ocean view at sunset

AINAVU FOTOGRAFĒŠANA

Jūras ainavu fotografēšanas noslēpumi

Pārsteidzošais jūras un krasta kontrasts, veidoli, ko rada gaisma, atstarojoties no ūdens, un dramatiskās laikapstākļu izmaiņas jūras ainavas padara īpaši populāras ainavu fotogrāfu vidū. Perfekta kadra uzņemšana var būt izaicinoša, bet veltiet kādu laiku, lai izprastu, kā izvēlēties laiku, pozicionēt un veidot kompozīciju, un tiksiet atalgots ar brīnišķīgi radošiem rezultātiem.

Fantastiskas gaismas — vienīgā lieta, kas nopietnus ainavu fotogrāfus atšķir no ekskursantiem ar kameru, ir izpratne par gaismu un tās novērtēšana. Jūras ainavu uzņemšanai ir ārkārtīgi svarīgi izvēlēties labāko dienas daļu, jo tās laikā mainās gaismas intensitāte, virziens un krāsa.

Perfekti izvēlēts laiks — nav “pareizā laika”, tomēr agrs rīts un vēls vakars “zelta stundu” laikā, kā arī tās pavadošās “zilās stundas” sniedz iespēju iegūt interesantas krāsas.

Atkarība no laikapstākļiem — jūras ainavu uzņemšanu vienmēr ietekmē debesīs, kā arī jūrā notiekošais. Laikapstākļi jūras ainavu var padarīt patiesi interesantu — vai tie būtu vienmērīgi, viegli zeltaini mākoņi vai tumši mākoņi, kas vēsta par postošas vētras tuvošanos. Nav vislabāko laikapstākļu fotografēšanai, tomēr spēja ieraudzīt interesantus laikapstākļus un zināšanas, kā tos vislabāk izmantot fotogrāfijā, ir lieliska prasme, ko var apgūt.

Kustības notveršana — kustības sajūtas radīšana jūras ainavu padara interesantāku, salīdzinot ar citādi parastu ainu. Divas galvenās jomas, kam var pievērst uzmanību, ir salīdzinoši lēnā kustība jūrā un debesīs. Lai uzņemtu šo kustību, jāizmanto ilgs ekspozīcijas laiks un kameras balsts, parasti trijkājis.

Saglabājot mazu ISO un mazu diafragmas atvērumu (lielu f skaitli), var izmantot ilgāku ekspozīcijas laiku. Izmantojiet aizslēgu ar tālvadību, ja attēlu uzņemšana pārsniedz 30 sekundes. Skatiet, kā kustīgie mākoņi un ūdens, kas apskalo pludmali, izplūst zīdaini vienmērīgā krāsu plūdumā. Varat arī samazināt ekspozīcijas laiku līdz pavisam īsam, lai uzņemtu atsevišķas ūdens pilītes, šķeļoties viļņiem.

Saistīti raksti
A woman wearing a red strapless dress crouches down to take a picture with a Canon EOS R10.

CEĻOJUMU FOTOGRAFĒŠANA

10 ceļojumu fotografēšanas padomi

Fotogrāfe un blogere Diāna Miljosa (Diana Millos) dalās ar svarīgiem padomiem skaistām ceļojumu fotogrāfijām.

SEASCAPE PHOTOGRAPHY

JŪRAS AINAVU FOTOGRAFĒŠANA

Jūras ainavu un aktīvas darbības fotogrāfs

Skatieties, kā Stīvs iepazīstina ar savu līdzīgo pieeju jūras ainavu un aktīvas darbības fotografēšanai, radot pārsteidzošas fotogrāfijas.

How to photograph water

FOTOGRAFĒŠANAS PAMATI

Kā fotografēt ūdeni

Ar šiem pieciem ekspertu padomiem atklājiet, kā uzņemt ūdeni — plūstošu, krītošu, ar šļakstīšanos vai nekustīgu.

Interesantu objektu pievienošana — dažkārt vienkāršas jūras un horizonta fotogrāfijas nerada vissaistošākos attēlus, un mums kā skatītājiem ir nepieciešams kāds objekts, kas piesaista acis attēlam un piešķir vizuāli interesi.

Apskatieties apkārt, lai atrastu veidus, kā iekomponēt jūras ainavas, izmantojot objektus priekšplānā. Cilvēku veidoti objekti, piemēram, moli, laivas, piestātnes un bākas, sniedz kontrastu dabiskajai videi, savukārt tādi dabiski veidojumi kā arkas, pīlāri, akmeņu krāvumi un oļi raisa papildu interesi, ja vēlaties uzmanību koncentrēt uz dabas elementiem.

Saistīti produkti

Saistīti raksti

Gūstiet iedvesmu — tas ir galvenais noderīgu fotografēšanas padomu, pircēja ceļvežu un informatīvu interviju avots — viss, kas nepieciešams vislabākās kameras vai printera atrašanai un jaunāko radošo ideju īstenošanai.

Atpakaļ uz visiem padomiem un paņēmieniem