H1 header

Iegūstiet asu materiālu, uzņemot ātru kustību

Lai uzņemtu lieliskus spraigas darbības fotoattēlus, piemēram, pilsētas upju sērfotājus, snovbordistus vai skrējējus, iepriekš jāsagatavojas. Pirmkārt, jāpadomā, ko vēlaties nofotografēt, cik ātri objekts pārvietosies, kur uzstādīsiet kameru un no kurienes uzņemsiet.

Uzņemiet daudz un vērojiet darbību

Jo vairāk kadru uzņemsiet, jo ticamāk, ka kāds attēls jums patiks. Vērojiet darbību un izvairieties no katra uzņemtā kadra pārbaudes, jo tādējādi jūs neredzēsiet, kas notiek objektīva priekšā. Darbības augstumā nepārtraukti uzņemiet dažus kadrus, nevis vienu kadru katrā reizē. Lielākajā daļā DSLR, bezspoguļu un labās kompaktajās kamerās, kā arī daudzos viedtālruņos ir nepārtrauktas uzņemšanas režīms. Tas ir lieliski piemērots sacensībām, ātru sporta veidu, dejotāju un sērfotāju uzņemšanai.

Prognozējiet objekta nākamo kustību un izmantojiet nepārtrauktu fokusēšanu

Neatkarīgi no tā, vai fotografējat Londonas maratonu vai Minhenes sērfotājus, vai savu draugu futbola maču, nodrošiniet objektam telpu kustībai un prognozējiet, kur tas būs pēc brīža. Ja iespējams, iestatiet kameru nepārtrauktas fokusēšanas režīmā, kas Canon kamerās tiek dēvēts par AI SERVO vai SERVO AF, lai tā automātiski pielāgotos un uzturētu objekta asumu, kad tas jums tuvosies. Šo funkciju piedāvā visas Canon DSLR, bezspoguļu un labākās kompaktās kameras.

Fiksēt vai nefiksēt?

Uzņemot kustību, ir jāizlemj, vai kustību fiksēt vai mēģināt attēlot izplūdušu darbību, izmantojot ilgu aizslēga ātrumu. Lielākajā daļā gadījumu jūs vēlēsities iegūt asu un skaidru ainas attēlu. Lai to panāktu, jāizvēlas īss aizslēga ātrums. Cik īss aizslēga ātrums — tas atkarīgs no objekta kustības ātruma. 1/4000 s var būt pietiekami ātrs iestatījums, lai fiksētu automašīnas un tās riteņu kustību. 1/250 s ir pietiekami ātrs iestatījums skrējēja uzņemšanai. Varat mēģināt arī panoramēt — pārvietot kameru, sekojot objektam. Tā tiks izpludināts fons, bet objekts izskatīsies ass.

Padariet attēlus dramatiskākus ar tālummaiņu

Uzņemot spraigu darbību, mēģiniet to pietuvināt, lai notvertu notiekošo. Ja uzņemat cilvēkus, fokusējiet viņu sejas, lai pievienotu attēlam dramatismu. Mēģiniet parādīt objekta sejas izteiksmi, kad viņš ir pilnīgi iegrimis savā nodarbē vai mēģina gūt izšķirošus punktus.

Palieliniet ISO iestatījumu, lai notvertu vairāk gaismas

Ja nav pietiekami daudz gaismas, mēģiniet palielināt ISO līdz 400, 800 vai vairāk. Ja joprojām neesat apmierināts ar rezultātiem, pārslēdziet uz manuālu režīmu un koriģējiet diafragmas atvērumu. Atlasiet f/4 vai f/2.8, lai ielaistu cik vien iespējams daudz gaismas. Tas ļaus uzņemt ar ātrāku aizslēga ātrumu un iegūt asākus attēlus.