A rock musician on stage at a festival plays the guitar. Photo by Ben Morse.

FESTIVĀLU FOTOGRAFĒŠANA

Kostīmi, saule un rokenrols: svarīgākie ballīšu fotografēšanas padomi un paņēmieni

Neatkarīgi no tā, vai uzslienat telti visai nedēļas nogalei ar dzīvo mūziku vai dodaties uz koncertu ar draugiem, pārliecinieties, ka esat sagatavojies, lai uzņemtu visus vasaras priekus. Festivāli un mūzikas pasākumi ir piepildīti ar krāšņu skatuves aprīkojumu un rekvizītiem, neparastiem tērpiem un, protams, neredzētiem priekšnesumiem, kas rada festivālu noskaņu. Tāpēc sagatavojiet savu Canon kameru un ievērojiet svarīgākos padomus, ko sniedz festivālu fotogrāfs, lai uzņemtu kadrus, par kuriem jūs apskaudīs visi draugi.

Bens Morse (Ben Morse) uzsāka savu karjeru kā profesionāls festivālu fotogrāfs ar vienu e-pasta vēstuli. Viņš bija entuziastisks amatieris, kurš vēlējās pilnveidot savas prasmes un domāja, ka festivālu fotografēšana ir veids, kā apvienot savu kaislību uz mūziku ar savu augošo interesi par fotografēšanu. "Es tikko kā sāku ar to nodarboties un vēlējos paplašināt savu portfolio ar uzņemtajām mūziķu fotogrāfijām. Es domāju, ka būtu labi to darīt festivālā, tāpēc atradu brīnišķīgu mazu rokfestivālu "2000trees", kas notiek Čeltenhemā, Anglijā, un domāju, ka viņi varētu man dot iespēju fotografēt. Es viņiem nosūtīju e-pasta vēstuli, un viņi atbildēja "Jā, mums patīk tavi darbi." Patiesībā viņiem šie darbi patika tik ļoti, ka viņi Benu uzaicināja nākamajā gadā kā apmaksātu fotogrāfu.

"Festivāla fotografēšana ir daudz jautrāka nekā tikai apmeklēšana," saka Bens. "Es atklāju daudz jaunas mūzikas un gūstu citu cilvēku radošo enerģiju, kas ir ļoti iedvesmojoši.” Festivālos ir dažādi apstākļi, un tas nozīmē, ka tie ir perfekta mācību vieta fotografēšanas amatieriem — lieliska iespēja attīstīt savas prasmes un vienlaicīgi izklaidēties.

Šeit Bens sniedz padomus, kā uzņemt radošākus kadrus, strādājot kādā konkrētā vidē, meklējot neparastas kompozīcijas un izmantojot tālummaiņu, lai panāktu maksimālu efektu.

1. Esiet tur, kur nav citu fotogrāfu

"Viena lieliska lieta, ko esmu iemācījies gadu gaitā fotografējot festivālus — ir vērts atrasties tur, kur nav citu fotogrāfu," saka Bens. “Dažus savus iecienītākos kadrus esmu uzņēmis, stāvot publikā, kad izpildītājs ir nonācis lejā līdz barjerai. Citi fotogrāfi palika savā nožogojumā, jo caurlaide viņiem ļāva tur piekļūt, un viņi nedomāja pārvietoties, lai iegūtu labākus kadrus. Man patīk uzņemt no publikas perspektīvas, jo šo skatu atceras lielākā daļa cilvēku. Es to uztveru kā savu darbu — būt tur starp viņiem un uzsūkt apkārtējo noskaņu."

Šis padoms neattiecas tikai uz lieliem priekšnesumiem. Izmantojiet laiku pirms mūziķu uzstāšanās un pēc tās, lai izpētītu krāsainās ainas festivāla norises vietā. "Festivālā ir daudz stilīgu lietu, ko var fotografēt. Vienmēr ir cilvēki, kas saģērbušies trakos kostīmos un klīst apkārt pa teritoriju. Un es domāju, ja viņi valkā tādus kostīmus, viņi vēlas tikt pamanīti, tāpēc, iespējams, viņiem patiks, ja varēsit uzņemt fotogrāfijas ar viņiem. Pajautājiet — tas neko no jums neprasa. Vienkārši sakiet: "Vai neiebilstat, ja jūs nofotografēšu? Jūs izskatāties satriecoši!” Visbiežāk viņi saka "Jā."

Saistīti raksti
A group of friends pose holding sparklers, facing the camera with their faces illuminated by the sparkler light.

BALLĪŠU FOTOGRAFĒŠANA

Esiet radošāks, fotografējot ballītes

Vai vēlaties notvert ballīšu un svinību prieka satraukumu? Uzziniet, kā šos priecīgos mirkļus uzņemt radošos veidos.

A woman wearing a red strapless dress crouches down to take a picture with a Canon EOS R10.

CEĻOJUMU FOTOGRAFĒŠANA

10 ceļojumu fotografēšanas padomi

Fotogrāfe un blogere Diāna Miljosa (Diana Millos) dalās ar svarīgiem padomiem skaistām ceļojumu fotogrāfijām.

Photographer to rock royalty, Bart Heemskerk, on capturing the feeling of a festival

FESTIVĀLU FOTOGRAFĒŠANA

Roka izcilību fotogrāfs Bārts Hēmskerks (Bart Heemskerk) par festivālu sajūtu notveršanu

Bārts Hēmskerks atklāj, kā mīlestība uz mūziku izveidoja viņa fotogrāfa karjeru, sniedzot iespēju fotografēt leģendārus koncertus, un dalās ar padomiem, kā iegūt lieliskas festivālu fotogrāfijas.

Men in blue jackets and bow ties pretend to play inflatable instruments in a field. Photo by Ben Morse.

2. Sagatavojiet perfektu kameras komplektu

Ja šovasar vēlaties uzlabot festivālu fotografēšanas prasmes, Canon PowerShot SX740 HS vai Canon EOS M50 būs jums lieliski sabiedrotie. Jaudīgā 40 reižu optiskā tālummaiņa kompaktajā Canon PowerShot SX740 HS palīdzēs viegli pāriet no jautras blakus esošo draugu uzņemšanas uz priekšnesumu, kas notiek tālāk uz skatuves. Turklāt ar 4K filmu ierakstīšanas iespējām varat brīnišķīgi uzņemt savas iemīļotās dziesmas.

"PowerShot ir patiešām laba izvēle," saka Bens. "Ir noderīgi, ka ir liels ekrāns, kuru var apgriezt otrādi, lai apskatītu. Noderīga ir arī kamera ar pieklājīgu tālummaiņu, lai no publikas varētu piekļūt darbībai uz skatuves."

Pārbaudiet noteikumus, kas attiecas uz fotografēšanas aprīkojumu festivālā vai koncertā, pirms uz to dodaties. Dažos pasākumos ir atļauts ņemt līdzi tikai kompaktkameru, bet citos bez fotografēšanas atļaujas var ņemt līdzi bezspoguļu kameru vai DSLR kameru.

Canon EOS M50 ir kompakta, bet daudzpusīga bezspoguļu kamera ar DSLR formāta 24,1 megapikseļa sensoru, jaudīgu DIGIC 8 procesoru un 4K video ierakstīšanu, lai iegūtu neaizmirstamas atmiņas ar brīnišķīgām krāsām un detaļām. Tā piedāvā automātiskus uzņemšanas režīmus, kas atrod piemērotus iestatījumus, kā arī manuālu vadību, kuru varat izmantot, ja esat pārliecinātāks par savām fotografēšanas prasmēm. Wi-Fi savienojums nozīmē, ka attēlus varat ērti kopīgot ar viedierīcēm, izmantojot Canon Camera Connect lietojumprogrammu. Turklāt kameras M50 maināma leņķa skārienekrāns sniedz iespēju uzņemt fotogrāfijas no jebkura leņķa — gan no apakšas, lai izpildītāji izskatītos garāki, gan no stūra, lai panāktu plašāku skatu uz darbību.

Izvēloties objektīvu kamerai Canon EOS M50, varat izmantot objektīvu Canon EF-M 15-45mm f/3.5-6.3 IS STM (bieži vien ir kameras komplektācijā) — tas ir augstas kvalitātes un daudzpusīgs objektīvs ar platu leņķi, piemērots ikdienas fotografēšanai un aprīkots ar lielisku iebūvētu attēla stabilizēšanas funkciju.

Bens piebilst: "Ja vēlos piekļūt tuvāk, Canon EF-M 55-200mm f/4.5-6.3 IS STM labi tver tālumā, bet ir labs un viegls, un tam ir attēla stabilizētājs. Laba tveršana tālumā nozīmē, ka iegūsit labus tuvplānus ar instrumentiem un cilvēku sejām uz skatuves. Ar šiem diviem objektīviem tiek nodrošinātas patiešām plašas iespējas."

3. Uzņemiet visu skatuvi

Lai uzņemtu klasisku skatuves skatu ar visiem rokgrupas dalībniekiem kadrā, Bens iesaka izmantot mazāku diafragmas atvērumu (lielāku f skaitli), piemēram, f/4.5 vai lielāku. Tas palielina asuma dziļumu un palīdz nodrošināt, ka visa skatuve ir pēc iespējas vairāk fokusā.

A band play on an atmospheric stage at night, with smoke and blue light, and hands in the foreground. Photo by Ben Morse.

4. Neaizmirstiet par publiku

"Neveltiet visu laiku tikai grupai," iesaka Bens. "Gādājiet, lai jums būtu daži kadri, kuros ir redzama arī pārējā publika. Jūs atrodaties dzīvās mūzikas priekšnesumā. Tur būs daudz profesionāļu fotogrāfiem paredzētajā nožogojumā, kas varēs uzņemt grupas tuvplānus, bet jums būs unikāla perspektīva, lai parādītu publikas reakciju. Jūs varat parādīt, kā šī grupa ietekmē cilvēkus jums apkārt. Ja vēlaties atskatīties uz šiem attēliem un atcerēties, kā jutāties šajā mirklī, vislabākais ir redzēt grupu un pēc tam redzēt reakciju jums apkārt esošo cilvēku sejās."

Kāpēc gan savus draugus neizmantot par modeļiem? Kamēr izpētāt festivālu vai gaidāt, kamēr mūziķi sāks spēlēt, fotografējot draugus, varat trenēt savas iemaņas un sagatavot savu kameru. "Ir jautri uzņemt draugu fotogrāfijas, bet šo iespēju varat arī izmantot, lai pārliecinātos vai diafragmas atvērums un ISO ir pareizi iestatīts. Ja šajā laikā paeksperimentēsit ar iestatījumiem, varēsit visu uzmanību veltīt attēlu iekadrēšanai, kad mūziķi sāks spēlēt."

A singer crowdsurfs in a tent, mic in hand. Photo by Ben Morse.

5. Izmantojiet tālummaiņu gudrāk

Kameras Canon PowerShot SX740 HS 40 reižu optiskā tālummaiņa sniedz iespēju piekļūt tuvāk visam, kas notiek festivālā. Lai pilnībā izmantotu tālummaiņas iespējas, Bens iesaka: "Mēģiniet turēt rokas pēc iespējas nekustīgāk, kad uzņemat ar lielu tālummaiņu. Turiet rokas stingri, gaidiet pareizo mirkli un iekadrējiet pielāgojamu kadru, lai gadījumā, ja uzņemamais objekts — dziedātājs, ģitārists, kāds no publikas — pēkšņi sakustas, jūs to fotogrāfijā nepazaudētu. Nepietuviniet pavisam tuvu; neliela attāluma rezerve ir noderīgāka nekā pārāk cieša pietuvināšana."

Kameras Canon PowerShot SX740 HS funkcija, kas palīdz ātri veikt tālummaiņu ir Zoom Framing Assist. Lai to izmantotu, vienkārši nospiediet Zoom Framing Assist pogu kameras aizmugurē (kreisā pusē no Wi-Fi pogas), lai tālinātu un atkal notvertu objektu. Atlaidiet pogu, un objektīvs automātiski atgriezīsies pietuvinātajā pozīcijā.

Kamerai Canon PowerShot SX740 HS ir arī iespaidīga attēla stabilizēšanas funkcija, kas palīdz samazināt izplūdušu attēlu risku, izkustoties rokām. Tāpat iebūvēta attēla stabilizēšanas funkcija ir arī objektīviem Canon EF-M 15-45mm f/3.5-6.3 IS STM un Canon EF-M 55-200mm f/4.5-6.3 IS STM, ko Bens iesaka lietot kopā ar Canon EOS M50.

People in a festival audience hold up their hands as confetti showers down on them. Photo by Ben Morse.

6. Izslēdziet zibspuldzi

"Neizmantojiet zibspuldzi, lai uzņemtu no publikas vakarā," brīdina Bens. "Tā izgaismos cilvēkus jūsu tuvumā, veidojot milzīgus baltus pleķus priekšplānā, un nekādā veidā neietekmēs grupas attēlu, ko vēlaties uzņemt no attāluma. Turklāt tā kaitinās visus apkārt esošos. Atcerieties, ka grupa ir izgaismojusi skatuvi vai arēnu īpašā veidā, jo viņi vēlas panākt īpašu efektu, tāpēc izmantojiet šo gaismu."

7. Ņemiet vērā baltās krāsas balansu

Apgaismojuma apstākļi festivālā pastāvīgi mainās neprognozējamu laikapstākļu un mainīgu skatuves gaismu dēļ. Kameras noklusējuma iestatījums Auto White Balance (Automātisks baltā balanss) var palīdzēt sagatavoties šīm izmaiņām, nodrošinot, ka krāsas vienmēr izskatās dabiski un patīkami. "Kad grupa uznāk uz skatuves, iespējams, būs vairāk gaismu. Laikapstākļi un dienas laiks ietekmē baltā balansa iestatīšanu, un skatuves apgaismojums ar dienasgaismas lampām var mulsināt jūsu kameru," saka Bens. "Nav jākautrējas uzņemt ar iestatījumu Auto White Balance (Automātisks baltā balanss), jo īpaši tāpēc, ka iegūsit normāla izskata krāsu toņus.”

Gan Canon PowerShot SX740 HS, ganCanon EOS M50 ir iestatījums Auto White Balance (Automātisks baltā balanss), kā arī iepriekšēju iestatījumu izvēle (piemēram, Daylight (Dienas gaisma), Shade (Ēna), Cloudy (Mākoņains), Tungsten (Kvēlspuldze) un Fluorescent (Dienasgaismas lampa)). Tās piedāvā arī precīzu manuālu vadību, lai jūs varētu manuāli eksperimentēt ar baltās krāsas balansa iestatījumiem, panākot vēlamo rezultātu. Tomēr, kad esat pabeidzis, atcerieties to nomainīt atpakaļ uz iestatījumu Auto White Balance (Automātisks baltā balanss). Kamera Canon EOS M50 sniedz iespēju arī uzņemt attēlus RAW formātā; šādā gadījumā attēlu balto balansu varēsit rediģēt vēlāk ar RAW failu apstrādes programmatūru, piemēram, Digital Photo Professional, planšetdatorā vai datorā.

Neatkarīgi no apgaismojuma apstākļiem Canon kamera var palīdzēt nodrošināt krāsas, kam ir tikpat liela ietekme kā mūzikai!

Overhead shot of gig showing confetti exploding out from the stage and towards the audience. Photo by Ben Morse.

8. Eksperimentējiet ar kompozīciju

"Atrodiet atšķirīgus leņķus, skatoties uz to pašu lietu," saka Bens. "Noliecieties tuvu zemei. Pacelieties arī augstu, ja varat. Ja ir interesantas mākslas instalācijas, pakavējieties pie tām, jo cilvēkiem patīk uzņemt fotogrāfijas ar tādām lietām. Varēsit uzņemt fotogrāfijas ar cilvēkiem, kas atrodas to tuvumā. Ir daudz stilīgu lietu, ko varat darīt. Vienā festivālā ieguvu kadru ar mūziķi, kurš trenējās starp kokiem. Koki veido vertikālas līnijas, kas piesaista skatienu, tāpēc tie ir dabiski fotogēniski. Meklējiet šāda veida formas un līnijas, kas jau dabiski ir festivāla vietā, jo ar tām var iegūt interesantas fotogrāfijas."

Bens papildina, ka kamera ar noliecamu ekrānu — piemēram, par 180° uzlokāmu ekrānu kā kamerai Canon PowerShot SX740 HS vai maināma leņķa skārienekrānu kā kamerai Canon EOS M50 — var patiesi palīdzēt atrast radošus leņķus. "Mans vecākais triks ir noliekties zemu, līdz pat grīdai. Bet ja ir noliecams vai uzlokāms ekrāns, jums nav jāapsēžas vai jāliecas tik zemu — varat zemu turēt tikai kameru.

A guitarist practices among some trees. Photo by Ben Morse.

9. Uzņemiet kņadu

Ja cilvēki, kas stāv jums priekšā, jūsu kameras priekšā māj ar rokām, nesatraucieties, bet drīzāk gan ietveriet šīs detaļas fotogrāfijās. Aplaudēšana ar rokām var palīdzēt nodot koncerta noskaņu. "Ja esat vidū un skatāties atpakaļ, publika veido milzīgu jūru ar sejām un rokām, kas dažkārt ir apgaismotas, dažkārt pa pusei apgaismotas, bet dažkārt ir redzami tikai silueti," saka Bens. "Ja esat vidū un nogaidāt pareizo mirkli, varat iegūt patiešām interesantus kadrus, spēlējoties ar šiem siluetiem. Man iepriekš ir bijis tāds gadījums, kad puisis manā priekšā aplaudēja ar paceltām rokām. Es ļāvu šim puisim vaļu un centos turpināt uzņemt starp viņa rokām, lai notvertu grupu starp tām. Tas bija jautrs izaicinājums."

Lai panāktu kadru, kur rokas būtu kā siluets, bet grupa būtu fokusā, Bens iesaka iestatīt kameru ar lielu ISO, izmantot lielu aizslēga ātrumu un fokusēt skatuvi. Atrodiet ritmu ar aizslēgu un mēģiniet uzņemt attēlus nepārtrauktas uzņemšanas režīmā starp roku saskaršanos. Gan kamerai Canon PowerShot SX740 HS, gan Canon EOS M50 ir nepārtrauktas uzņemšanas režīms, tāpēc šos režīmus varat izmantot, lai vienā sekundē uzņemtu vairāku attēlu rindu.

"Neuztraucieties par attēlu pārbaudīšanu. To varēsit darīt mājās. Ja esat nokavējis mirkli, nav vērst to pārbaudīt, jo, kamēr pārbaudīsit, iespējams, nokavēsit nākamo mirkli,” saka Bens. "Tā vietā lieciet kamerai strādāt tik ātri, cik tā var, un esiet gatavs rīkoties saskaņā ar to, kas notiek jums apkārt. Ja jums patīk laba mūzika un esat labi pavadījis laiku, jums nebūs iebildumu pēc pasākuma izskatīt 500 fotoattēlus."

A band perform on stage, with audience hands waving and clapping. Photo by Ben Morse.

10. Izdrukājiet savus fotoattēlus

"Viena lieta, ko man patīk darīt tūres laikā, ir paņemt līdzi mazu printeri, ar kuru uzreiz var izdrukāt vienas vai divu dienu fotoattēlus, lai tos atstātu grupas ģērbtuvē. Viņiem tas patīk, jo viņi neredz to, ko redzu es," saka Bens.

"Ja dodaties uz festivālu uz vairākām dienām, iesaku paņemt līdzi Canon Zoemini portatīvo printeri, lai to varētu izmantot nometnē. Izdrukājiet attēlus, kurus esat uzņēmis nometnes tuvumā un priekšnesumu laikā, un piestipriniet tos savā teltī," Bens piebilst. Lai izmantotu printeri, pārliecinieties, ka attēli, kurus vēlaties drukāt, ir jūsu viedtālrunī vai planšetdatorā (varat tos pārsūtīt, izmantojot kameras Wi-Fi vai Bluetooth savienojumu ar Canon Camera Connect lietojumprogrammu). Pēc tam atveriet Canon Mini Print lietojumprogrammu, lai izdrukātu attēlu tieši no sava tālruņa Canon Zoemini printerī. Canon Mini Print lietojumprogramma atļauj arī pievienot filtrus, rāmjus, zīmējumus, tekstu un citus smieklīgus attēlus, kas atstās paliekošu iespaidu uz jūsu draugiem.


Autors: Metjū Bouvens (Matthew Bowen)

Saistīti produkti

Saistīti raksti

Gūstiet iedvesmu — tas ir galvenais noderīgu fotografēšanas padomu, pircēja ceļvežu un informatīvu interviju avots — viss, kas nepieciešams vislabākās kameras vai printera atrašanai un jaunāko radošo ideju īstenošanai.

Atpakaļ uz visiem padomiem un paņēmieniem