Three cyclists ride around a velodrome; the cyclists are in sharp focus, with everything else blurred.

FOTOGRAFĒŠANAS PAMATI

Iemācieties izmantot panoramēšanu, lai iegūtu labākas aktīvas darbības fotogrāfijas

Panoramēšana ir metode, ko parasti izmanto, uzņemot attēlus ar darbību, lai radītu kustības sajūtu. Tā ietver ilga kameras ekspozīcijas laika izmantošanu un kameras virzīšanu vienā virzienā ar objekta kustību. To pareizi izpildot, objekts ir ass, savukārt fons un statiskie objekti kadrā tiek parādīti kā svītras, veidojot vienmērīgu izpludinājumu.

Panoramēšanu var izmantot, lai attēlos parādītu kustības sajūtu, veidotu radošu efektu un vienmērīgi izpludinātu fonu, tādējādi pievēršot papildu uzmanību fotografējamajam objektam.

Neatkarīgi no fotografēšanas nolūka ir noderīgi apgūt panoramēšanu, un iespaidīgu attēlu iegūšanas noslēpums ir... trenēšanās. Panoramēšanai nepieciešama laba kameras kontrole, tāpēc ir nepieciešama pieredze. Panoramēšanas treniņiem noderīgi objekti ir sporta veidos, kas notiek trasēs, jo tie sniedz daudzas iespējas izkopt savas prasmes katrā sportistu veiktajā aplī.

Kameras sagatavošana

Pārslēdziet uz ekspozīcijas laika prioritāti vai pilnīgi manuālu vadības režīmu un atlasiet ekspozīcijas laiku. Laiks ir atkarīgs no vairākiem faktoriem: cik ātri objekts pārvietojas, kāds attālums ir starp jums un objektu, kādu objektīvu lietojat un cik lielu izpludinājuma efektu vēlaties panākt.

Sāciet ar ekspozīcijas laiku 1/60 s un palieliniet to, kad ērti pārvaldāt darbību. Neaizmirstiet izslēgt objektīva stabilizatoru (ja vien neuzņemat ar objektīvu, kuram ir 2. režīma funkcija — ja tāda ir, izmantojiet to).

Panoramēšana ir lielisks veids, kā aktīvas darbības attēlu padarīt interesantāku, kad laiks ir apmācies. Izmantojot platāka leņķa objektīvu un atrodoties tuvāk trasei, var iegūt kadrus, kas skatītājus patiesi iesaista darbībā.

Fokusējiet iepriekš

Lai izvairītos no kameras atkārtotas fokusēšanas panoramēšanas laikā, nofokusējiet objektīvu iepriekš. Izlemiet, kur vēlaties objektu uzņemt, un fokusējiet kameru, pēc tam pārslēdziet objektīvu uz manuālo fokusēšanu.

Objektam tuvojoties, rūpīgi skatieties uz kustību skatu meklētājā, novietojiet automātiskās fokusēšanas kvadrātiņu uz objekta un turpiniet tam sekot cauri skatu meklētājam, kamēr objekts pārvietojas jūsu priekšā. Ar līganu kustību virziet kameru kustības virzienā, piesardzīgi izvairoties no vertikālas kustības. Turpinot nepārtraukto fotografēšanu, nospiediet aizslēgu krietnu brīdi pirms objekts ir sasniedzis pozīciju, uz kuru ir uzstādīts fokuss, un uzņemiet kadru sēriju ar objektu, līdz tas ir šķērsojis paredzēto uzņemšanas punktu.

Apskatiet attēlu kameras ekrānā. Ja objekts ir perfekti fokusēts un fons ir vienmērīgi izpludināts, varat uzskatīt, ka uzdevums ir labi paveikts. Tomēr, iespējams, vēlēsieties atkārtot fotografēšanu!

Saistīti raksti
A river flowing through a landscape of mossy rocks.

FOTOGRAFĒŠANAS PAMATI

Iemācieties pareizi izmantot ekspozīciju

Uzziniet, kā koriģēt gaismas daudzumu attēlos, lai tiem piešķirtu jaunu izskatu.

A windmill against a green countryside background on a cloudy day.

FOTOGRAFĒŠANAS PAMATI

Uzlabojiet attēlus ar HDR fotogrāfijām

Uzziniet, kā apvienot vairākus vienas un tās pašas ainas attēlus, lai varētu uzņemt detaļas gan gaišākajiem, gan tumšākajiem attēla objektiem.

Saistīti produkti

Saistīti raksti

Gūstiet iedvesmu — tas ir galvenais noderīgu fotografēšanas padomu, pircēja ceļvežu un informatīvu interviju avots — viss, kas nepieciešams vislabākās kameras vai printera atrašanai un jaunāko radošo ideju īstenošanai.

Atpakaļ uz visiem padomiem un paņēmieniem