carousel at night

Uzņemiet pārsteidzošas detaļas pat vājā apgaismojumā

Krēsla un tumsas iestāšanās ir maģisks laiks. Šādos brīžos atdzīvojas festivāli, mainās pilsētas noskaņa un ir neskaitāmi daudz fotografēšanas iespēju. Tomēr detaļu uzņemšana nepietiekamā apgaismojumā var būt izaicinoša, jo īpaši lietojot sava viedtālruņa kameru.

Situācijās ar vāju apgaismojumu DSLR, bezspoguļu vai labu kompakto kameru manuālie iestatījumi palīdz iegūt asus, detalizētus kadrus, kurus citādi grūti panākt.

Izmantojiet plašu atvērumu (mazu f skaitli), lai uzņemtu asākus attēlus

Ja jums ir kamera ar manuāliem iestatījumiem, varat kontrolēt kameras atvērumu (Canon kamerās to dēvē par Av režīmu). Tas nosaka, cik daudz gaismas kamerā tiek ielaists. Jo vairāk gaismas ieplūst objektīvā, jo lielāks var būt aizslēga ātrums. Lielāks aizslēga ātrums palielina iespējamību, ka kustība nebūs miglaina. Labs aizslēga ātrums kustīgiem objektiem ir 1/125 s vai ātrāks. Nekustīgiem objektiem vājā apgaismojumā pamēģiniet 1/60 s vai tam pēc iespējas tuvāku iestatījumu atkarībā no atvēruma iestatījuma.

Ja uzņemat portretus laikā pirms krēslas vai vēlaties uzņemt īpašas krēslainas pilsētas nianses, mēģiniet iestatīt visplašāko atvērumu.

Tas nozīmē — izvēlieties vismazāko f skaitli. No izmantotā objektīva ir atkarīgs, cik tas ir mazs. Daudzi objektīvi piedāvā f/3.5. Citiem objektīviem var būt vēl mazāki f skaitļi, piemēram, f/2.8 vai f/1.4. Plaša diafragmas atvēruma izmantošanas papildu priekšrocība ir sekla asuma dziļuma veidošanās, kas izceļ objektu uz izpludināta fona.

Palieliniet ISO iestatījumu, lai uzlabotu gaismas jutību

Ja esat izmantojis plašu diafragmas atvēruma iestatījumu, bet jūtat, ka attēlam pietrūkst spilgtuma, mēģiniet palielināt kameras ISO iestatījumu. Tas nosaka, cik lielu kameras sensora jutību pret gaismu vēlaties panākt. Tas noder, fotografējot naktī bez zibspuldzes.

Jo lielāks ir ISO skaitlis, jo jutīgāka pret gaismu tā būs. Canon DSLR, bezspoguļu un labām kompaktajām kamerām ir lieli sensori (tās daļas, kas uztver attēlu), tāpēc tās veido labākus fotoattēlus ar lielu ISO nekā kameras ar mazākiem sensoriem, piemēram, viedtālruņu kameras. Pamēģiniet fotografēt ar ISO 800, pēc tam to palieliniet, ja nepieciešams. Iespējams, attēlā redzēsiet troksni vai palielinātu graudainību, lai gan daudzas modernas DSLR, bezspoguļu un labas kompaktās kameras var uzņemt ar ISO 1600 vai ISO 3200, veidojot lieliskus rezultātus.

Pamēģiniet nepārtrauktas uzņemšanas režīmu, lai palielinātu iespēju iegūt lieliskus kadrus

Nepārtrauktas uzņemšanas režīms (dažās kamerās režīms Burst) uzņems ātru attēlu secību dažās sekundes daļās. Tas ir noderīgs, lai uzņemtu kustīgu objektu vai sekunžu daļu ilgu darbību. Ja jūsu kamerai ir šāds režīms, ieslēdziet to un pamēģiniet — tas palielinās iespējas iegūt tādus izcilus darbības attēlus vājā apgaismojumā, kādus vēlaties.

Pārskatiet fotoattēlu asumu

Kad pārskatāt vājā apgaismojumā uzņemtus attēlus savas kameras LCD ekrānā, pietuviniet tos, lai pārbaudītu, vai tie tiešām ir tik asi, kā vēlaties. Fotoattēliem jāizskatās asiem, fokusētiem, bez viegli pamanāmas graudainības vai miglojuma. Ja neesat apmierināts un domājat, ka tie nebūs labi drukāšanai vai rediģēšanai, fotoattēli jāuzņem vēlreiz. Kad būsiet atgriezies no uzņemšanas, neko vairs nevarēsiet mainīt!