light trail over empty road

Fotogrāfiju ekspozīcija

Fotogrāfijas ar ilgu ekspozīciju

Ilgs ekspozīcijas laiks attiecas uz fotogrāfiju uzņemšanu ar aizslēga ātrumu no dažām sekundēm līdz dažām stundām, un tas ir lielisks paņēmiens, lai uzņemtu aizraujošas ainavu fotogrāfijas.

Vispirms jums jānostiprina kamera uz trijkāja. Ja izmanto ekspozīcijas laiku pat vienu sekundi un kameru tur rokā, tiks izveidots izplūdis attēls. Iestatiet ISO atkarībā no ainas un izmantojiet Aizslēga prioritātes (Tv) režīmu, lai koriģētu ekspozīcijas laiku (pat 30 sekundes). Izmantojot aizslēga aktivizēšanu ar tālvadību, piemēram, ar tālvadības kontrolleri RC-6, tālvadības slēdzi RS-60E3 vai Canon bezvadu tālvadības pulti BR-E1, otrs taimeris novērsīs jebkādu kameras izkustēšanos, kad nospiedīsiet aizslēga pogu.

Iepriekšējā piemērā varat redzēt, ka Zemes kustība šīs ilgās ekspozīcijas laikā ir radījusi zvaigžņu ceļa efektu nakts debesīs.

Ja uzņem ar ilgu ekspozīcijas laiku dienā, ir izaicinājums iestatīt ekspozīcijas laiku, lai pieļautu pietiekami daudz kustību. Ideālā gadījumā ekspozīcijas laiks ir ilgāks nekā dažas sekundes, tāpēc jāatceras, ka jāsaglabā zems ISO un mazs diafragmas atvērums. Tas palīdz uzņemt arī mākoņainos vai ēnainos apstākļos, kā arī dienas beigās, kad ir maz dabiskā apgaismojuma. Varat arī iegadāties filtru, kas tiek nofiksēts objektīva galā un aizsargā no gaismas iekļūšanas. Neitrāla blīvuma (ND) filtrs ir vislabākais. Dažām kompaktkamerām, piemēram, PowerShot G7 X sērijai, ir iebūvēts ND filtrs, ko izvēlnē var ieslēgt un izslēgt.

Ar zemu ISO 100 un mazu diafragmas atvērumu f/16 tika izmantots ekspozīcijas laiks 1/10 un 30 sekundes, lai uzņemtu izpludinātu plūdmaiņas kustību.

Saistīti raksti
A woman dressed in a bright red winter jacket walks towards the Skógafoss waterfall in Iceland, as heavy snow falls around her.

AINAVU FOTOGRAFĒŠANA

Pārsteidzošas ainavu fotogrāfijas

Kā uzņemt lielisku pašbildi ainavā — ainavu fotogrāfes un influenceres Ausas Stainarsas (Ása Steinars) ieteikumi.

Light Painting Photography

FOTOGRĀFIJAS AR GAISMAS GLEZNĀM

Attēla gleznošana, izmantojot gaismas avotu un ilgu ekspozīciju

Gleznošana ar gaismām ir populāra fotogrāfiska aktivitāte galvenokārt tāpēc, ka ir vienkārši panākt lieliskus rezultātus, nepieciešams maz aprīkojuma un var iegūt patiešām interesantus attēlus.

Create light trails

AINAVU FOTOGRAFĒŠANA

Veidojiet gaismas strēles

Kā izmantot ilgu ekspozīciju gaismas strēļu veidošanai: Canon konkursa “Redline Challenge” uzvarētāja padomi.

Saistīti produkti

Saistīti raksti

Gūstiet iedvesmu — tas ir galvenais noderīgu fotografēšanas padomu, pircēja ceļvežu un informatīvu interviju avots — viss, kas nepieciešams vislabākās kameras vai printera atrašanai un jaunāko radošo ideju īstenošanai.

Atpakaļ uz visiem padomiem un paņēmieniem