silhouette of woman in-front of city scape

Fotografēšanas pamati

Fotografēšanas padomi un labākie objektīvi bokē efekta izmantošanai

DSLR fotogrāfiem patīk savās fotogrāfijās radīt zonas, kas nav fokusā, — tas ir viens veids, kā savus attēlus atšķirt no sākuma līmeņa kamerām un viedtālruņiem, kuros ir grūti panākt izteiksmīgas zonas, kas nav fokusā. Bokē ir termins, ar kuru apzīmē ārpus fokusa zonu kvalitāti un to īpašības, ko vislabāk var novērot izplūdušos izgaismojumos.

Bokē efekta pakāpe palielinās, ja attēlam ir sekls asuma dziļums vai lielāka zona ārpus fokusa. Bokē efekta kontrolēšana jūsu attēlos ir atkarīga no izpludināto zonu palielināšanas. Tālāk ir daži veidi, kā attēliem pievienot izplūdumu, samazinot asuma dziļumu, kas attēlus papildina ar bokē efektu.

1. Izmantojiet ātru objektīvu — tas attiecas uz objektīviem ar lielu maksimālo diafragmas atvērumu, mēs iesakām EF 85mm f/1.8 USM vai EF 50mm f/1.8 STM

2. Uzņemiet ar lielu diafragmas atvērumu — izmantojot kameras diafragmas atvēruma prioritātes (Av) vai manuālo (M) režīmu, izvēlieties lielu diafragmas atvērumu (mazu f skaitli), lai samazinātu asuma dziļumu un palielinātu fokusā neesošā laukuma un fokusā esošā objekta kontrastu.

3. Palielinot attālumu starp objektu un fonu, fons būs vēl vairāk izpludināts.

ornate lamp in-front of bokeh effect

4. Piekļūstiet tuvāk — samazinot attālumu no jums līdz fotografējamajam objektam, tiks palielināta tā fona daļa, kas nebūs fokusā.

5. Izmantojiet lielāku fokusa attālumu, lai palielinātu to zonu jūsu fotogrāfijās, kas nav fokusā. Ja jums ir tālummaiņas objektīvs, pietuviniet līdz maksimālajam fokusa attālumam. Ja objektīva fokusa attālums būs 200 mm vai vairāk, izpludinātā zona būs vēl lielāka.

Saistīti raksti
How to use natural light

APGAISMOJUMS FOTOGRĀFIJĀS

Kā izmantot dabisko apgaismojumu

Fotogrāfijas var padarīt ievērojami atšķirīgas, zinot, kā gaismu izmantot savā labā. Turklāt, lai redzētu rezultātus, nav jāiegulda līdzekļi jaunā aprīkojumā.

The difference a portrait lens makes

PORTRETI

Atšķirība, ko var panākt ar portretu objektīvu

Tiek piedāvātas specializētu objektīvu sērijas, kas paredzētas īpašiem žanriem, piemēram, portretu fotografēšanai, — ar tiem var iegūt ievērojami atšķirīgas fotogrāfijas.

Take better portraits

PORTRETI

Portreti izaicinoša apgaismojuma apstākļos

Portretu uzņemšana naktī var būt sarežģīta. Lasiet tālāk, kā uzlabot savas portretu fotografēšanas prasmes.

6. Zonā, kas ir ārpus fokusa, izvēlieties objektus ar redzamu izgaismojumu. Izgaismošana attiecas uz gaismas avotiem attēlā; lampiņu virtnes vai saules gaisma cauri koku lapām veido brīnišķīgus gaismas apļus un formas ar izpludinātu gaismu jeb bokē efektu.

7. Neaizmirstiet par priekšplānu — ārpus fokusa zonu var panākt arī attēlu priekšplānā. Mēģiniet fotografējamo objektu novietot tālāk attēla aizmugurē un ietvert dažas priekšplāna detaļas, kas atrodas netālu no kameras objektīva.

8. Varat arī izgriezt formas no kartona un novietot tās objektīva priekšā, lai panāktu interesantus efektus; noskatieties videoklipu šeit:

Bokē efekta kvalitātes, nevis kvantitātes, uzlabošana ir atkarīga no izmantotā objektīva. Ārpus fokusa izgaismotajā zonā īpaši labi ir redzami izpludinātas gaismas apļi, ko veido diafragmas atvērums vai atveres, ko rada objektīva diafragmas lapiņas. Kopumā objektīvi ar lielāku lapiņu skaitu rada apaļāku diafragmas atvērumu un patīkamāku bokē efektu.

 silhouette of woman in-front of city scape with zoom

Saistīti produkti

Saistīti raksti

Gūstiet iedvesmu — tas ir galvenais noderīgu fotografēšanas padomu, pircēja ceļvežu un informatīvu interviju avots — viss, kas nepieciešams vislabākās kameras vai printera atrašanai un jaunāko radošo ideju īstenošanai.

Atpakaļ uz visiem padomiem un paņēmieniem