Father piggybacks son through field

Kā izmantot dabisko apgaismojumu

Ja uzņemat portretus brīvā dabā, cenšaties uzņemt dienas noskaņu pilsētā vai brīnišķīga vasaras vakara sajūtu, dabiskā apgaismojuma izmantošana var palīdzēt izveidot pārsteidzošus attēlus. Fotogrāfijas var padarīt ievērojami atšķirīgas, zinot, kā gaismu izmantot savā labā. Turklāt, lai redzētu rezultātus, nav jāiegulda līdzekļi jaunā aprīkojumā.

Noteikta dienas laika izmantošana savā labā

Dabiskais apgaismojums mainās dažādos dienas laikos un atkarībā no laikapstākļiem. Pierodiet vispirms visu saplānot un pēc tam doties fotografēt. Galu galā nav jēgas speciāli agri celties, lai fotografētu pilsētas upi saullēktā, ja labākus kadrus var iegūt saulrietā.

Saulainā dienā ar skaidrām debesīm gaisma izskatās relatīvi silta no rīta, skarbāka dienas vidū un maigāka vakarā. Ja jums ir laiks, izejiet ārā un nofotografējiet to pašu ainu dažādos dienas laikos un salīdziniet gaismu fotogrāfijās, lai izvēlētos, kura jums patīk vislabāk.

Izvairieties no tiešas saules gaismas portretiem

Tieša saules gaisma dienas vidū var radīt skarbas ēnas, kas var nebūt glaimojoši jūsu portretos attēlotajiem cilvēkiem. Tāpēc saulainās dienās mēģiniet cilvēkus fotografēt ēnā vai pagaidiet līdz pēcpusdienai, kad saule dod siltāku gaismu. Stāvot, piemēram, aiz ēkas vai zem koka, nesaudzīgā gaisma tiek efektīvi izkliedēta, un jūs iegūsiet patīkamus rezultātus. Dienas laikā varat arī izmantot zibspuldzi, lai līdzsvarotu saules ietekmi.

Efektīvi izmantojiet zelta stundas

Stunda pirms saulrieta un stunda pēc saullēkta bieži vien tiek dēvēta par maģisko vai zelta stundu — profesionāli fotogrāfi tās iecienījuši, jo tajās ir vislabākais apgaismojums visā dienā. Tā kā saule ir zemāk debesīs, horizontālā gaisma met garas ēnas un ietver objektus siltā mirdzumā. Šis laiks ir lielisks, lai uzņemtu pilsētas portretus, izceltu dabas skaistumu vai uzņemtu atspulgus ūdenī.

Kameras baltās krāsas līdzsvara kontrolēšana

Dažkārt gaismai ir bronzas vai zelta nokrāsa. Dažkārt tā izskatās auksta un zila. Acis dabiski pielāgojas, un krāsas dažādā apgaismojumā izskatās tāpat, bet kamera paļaujas uz iestatījumu, ko dēvē par baltās krāsas līdzsvaru. Tas koriģē, kā kamera redz gaismu, un ļauj kontrolēt darbā izmantotos gaismas toņus. To var iestatīt, lai kompensētu gaismu, kas ir pārāk auksta vai pārāk silta.

Lielākajā daļā Canon DSLR, bezspoguļu un labākajās kompaktajās kamerās ir septiņi standarta baltās krāsas līdzsvara iestatījumi. Auto White Balance ir noklusējuma iestatījums lielākajai daļai apgaismojuma apstākļu. Atlasiet režīmu Daylight, ja uzņemat spožā saules gaismā, vai izvēlieties iestatījumu Cloudy un Hazy vai Shaded Places, ja ir apmācies vai ēnains. Iestatījumi Tungsten un Fluorescent var palīdzēt līdzsvarot krāsas, ja uzņemat telpās.

Labākais veids ir uzņemt dažus kadrus ar dažādiem baltās krāsas līdzsvara iestatījumiem, lai redzētu, kurš izskatās vislabāk. Tā jūs varēsiet būt pārliecināts, ka nezaudēsiet raksturīgās krāsas, kuras vēlaties uzņemt.

Izveidojiet savu atstarotāju, lai novirzītu dabisko apgaismojumu

Ar atstarotājiem ir vienkārši notvert dabisko apgaismojumu un virzīt to uz jūsu objektu. Jums tas nav jāpērk profesionālā fotoaprīkojuma veikalā. Bieži vien liela baltas, sudraba vai zelta krāsas planšete vai kartonam piestiprināta folija var radīt nepieciešamo efektu.

Esiet drosmīgs un eksperimentējiet

Eksperimentēšana ar dabisko apgaismojumu palīdzēs saprast, kā tas darbojas, kāda gaisma jums patīk labāk un kā tā izskatās attēlā. Lai iemācītos saskatīt gaismu un izprastu, kā to uzņemt, var paiet kāds laiks, tāpēc dariet to ar prieku. Ejiet ārā un uzņemiet scenārijus un objektus neparastā apgaismojumā un efektīvi izmantojiet laikapstākļus, gadalaikus un dažādus dienas laikus.