A group of people, seen from behind, watch fireworks. One person in the foreground is in focus, and warmly dressed in overcoat and beanie hat.

SALŪTA FOTOGRĀFIJAS

Kā fotografēt salūtu jaunos un radošos veidos

Krāsains salūts uz nakts debesu fona ir uzvedums, kas daudziem no mums šķiet gluži maģisks — kāpēc gan neuzņemt šo brīnumu pilno sajūtu fotogrāfijās? Lai fotografētu salūtu, ir svarīgi ne tikai panākt vislabākos iestatījumus, bet arī padomāt par citiem elementiem, kas īpaši izceļ pasākumu un jūsu fotogrāfijas.

Visbiežāk salūti notiek tādos gadījumos kā Jaunais gads, īpašas dzimšanas dienas, kāzas un citi svētki, kuri bieži vien tiek pavadīti draugu vai mīļoto cilvēku sabiedrībā, tāpēc, ietverot viņus kadrā, varēsit jautri un radoši uzņemt šo pasākumu.

Tālāk sniedzam padomus, kuros esam atbildējuši uz 10 bieži uzdotiem jautājumiem, tostarp kā izvēlēties vislabāko ekspozīcijas laiku salūta fotografēšanai un kā izmantot jaunas idejas, lai iegūtu patiesi unikālus un radošus kadrus. Neatkarīgi no tā, vai izmantojat PowerShot kameru, bezspoguļu kameru vai DSLR, salūtu fotografēšanas ceļvedī ir sniegtas atbildes.

1. Kur ir vislabākā atrašanās vieta salūtu fotografēšanai?

Ir labi jāpadomā, kurā vietā jūs varētu uzņemt pēc iespējas iespaidīgākus attēlus, tāpēc plānojat jau iepriekš un atrodiet vietu, kurā nav šķēršļu. Pārbaudiet šo vietu, kamēr vēl ir dienasgaisma, un nosakiet vēja virzienu.

Tas ir jo īpaši svarīgi, ja tuvumā būs ugunskuri, jo varēsit izvairīties no dūmu vai dzirksteļu iekļūšanas kadrā. Ja plānojat lietot trijkāji, vēlēsities iekārtoties vietā, kur citi cilvēki jūs netraucēs, kamēr fotografēsit.

2. Kā nofotografēt salūta noskaņu ballītē?

In a long-exposure image, a sillhouetted figure has drawn a bright pink five-pointed star with a sparkler.

Labs veids, kā notvert ballītes noskaņu, ir fotografēt jautrus ģimenes locekļus ar brīnumsvecītēm, izmantojot viņu iztēli jautru un māksliniecisku gaismas rakstu izveidē. Canon Photo Companion lietojumprogrammā atradīsit vispusīgu pamācību, kas parādīs vislabākās metodes un iestatījumus gaismas zīmējumiem.

Cits veids, kā izveidot interesantu kadru, ir uzņemt salūtu atspīdumu logā kopā ar draugiem un ģimenes locekļiem, kuri no iekšpuses raugās ārā. Uzņemiet dažus pārbaudes kadrus, lai pārliecinātos, ka cilvēki attēlā ir labi eksponēti, un pēc tam saglabājiet šos iestatījumus līdz brīdim, kad sāksies salūts. Ja izmantojat PowerShot kameru, piemēram, Canon PowerShot G7 X Mark II, vai jebkuru EOS kameru ar maināmu objektīvu, uzņemiet attēlus RAW formātā, jo tas sniegs visplašākās iespējas, kad koriģēsit ekspozīciju dažādās attēla vietās pēcapstrādes laikā, izmantojot Canon Digital Photo Professional.

3. Kā iegūt asas salūta fotogrāfijas?

Ir grūti zināt, kad salūtā būs visiespaidīgākā un krāsainākā uguņošana, tāpēc ieteicams kameru iestatīt nepārtrauktās fotografēšanas režīmā. Tas palielinās iespējas uzņemt vienu vai divus attēlus ar īpaši dramatisku uguņošanu.

Ja kamera ir uz trijkāja, varat izmantot Canon Camera Connect lietojumprogrammu, lai bez vadiem kameru kontrolētu ar savu viedtālruni vai planšetdatoru. Varat arī izmantot tālvadības pulti ar vadu vai bez tā vai pat savas kameras taimera funkciju. Izmantojot visas šīs metodes, varat aktivizēt ekspozīciju, nepieskaroties kamerai, kas palīdzēs novērst tās izkustēšanos un saglabās asus attēlus.

4. Kā fotografēt salūtu bez trijkāja?

Ja kameru turat rokās, attēla asuma saglabāšanai izmantojiet attēla stabilizatoru (ja kamerai vai objektīvam ir attēla stabilizators (IS)). Tas palīdzēs novērst sīku rokas kustību ietekmi uz attēlu, kad kamera tiek turēta rokās, tomēr ņemiet vērā, ka tas var samazināt aizslēga ātrumu, ja uzņemsit diafragmas atvēruma režīmā.

Ja uz kameras objektīva ir slēdzis, varat aktivizēt vai deaktivizēt attēla stabilizatoru. Ja slēdža nav, to var izdarīt kameras izvēlnes iestatījumos.

5. Kāds objektīvs ir vispiemērotākais salūtam?

Saistīti raksti
A man and woman with a small child sitting halfway up a small stepladder, in front of fir trees with a few decorations hanging from some branches.

ĢIMENES FOTOGRĀFIJAS

Ļenas Petrovas galvenie 10 padomi fotografēšanai Ziemassvētkos

Notveriet Ziemassvētku noskaņu ar šīs ģimenes fotogrāfes 10 padomiem, kā iegūt jautrus un dabiskus portretus.

A table filled with Christmas-themed paper crafted decorations and gifts.

ROKDARBI AR PRINTERI

Šī ir sezona, kad jābūt radošam, — sešas lietas, ko pats varat izgatavot šajos Ziemassvētkos, izmantojot savu printeri

Esiet radošs un šajā svētku sezonā izgatavojiet pats savas Ziemassvētku dāvanas, dekorācijas un spēles. Visus šablonus var bez maksas lejupielādēt un izdrukāt.

Two people skateboard down a city street at night, colourful lights from buildings reflecting in the wet road surface.

CEĻOJUMI

11 padomi fotografēšanai pilsētā

Kā vislabāk izmantot savu kameru, atrodoties kādā pilsētā, lai notvertu pilsētas džungļu garu un atmosfēru, ņemot vērā dažus vienkāršus padomus un trikus.

Attēls, kas piepildīts tikai ar krāsainu salūtu var izskatīties iespaidīgi, tomēr, ietverot kadrā kādas ēkas vai citus objektus, var panākt interesantāku attēlu un sniegt kontekstu. Tālummaiņas objektīvi arī ļaus vienkāršāk mainīt kompozīciju, kas būs īpaši noderīgi, ja izmantosit trijkāji. Platleņķa tālummaiņas objektīvs, piemēram, Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM vai Canon EF 17-40mm f/4L USM, ļaus kadrā ietvert visu nepieciešamo. Tomēr lieliskus kadrus varat iegūt, arī izmantojot kompaktas supertālummaiņas kameras objektīvu vai kameras komplektācijā iekļauto objektīvu.

6. Kā veikt fokusēšanu, fotografējot salūtu?

Iestatot kameras fokusu noteiktā attālumā, jums nav jāuztraucas par fokusu uzņemšanas vietā un jūs visu uzmanību varat pievērst kompozīcijas izveidei un ekspozīcijai.

Ieslēdziet kamerai manuālu fokusu vai pārvietojiet objektīva fokusēšanas slēdzi MF pozīcijā un sākumā noregulējiet fokusu uz bezgalību. Ja objektīvam ir mazs lodziņš, kurā tiek parādīti dažādi fokusēšanas attālumi, tas ir pēdējais simbols, kas izskatās šādi: ∞. Šāds fokuss jums varētu būt vēlams, ja visu uzmanību pievēršat salūta uzņemšanai debesīs.

Ja fotogrāfijā vēlaties ietvert priekšplāna elementus, fokusējiet uz punktu, kas atrodas starp priekšplānu un fonu (ainā aptuveni vienas trešdaļas attālumā), lai panāktu asumu visā fotogrāfijā. Šo metodi dēvē par hiperfokālu fokusēšanu, un vairāk par ideālā hiperfokālā attāluma atrašanu varat izlasīt Canon Photo Companion lietojumprogrammā.

7. Kādi iestatījumi jāizmanto, lai fotografētu salūtu?

Ja uzņemat, kameru turot rokās, sāciet ar mazāko ekspozīcijas laiku, ko varat izmantot bez kameras izkustēšanās. Platleņķa objektīvus ir vieglāk ilgāk turēt, un objektīvi ar attēla stabilizatoru (tie, kuru pilnā nosaukumā ir “IS”) ievērojami palīdz uzturēt kadru asumu. Ja izmantojat kameru uz trijkāja, sākumā varat izmantot daudz mazāku ekspozīcijas laiku, piemēram, vienu vai divas sekundes.

Pēc ekspozīcijas laika un diafragmas atvēruma iestatīšanas varat noregulēt ISO, kas ļaus panākt labu ekspozīciju. Mazāks ISO, piemēram, ISO 100 vai ISO 125, nodrošinās asākus attēlus ar labākām krāsām un mazāk trokšņiem, un kameras ar lielākiem sensoriem, piemēram, pilnkadra DSLR vai bezspoguļu kameras, nodrošinās vislabākos rezultātus.

Iestatot ne pārāk mazu diafragmas atvērumu, kas ir aptuveni f/8, varēsit panākt maksimālu asumu, nebojājot ainas asuma dziļumu, ja objekts atradīsies priekšplānā. Paplašiniet atvērumu līdz f/4 vai f/5.6, ja ir pārāk ilgs ekspozīcijas laiks.

8. Kā uzņemt salūta veidolus?

Kameras ilglaicīgās ekspozīcijas režīms sniedz iespēju turēt aizslēgu atvērtu, cik ilgi nepieciešams, līdz ar to varat uzņemt salūtu, tam debesīs mainoties un uguņojot, lai saglabātu gaismas ceļu iespaidīgos veidolus. Lai izmantotu ilglaicīgās ekspozīcijas režīmu, atlasiet manuālo režīmu vai aizslēga prioritātes režīmu un grieziet ripu līdz galam pēc iestatījuma “30″”. Nospiediet aizslēga pogu vienreiz, lai atvērtu aizslēgu, un vēlreiz, kad vēlaties to aizvērt.

Laba doma ir izmantot vadu vai bezvadu aizslēga aktivizētāju, lai sāktu un beigtu ekspozīciju, piemēram, Canon BR E1 vai Canon Camera Connect lietojumprogrammu.

9. Kā iegūt pareizu ekspozīciju salūta fotografēšanai?

Tumšas debesis ar spilgtu salūtu, kas uguņo uz to fona, ir netipisks scenārijs, domājot par parastajiem fotografēšanas objektiem, un kamera var iestatīt ekspozīciju, kas ir pārāk gaiša nakts salūta attēliem. Ja uzņemat manuālajā režīmā vai pusautomātiskajā režīmā, piemēram, ar diafragmas vai aizslēga prioritātes režīmu, varat izmantot ekspozīcijas kompensāciju, lai to novērstu.

Sameklējiet -/+ pogu vai ikonu ekrānā un iestatiet to ar aptuvenu vērtību no -1 līdz -2. Ja izmantojat manuālu režīmu, varat uzraudzīt arī ekspozīcijas indikatora skalu savā LCD ekrānā vai kameras skatu meklētāja apakšā, kamēr izvēlaties iestatījumu kombināciju, kas indikatoru novirza skalas kreisajā pusē.

10. Kā var fotografēt siluetus ar salūtu?

Ja vēlaties radošas un neparastas salūta fotogrāfijas, uzņemiet cilvēku siluetus uz darbības fona. To ir labi pamēģināt agrāk vakarā, kamēr debesis ir vēl nedaudz gaišas, jo tad silueti labāk izcelsies. Tomēr, ja uzņemat īpaši aizpildītu ainu, kas ir pilna ar gaismām un krāsu, tas var būt pietiekams fons, lai silueti izceltos.

Uzņemot šāda veida attēlus, ir rūpīgi jāpārdomā sava atrašanās vieta. Attālāka vieta un platāka leņķa objektīvs palīdzēs iekadrēt daudz cilvēku uz debesu fona, tomēr, piekļūstot tuvāk objektiem un vēršot kameru augšup, cilvēki attēlā vairāk dominēs.

Pārliecinieties, vai ekspozīcijas iestatījumi atveido cilvēkus kā siluetus; ja eksponējat salūtu, parasti tā notiek ar kameras ierosināto iestatījumu, lai gan var būt jāizmanto negatīva ekspozīcijas kompensācija, lai panāktu labāku efektu (skatiet iepriekš sniegto 9. padomu). Mēģiniet neizmantot pārāk ilgu ekspozīcijas laiku, jo, ja objekti šajā laikā pārvietosies, efekts tiks sabojāts.

Autors: Mets Golovčinskis (Matt Golowczynski)

Saistīti produkti

Saistīti raksti

Gūstiet iedvesmu — tas ir galvenais noderīgu fotografēšanas padomu, pircēja ceļvežu un informatīvu interviju avots — viss, kas nepieciešams vislabākās kameras vai printera atrašanai un jaunāko radošo ideju īstenošanai.

Atpakaļ uz visiem padomiem un paņēmieniem