VIDEOEMUĀRU VEIDOŠANA

Kā veidot videoemuārus: astoņi padomi darba uzsākšanai

Uzsākt videoemuāru veidošanu ir interesanti un vienkārši, turklāt tas sniedz gandarījumu — jo īpaši ievērojot mūsu ekspertu padomus kvalitatīvāku un efektīvāku videoemuāru iegūšanai.
Sieviete rokas stiepiena attālumā tur pret sevi pavērstu kameru uz trijkāja; aiz viņas nefokusēta terase ar daudzkrāsainām ēkām upes krastā.

Esat atradis savu lauciņu, skaistu atrašanās vietu un interesantu stāstu. Iespējams, domājat, ka tā ir recepte perfektam videoemuāram, bet vai zināt, kādu foto tehnikas komplektu izvēlēties un kā uzņemt pietiekami profesionālu videoklipu, lai priecētu prasīgus skatītājus?

Šajā videoemuāru veidošanas pamācībā atklājam astoņus padomus, kas var palīdzēt uzlabot videoemuārus gan iesācējiem, gan pieredzējušiem videoemuāru veidotājiem. Uzziniet, kā veidot kvalitatīvus videoemuārus, kas liks skatītājiem atgriezties, lai skatītos vēl vairāk — kā iegūt vienmērīgu (bez trīces) un asu videomateriālu, kāda nozīme ir radošai kadrēšanai un kas nepieciešams, lai iegūtu skaidru un tīru skaņu. Neatkarīgi no kameras, ko izmantojat videoemuāriem — Canon PowerShot G7 X Mark III, Canon EOS M50 Mark II, Canon EOS R10 vai Canon EOS R6, šeit aprakstīts, kas jāņem vērā, veidojot pirmos videoemuārus.

1. Izvēloties foto tehnikas komplektu, salāgojiet kameras un sensora lielumu

Sadalīts attēls, kurā redzama Canon EOS R6 uz lielas apsūnojušas klints un Canon EOS R7 — arī uz klints.

Canon pilnkadra sensori ir 1,6 reizes lielāki nekā APS-C sensori. Tas nozīmē, ka APS-C kamera, piemēram, EOS R7 (labajā pusē), nodrošina šaurāku skatu nekā pilnkadra kamera, piemēram EOS R6 (kreisajā pusē), ja tām uzliek vienādu objektīvu ar apgriešanas koeficientu 1,6 reizes — tāpēc pilnkadra kameras 24 mm objektīvs uz APS-C kameras nodrošina 38,4 mm skata lauku.

Kamera ar lielāku sensoru sniegs jums labākas kvalitātes fotoattēlus, tomēr, veidojot videoemuāru, ir svarīgi salāgot sensora lielumu ar kameras kopējo lielumu. Piemēram, tāda PowerShot G sērijas kamera ar iebūvētu objektīvu kā Canon PowerShot G7 X Mark III ir ārkārtīgi kompakta un ērti pārnēsājama videoemuāru veidošanas kamera. Tomēr bezspoguļa kamera vai DSLR kamera ar maināmiem objektīviem sniegs jums plašākas iespējas objektīvu izvēlē.

Izvēloties kameras ar maināmiem objektīviem, ir jāveic vēl viena izvēle: pilnkadra vai APS-C sensors. Pilnkadra kameras (piemēram, Canon EOS RP un EOS R6) ir aprīkotas ar lieliem sensoriem, tām ir plašs dinamiskais diapazons un izcila darbība vājā apgaismojumā, kā arī plašs skata lauks, tomēr kameru korpuss ir lielāks un smagāks. APS-C kameras (kas ietver bezspoguļa Canon EOS R10 un EOS R7) izmanto mazāku sensoru, kas piedāvā mazāku skata lauku, bet sniedz iespēju kamerām būt mazākām un vieglākām.

2. Labākie objektīvi videoemuāru veidošanai

Jūras krastā stāv vasaras kleitā tērpta sieviete, kura tur aukstu dzērienu un sev priekšā — kameru, lai filmētu sevi.

Daudzpusīgais objektīvs RF 15-30mm F4.5-6.3 IS STM piedāvā plašu skata lauku, kas ir ideāli piemērots videoemuāru veidošanai.

Daudzi videoemuāru veidotāji dod priekšroku platleņķa objektīviem, jo tos var izmantot nelielās telpās, piemēram, guļamistabā vai virtuvē, lai parādītu pēc iespējas plašāku ainu. Šim nolūkam ir noderīgs 24 mm objektīvs, bet ļoti plata leņķa objektīvs — tāds, kura efektīvais fokusa attālums ir mazāks par 24 mm, — ir pat vēl labāks.

Ja uzņemat ar APS-C sensora kameru, piemēram, Canon EOS M50 Mark II, tā kopā ar īpaši plata leņķa tālummaiņas objektīvu, piemēram, Canon EF-M 11-22mm f/4-5.6 IS STM, ļaus kadrā ietilpināt vairāk.

Pilnkadra EOS R sistēmas kamerām, piemēram, EOS R6 vai EOS RP, RF 15-30mm F4.5-6.3 IS STM ir kompakts, kluss, vienkārši lietojams objektīvs, kas piedāvā līdzīgu īpaši plata leņķa skata lauku. DSLR lietotāji var izvēlēties Canon EF-S 10-18mm f/4.5-5.6 IS STM, ko var izmantot arī ar EOS R sistēmas kamerām ar kādu adapteri no EF-EOS R stiprinājumu adapteru klāsta.

Lai arī kādu objektīvu jūs izvēlēsieties, nolociet savas kameras ekrānu, lai pozicionētu sevi kadrā un padarītu vienkāršāku sevis filmēšanu, kā arī uzņemšanu no maza leņķa. Daudzas kameras, piemēram, Canon PowerShot G7 X Mark III, var arī saistīt ar Canon Camera Connect lietojumprogrammu jūsu viedierīcē, izmantojot Bluetooth, lai filmētu un uzņemtu sevi no attāluma.

3. Fiksēts vai tālummaiņas objektīvs?

Kamera EOS R6, objektīvs RF 16mm F2.8 STM un mikrofons stāv uz koka galda ārā.

Izcils objektīvs videoemuāru veidošanas iesācējiem ar EOS R sistēmas kamerām ir Canon RF 16mm F2.8 STM, kas ir ar ļoti platu leņķi, ātrs, ārkārtīgi kompakts un pieejams.

Videoemuāru veidotājiem jāveic vēl viena ar objektīviem saistīta izvēle — jāizvēlas fiksēta fokusa attāluma vai tālummaiņas objektīvs. Fiksēta fokusa attāluma objektīviem ir fiksēts attālums, kas ierobežo viņus ar vienu skata lauku, kā arī parasti tiem ir lielāks diafragmas atvērums. Jo lielāks ir diafragmas atvērums (t. i., jo mazāks f skaitlis), jo vairāk gaismas iekļūst objektīvā, līdz ar to tiek uzlabota attēlu kvalitāte vāja apgaismojuma apstākļos. Liels diafragmas atvērums atvieglo sekla asuma dziļuma iegūšanu, tāpēc, ja vēlaties uzņemt video, kurā objekts ir asi fokusēts uz izpludināta fona, vislabākā izvēle ir fiksēta fokusa attāluma objektīvs.

Fiksēta fokusa attāluma objektīvi bieži vien ir optiski asāki nekā tālummaiņas objektīvi, un fiziski tie ir mazāki un vieglāki. Ja parasti veidojat videoemuārus no vienas pozīcijas un vēlaties uzturēt vislabāko attēlu kvalitāti, fiksēta fokusa attāluma objektīvs varētu būt vispiemērotākais. Pilnkadra EOS R sistēmas kamerām lieliska izvēle ir objektīvs RF 24mm F1.8 MACRO IS STM — tas ir mazs un viegls, ar pietiekami platu leņķi, lai veidotu videoemuārus telpās, un tā diafragmas atvērums ir f/1.8, kas ir lieliski piemērots fona izpludināšanai un uzņemšanai tumšākā vidē.

Tālummaiņas objektīvi mēdz būt lielāki, jo tiem ir nepieciešamas papildu kustīgās daļas, taču to daudzpusība var būt noderīga, ja fotografējat no dažādiem attālumiem un dažādās vietās. Tālummaiņas objektīvs ar lielu fokusa attālumu diapazonu, piemēram, RF 24-105mm F4-7.1 IS USM, ļaus uzņemt gan platleņķa, gan teleobjektīva attēlus bez nepieciešamības nomainīt objektīvu, tāpēc jums nebūs jānēsā līdzi papildu objektīvi.

4. Izvēlieties izšķirtspēju un kadru nomaiņas ātrumu

Vīrietis sevi filmē ar Canon PowerShot G7 X Mark III, meditējot pie klints malas. Fonā var redzēt okeānu.

Lai arī cik radošs būtu jūsu saturs, ja videomateriālā nav redzamas detaļas, to ir vērts uzlabot. Meklējiet kameras ar Full HD vai 4K video izšķirtspēju – Full HD ir labs pamatstandarts, bet 4K izšķirtspēja nodrošinās vēl vairāk detaļu un ļaus apgriezt un stabilizēt materiālu, nezaudējot kvalitāti. Tas, ka filmējat 4K izšķirtspējā, protams, nenozīmē, ka videomateriāls ir jāpublicē tādā pašā izšķirtspējā, taču atcerieties: 4K izšķirtspējas videomateriālu būs ilgāk jārediģē un tā augšupielāde prasīs vairāk laika.

Vissvarīgākais aspekts, kas jāņem vērā, ir tas, kāds kadru nomaiņas ātrums ir piemērotākais jūsu fotografējamajam objektam. Vienmērīga filmēšana ar 60 kadriem sekundē (fps) ir labākais iestatījums ātra sižeta videoemuāriem, un tas ļauj izmantot palēninātas kustības efektus. 30 vai 25 kadri sekundē ir labi iestatījumi, kurus varat izmantot citos gadījumos. Lai iegūtu vēl detalizētāku palēninātas kustības videomateriālu, izmantojiet EOS R7 un Canon PowerShot G7 X Mark III, kas piedāvā lielu kadru nomaiņas ātrumu līdz pat 120 kadriem sekundē, uzņemot videoklipus Full HD izšķirtspējā.

5. Veidojiet vienmērīgu un asu videomateriālu

Canon EOS M50 Mark II ar mikrofonu tā augšā un skatīšanās ekrānu, kas nolocīts uz priekšu, stāv uz neliela trijkāja, kas atrodas uz balta galda.

Canon EOS M50 Mark II tika izstrādāts, paturot prātā videoemuāru veidošanu. Ar seju un objektu automātisko fokusēšanu un 143 automātiskās fokusēšanas punktiem tā ir izcila kamera, lai uzturētu asumu, un tā pat var ierakstīt vertikālus videoklipus, ko uzreiz var publicēt pakalpojumā TikTok vai Instagram rullīšos.

Canon kompaktās un vieglās kameras videoemuāru filmēšanai, piemēram, Canon PowerShot G7 X Mark III, Canon EOS M50 Mark II un Canon EOS R10, ir ideāli piemērotas kustību ierakstīšanai. Aizraujošam videoemuāram jāved auditorija piedzīvojumā kopā ar jums — vai tas būtu, ejot pa pilsētas bruģētajām ielām vai notverot jūsu izbrīnu brīdī, kad atsaiņojat savu jaunāko pirkumu. Panākumu atslēga šajā gadījumā var būt kustība. Izvairieties no saraustītiem kadriem, kas novērš skatītāju uzmanību, un pārliecinieties, ka jūsu kadri ir vienmērīgi un skatītāji var koncentrēties uz jūsu aizraujošo atrašanās vietu vai interesanto stāstu.

Lai kadri būtu vienmērīgi, atbalstiet kameru no apakšpuses, izmantojot savu plaukstu, un satveriet kameru no sāniem. Ja jums nepieciešams papildu atbalsts, lietderīgs papildinājums var būt rokturis, kas tiek piestiprināts pie kameras korpusa un sniedz iespēju kameru labāk turēt.

Tehnoloģijas var ievērojami palīdzēt: lai iegūtu asas un vienmērīgas filmas, izmantojiet objektīvu ar attēla stabilizāciju vai kameru, kurai ir kāda veida IS. Kameras PowerShot G7 X Mark III piecu asu dinamiskais attēla stabilizētājs ir izveidots, lai novērstu kameras izkustēšanās ietekmi pat tad, ja skrienat, uzņemat panorāmu vai filmējat ar lielu tuvinājumu. Dažām EOS R sistēmas kamerām ir sensora pārbīdes funkcija — korpusā ietverta attēla stabilizācija (In-body Image Stabilisation — IBIS), kas stabilizē attēlu neatkarīgi no tā, kāds objektīvs ir pievienots, bet, kad izmantojat objektīvu ar optisko IS kopā ar kameru, kurai ir IBIS, abas IS sistēmas darbojas kopā, lai novērstu plašāka vibrāciju diapazona ietekmi, nekā to varētu koriģēt viena sistēma.

Videoemuāru veidotāja seja ir objekts, uz kuru cilvēki skatīsies visvairāk, tāpēc ir svarīgi, lai tā būtu fokusā. Canon sejas un acu atpazīšanas tehnoloģija spēj automātiski sekot sejai un noturēt to fokusā.

6. Filmējiet panorāmas skatus ar apdomu

Sieviete dārzā filmē sevi ar Canon PowerShot G7 X Mark III ar Canon trijkāja rokturi.

Perfekts aksesuārs videoemuāru veidotājiem, kas atrodas kustībā, ir Canon trijkāja rokturis HG-100TBR. Darbojoties gan kā mini trijkājis, gan kā rokturis ar noņemamām tālvadības ierakstīšanas vadīklām un regulējamu galviņu, tas uzlabo stabilitāti un nodrošina vietu arī ārējā mikrofona uzstādīšanai.

Kameras horizontāla pārvietošana jeb panoramēšana filmēšanas laikā ļauj skatītājiem redzēt ar jūsu acīm, skatoties uz plašu līci vai pilsētas panorāmu, kas piepildīta ar pievilcīgām celtnēm. Pārmērīga panoramēšana var būt dezorientējoša, tomēr, ja ar to netiek pārspīlēts, tā var piesaistīt skatītāja interesi un virzīt stāstu.

Filmējot panorāmu, nepārspīlējiet, nesteidzieties un uzmaniet, lai horizonts būtu pareizā līmenī. Dažas kameras, piemēram, PowerShot G7 X Mark III, ir aprīkotas arī ar līmeņa indikatoru, kas palīdz to izdarīt. Arī tehnoloģija IBIS jaunākajās EOS R sistēmas kamerās, piemēram, EOS R7, atvieglo automātisku līmeņošanu. Ja jums nav statīva, novietojiet kameru uz kaut kā stabila, piemēram, sola malas vai galda, un vienmērīgi, mērķtiecīgi pārvietojiet kameru uz sāniem.

7. Pievienojiet ārējo mikrofonu labākai skaņas kvalitātei

Canon EOS R10 ar mikrofonu DM-E1D tā augšā stāv uz trijkāja, kas atrodas uz galda saulainā vietā parkā.

Canon DM-E1D stereo mikrofons ir pilnībā digitāls, bez vadiem un enerģiju saņem tieši no kameras; to var iestatīt trīs virzienos (pretī, 90° vai 120º). Tas ir efektīvs veids, kā uzlabot audio kvalitāti, un tas ir saderīgs ar visām kamerām, kurām ir daudzfunkciju pieslēgvieta, tostarp EOS R3, EOS R7 un EOS R10.

Lielākā daļa kameru, ar kurām iespējams filmēt, piedāvā pieņemamu skaņas kvalitāti, jo īpaši jaunākie modeļi, piemēram, EOS R7 un EOS R10, tomēr, ja jūsu videoemuāram ir svarīga izcila skaņa, apsveriet ārējā mikrofona izmantošanu. Ārējais mikrofons ir īpaši parocīgs darbam ārā, jo kameras iebūvētais mikrofons, visticamāk, ierakstīs fona skaņas, piemēram, vēju, savukārt, izmantojot ārējos mikrofonus, varat mainīt to novietojumu un izvairīties no traucējošām skaņām. Dažām kamerām ir iebūvēta vēja filtrēšanas funkcija, lai samazinātu iekšējā mikrofona uztverto vēja skaņu, bet tā samazina arī citas zemas skaņas, tāpēc bieži vien tiek iegūta mazāk dabiska skaņa nekā ar labi novietotu ārējo mikrofonu.

Ja vēlaties izmantot ārējo mikrofonu, meklējiet kameru, kurai ir ārējā mikrofona ligzda, piemēram, Canon EOS M50 Mark II, PowerShot G7 X Mark III vai EOS R7.

8. Kopīgošanai izmantojiet Wi-Fi

Rokas regulē uz trijkāja novietotas Canon PowerShot G7 X Mark III LCD ekrānu, kas pagriezts uz priekšu, lai cilvēks varētu redzēt sevi filmēšanas laikā.

Kameras ar grozāmiem ekrāniem ir lieliski piemērotas videoemuāru veidošanai. Vienkārši pagrieziet ekrānu pret sevi, kad filmējat sevi, lai ērti varētu sevi pareizi iekadrēt.

Mūsdienās daudzas pārdošanā pieejamās kameras, tostarp Canon EOS M50 Mark II un Canon EOS R7, piedāvā integrētu Wi-Fi un Bluetooth, sniedzot iespēju veikt bezvadu kopīgošanu un dublēšanu neatkarīgi no tā, kurā pasaules malā atrodaties. Ar internetu savienojot Canon kameras, kurām ir Wi-Fi funkcija, pakalpojums image.canon piedāvā ērtu attēlu un filmu pārsūtīšanu uz mākoni, kur tie tiek droši glabāti, un tos var automātiski pārsūtīt uz savām ierīcēm un tīmekļa pakalpojumiem.

Kamerai Canon PowerShot G7 X Mark III ir pieejams Bluetooth un Wi-Fi, kas ļauj vienmēr uzturēt savienojumu ar savu viedierīci, turklāt izmantojot Wi-Fi, lai izveidotu savienojumu ar savu viedierīci vai tīklu ar interneta piekļuvi, varat straumēt tiešraidē savā YouTube1 kanālā.

Autors: Natālija Dentone (Natalie Denton) un Sems Kīlsdens (Sam Kielsden)

  1. Šī produkta tiešraides straumēšanas pakalpojums atbalsta tiešraides straumēšanu tikai YouTube vietnē. Lai izmantotu tiešraides straumēšanas pakalpojumu, nepieciešams pirms tam reģistrēties vietnē image.canon.

    Saskaņā ar pakalpojuma YouTube tiešraides straumēšanas ierobežojumiem lietotājiem ir jābūt vismaz 1000 kanāla abonentiem, lai varētu straumēt tiešraidē ar mobilo ierīci. Šis ierobežojums attiecas arī uz YouTube tiešraides straumēšanas pakalpojumu, kas pieejams, izmantojot Canon PowerShot G7 X Mark III.

    Lai iegūtu jaunāko informāciju par ierobežojumiem, sazinieties ar Google atbalsta dienestu.

    Tiešraides straumēšana pakalpojumā YouTube var mainīties, tikt pārtraukta vai izbeigta bez brīdinājuma.

    Lūdzu, jau iepriekš ņemiet vērā, ka Canon neuzņemas atbildību par pakalpojumiem, ko sniedz trešās puses, tostarp par tiešraides straumēšanu pakalpojumā YouTube.

Saistītie produkti

  • Digitālās kompaktkameras

    PowerShot V10 (Black)

    Izcelieties tiešsaistē un saglabājiet diskrētumu uzņemšanas laikā ar Canon universālo kabatas formāta 4K videoemuāru kameru.
  • Digitālās kompaktkameras

    PowerShot G7 X Mark III

    Kamera ar savienojumu — uzņem izcilus videoklipus un fotogrāfijas, kas patiks jūsu sekotājiem.
  • Bezspoguļu kameras

    EOS R50

    Izveidojiet ar šo EOS R bezspoguļa kameru vislabāko saturu, kas patīk lietotājiem — no asām fotogrāfijām līdz 4K filmām un tiešraides straumēm. Viss pieejams ar vienu īpašu ierīci.
  • Bezspoguļu kameras

    EOS R10

    Speriet nākamos soļus fotografēšanā un video veidošanā ar bezspoguļa EOS R sistēmas kameru, kuras konstrukcijas pamatā ir APS-C lieluma sensors.
  • Platleņķa objektīvs ar fiksētu fokusa attālumu

    RF 24mm F1.8 MACRO IS STM

    Kompakts, viegls 24 mm fiksēta fokusa attāluma objektīvs, kas lieliski piemērots ainavu fotografēšanai, videoemuāriem un interjeriem, kā arī lieliskām makro fotogrāfijām.
  • Īpaši plata leņķa tālummaiņas objektīvs

    RF 15-30mm F4.5-6.3 IS STM

    Kompakts un viegls RF 15–30 mm tālummaiņas objektīvs, kas lieliski piemērots ceļojumiem, tostarp pilsētu, ainavu, arhitektūras un videoemuāru uzņemšanai, atrodoties ceļā.
  • Platleņķa objektīvs

    RF 16mm F2.8 STM

    Kompakts un pieejams īpaši plata leņķa pilnkadra 16 mm objektīvs EOS R sērijai, kas piemērots videoblogu un radoša satura veidošanai.
  • Trijkājis

    Tripod Grip HG-100TBR

    Uzņemiet ilgāk ar papildu stabilitāti un radošu brīvību, pateicoties šim unikālajam trijkājim ar noņemamu tālvadības pulti.
  • Piederumi

    Virziena stereo mikrofons DM-E1D

    Tīram, skaidram digitālajam audio izvēlieties daudzfunkciju pieslēgvietas virziena stereo mikrofonu DM-E1D, jo tas ir uzticams un var ātri piekļūt iestatījumiem, izmantojot saderīgas kameras LCD ekrānu.
  • Saistītie raksti

  • VIDEOEMUĀRU VEIDOŠANA

    Satura veidošana ar kameru EOS R50

    Uzņemiet vēl labāku saturu sociālo tīklu plūsmām ar Canon EOS R50.

  • VIDEO

    Padomi sociālo tīklu videoklipu uzlabošanai

    Četri satura veidotāji diskutē, kā veidot lielisku saturu un kā izcelties tiešsaistē.

  • VIDEOEMUĀRU VEIDOŠANA

    Canon labākās kameras un objektīvi videoemuāriem

    Canon ražo kameru un objektīvu klāstu, kas ir lieliski piemērots satura veidotājiem. Šis ceļvedis jums palīdzēs atrast ideāli piemērotu fotoaparatūru.

  • VIDEOEMUĀRU VEIDOŠANA

    Veidojiet videoemuārus, atrodoties ceļā

    Četri ievērojami influenceri pārbauda Canon PowerShot V10 kameru