFĒŠANAS PAMATI

Kustības uzņemšana fotogrāfijās

Lai fotogrāfijās uzņemtu kustību, jums jāizvēlas darbības nofiksēšana VAI jāpieļauj radoša izpludināšana, parādot fotogrāfijās kustības ideju. Canon eksperts Braiens Vorlijs (Brian Worley) dalās ar svarīgākajiem padomiem par kustības uzņemšanu.

Shoot sharper fast-moving action

SPORTA FOTOGRAFĒŠANA

Iegūstiet asu materiālu, uzņemot ātru kustību

Lai uzņemtu lieliskus spraigas darbības fotoattēlus, piemēram, pilsētas upju sērfotājus, snovbordistus vai skrējējus, iepriekš jāsagatavojas. Pirmkārt, jāpadomā, ko vēlaties nofotografēt, cik ātri objekts pārvietosies, kur uzstādīsiet kameru un no kurienes uzņemsiet.

Saistīti produkti

Saistīti raksti

Gūstiet iedvesmu — tas ir galvenais noderīgu fotografēšanas padomu, pircēja ceļvežu un informatīvu interviju avots — viss, kas nepieciešams vislabākās kameras vai printera atrašanai un jaunāko radošo ideju īstenošanai.

Atpakaļ uz visiem padomiem un paņēmieniem