RADOŠA DRUKĀŠANA

4. papīra rokdarbu izaicinājums: ziemas rotājumi

Pēdējā mūsu papīra rokdarbu izaicinājumu sērijā atklājiet, kā grafikas dizainers Kriss Stenners (Chris Stenner) un viņa dēls Eli radīja svētku rotājumus eglītei.
Attēls no augšas ar vairākiem Ziemassvētku papīra rotājumiem, kas izvietoti uz koka galda blakus izdrukātām Creative Park veidnēm, Canon printera papīram, priežu čiekuriem, auklai un svētku virtenei.

PIXMA papīra rokdarbu izaicinājuma ietvaros mēs uzticējām rokdarbniekiem un ģimenēm uzdevumu izveidot skaistus papīra rokdarbus pasākumiem visa gada garumā.

Šo četru daļu pēdējā sērijā mēs izaicinājām grafikas dizaineru Krisu Stenneru (Chris Stenner) un viņa dēlu Eli izveidot Ziemassvētku sezonas svētku rotājumus, izmantojot Canon Creative Park veidnes un Canon PIXMA printeri.

4. izaicinājums: Ziemassvētku rotājumi

Canon PIXMA printeris novietots uz mazas bufetes, uz tā atrodas vairāki Ziemassvētku papīra rotājumi, bet printera paplātē Creative Park veidne.

Ziemassvētki ar maziem bērniem bieži vien nozīmē plastmasas rotaļlietu pārpilnību un nepārstrādājamu ietinamo papīru. Kāpēc gan nespert soli pretim vienkāršākiem Ziemassvētkiem ar pašu rokām darinātiem, pārstrādājamiem rotājumiem, kurus var izdrukāt mājās.

Neatkarīgi no tā, vai svinat Ziemassvētkus vai nē, mājas izrotāšana ziemā var iepriecināt jebkura vecuma cilvēku. Savu rotājumu izveidošana ir pieejams veids, kā padarīt mājokli košu un krāsainu, kamēr dienas kļūst arvien tumšākas. Turklāt pēc tam papīra veidnes varat nodot tālākai pārstrādei vai saglabāt turpmākiem pasākumiem.

Neatkarīgi no tā, vai katru gadu izvēlaties tos pašus rotājumus, ievērojot ģimenes tradīcijas, vai Ziemassvētku eglītei vēlaties izveidot citas tematikas rotājumus, Canon Creative Park piedāvā dažādas svētku rotājumu veidnes — no sarkanām un zelta zvaigznēm līdz maziem sniegavīriem. Galu galā senāk Ziemassvētkos vienmēr gatavoja rotājumus no tā, kas bija pieejams, nevis pirka veikalos, un, gatavojoties Ziemassvētkiem, visa ģimene sapulcējās kopā un pavadīja vakarus, veidojot eglītei personīgus rotājumus.

Visas Creative Park veidnes ir pieejamas dažādiem prasmju līmeņiem, un tas nozīmē, ka jūs varat atrast kaut ko piemērotu ikvienam neatkarīgi no vecuma vai spējām.

Iepazīstieties ar rokdarbnieci

Kurš: Kriss Stenners

Kas: grafikas dizainers

Piedalās arī: Eli

Kriss strādā radošā nozarē un vienmēr interesējas par mākslu un dizainu, tāpēc bija ieinteresēts piedalīties izaicinājumā un izdarīt kaut ko, ko viņš un Eli nekad iepriekš nebija izmēģinājuši. “Man tiešām patika veidot šos darbus kā alternatīvu vienreiz lietojamiem plastmasas izstrādājumiem,” viņš saka. “Ir lieliski zināt, ka varēšu tos pārstrādāt, kad tie būs saplīsuši vai nolietojušies, nevis palielināšu atkritumu daudzumu. Ja es vēlēšos mainīt eglītes rotājumu tematiku, varēšu saglabāt veidnes un izveidot vēl citus rotājumus citā krāsu gammā.”

Kriss saka, ka viņš ieteiktu papīra rokdarbus ikvienam, jo konstatēja, ka to gatavošana rada gandarījumu. “Ir labi sevi izaicināt un radīt kaut ko pilnīgi no jauna,” viņš saka. “Eli patīk krāsot un zīmēt multiplikācijas filmu varoņus, bet griešana, līmēšana un salikšana kopā patīkami atšķiras no tā, ko mēs parasti darām.”

Veidņu izvēle

Roka tur viedtālruni, kurā redzama Ziemassvētku eglītes papīra rotājuma veidne lietojumprogrammā Creative Park. Fonā redzams Canon PIXMA printeris ar Creative Park veidni printera paplātē.

“Es vēlējos zvaigznes veidni mūsu Ziemassvētku eglītei, jo mums ir daudz eglīšu bumbu un es meklēju citu formu,” saka Kriss. “Ziemsvētku sadaļā es meklēju vārdu “rotājumi” (Decoration) un izvēlējos divus krāsu toņus, kas man patika — sarkanu un zelta.”

Kriss un Eli nolēma izmantot zvaigznes un sniegpārsliņas kā galveno tēmu Ziemassvētku eglītes rotājumiem. Lai atrastu veidnes, lietotnē Creative Park vienkārši meklējiet “rotājumus” (ornaments) vai meklējiet plašāku informāciju par Ziemassvētkiem. Ja neviena rotājumu veidne nešķiet pievilcīga, jūs varat izvēlēties jebkuru dizainu, kas jums patīk, un, izmantojot caurumotāju, ievērt tajā auklu, lai iekārtu savā eglītē. Jūs varat izvēlēties netradicionālu tauriņu tēmu un katram pievienot lentīti. Ļaujiet radošumam sevi vadīt.

Creative Park veidnes var piedāvāt interesantu un apzinātu kopīgu aktivitāti draugiem un ģimenei, un tas var būt rokdarbiem paredzēts vakars skolas brīvdienu laikā, lai visi varētu iegūt svētku noskaņojumu.

Veidņu drukāšana

Creative Park papīra zvaigžņu veidnes, kas parādās no Canon PIXMA printera.

Kriss iestatīja savu printeri PIXMA TS7650i mājas Wi-Fi tīklā un pēc tam izveidoja savienojumu, izmantojot viedtālruni un lietojumprogrammu Creative Park. Tas ir vienkāršs veids, kā uzsākt darbu, un varat izdrukāt vairākas viena veida veidnes, ja zināt, ka būs nepieciešamas vairākas, kā Kriss to darīja ar zvaigznēm.

Zēna rokas uzmanīgi izgriež Creative Park papīra zvaigznes veidni.

Vienkāršāki projekti, piemēram, šīs zvaigznes, ir lieliski piemēroti, lai iesaistītu bērnus, jo tiem ir vajadzīgs tikai neliels daudzums griešanas un līmēšanas, lai iegūtu pievilcīgu rotājumu.

Savienojumu ar PIXMA printeri varat izveidot, izmantojot viedtālruni, un pēc lejupielādēšanas vienkārši izdrukājiet veidnes no lietojumprogrammas Creative Park vai tīmekļa vietnes. Gādājiet, lai netīšām tos neizdrukātu uz abām papīra pusēm.

“Biju ļoti pārsteigts par PIXMA printera krāsām — tās iznāca tik košas, un spīduma tekstūra uz zvaigžņu veidnēm bija patiešām reāla,” saka Kriss.

Kad esat atlasījis izvēlētās veidnes un izdrukājis tās, ir pienācis laiks sākt griešanu — varat izmantot šķēres vai papīra nazi un griešanas paklāju smalkākiem modeļiem. Kad visi modeļi ir izgriezti, kārtīgi salociet tos gar līnijām, izmantojot tiešsaistes norādījumus, lai saprastu, vai nepieciešams locījums uz ārpusi vai iekšpusi. Iezīmējiet locījumu līnijas, izmantojot lineālu, lai veidnes nevainojami saderētu kopā, kad sāksiet līmēšanu. “Es noteikti ieteiktu iezīmēt locījumus,” saka Kriss. “Gatavā forma būs izteiksmīgāka un mala būs asāka.”

Pēc līniju iezīmēšanas varat salīmēt veidnes, ievērojot tiešsaistes norādījumus. Varat izmantot līmes punktus, līmes zīmuli, PVA līmi, līmes pistoli vai videi draudzīgu alternatīvu, bet pārliecinieties, ka, pirms turpināt darbu, atvēlat modeļiem laiku nožūt. Izmantotā līme var arī noteikt, vai rotājumus var nodot pārstrādei. Ja nodarbojaties ar rokdarbiem kopā ar maziem bērniem, ņemiet vērā, ka līmes pistoles var sakarst, tāpēc varat izmantot PVA līmi, lai viņi varētu iesaistīties. Tomēr jums jāpatur prātā, ka modeļi žūs nedaudz ilgāk.

Rotājumu salikšana

Kriss palīdz dēlam izvērt auklu cauri caurumam papīra zvaigznes rotājuma augšpusē.

Papīra rotājumu izgatavošanu varat arī pārvērst interesantā rokdarbu konkursā ģimenes locekļiem un draugiem, ar karstu šokolādes dzērienu un piparkūkām nodrošinot svētku vakara noskaņu.

Divas rokas tur Ziemassvētku eglītes papīra rotājumu Ziemassvētku vecīša veidolā, kam piestiprināta svītraina rokdarbu aukla.

Papīra rokdarbu rotājumi, piemēram, šīs pievilcīgās Ziemassvētku vecīša figūriņas, ir lieliska alternatīva plastmasas rotājumiem. Jūsu mīļākos modelīšus varēs izmantot gadu pēc gada, un tos varēs arī viegli pārstrādāt.

Kad modeļi salikti un izžuvuši, rokdarbiem varat piestiprināt lenti vai aukliņu. Lai to izdarītu, varat izmantot caurumotāju var arī varat izvilkt auklu caur modeļa augšpusi, ja tur ir vieta. Varat arī vēl vairāk personalizēt rotājumus, izmantojot pildspalvu, krāsu vai uzlīmes.

“Auklas pievienošana mūsu rotājumiem bija patiešām vienkārša,” saka Kriss. “Es domāju, ka tas būs sarežģīti, bet mēs vienkārši izdūrām caurumu, izvilkām cauri auklu un to sasējām. Bija ļoti viegli to iekārt eglītē.” Kriss un Eli izmantoja svītrainu auklu rokdarbiem, bet jūs varat personalizēt rotājumus ar jebkuru materiālu, kas jums patīk — no brūnas auklas līdz sarkanai lentei vai pat tieviem spīguļiem.

Kriss aprakstīja modeļu veidošanu kā visai apzinātu pieredzi. “Zvaigžņu un sniegpārsliņu izgriešana patiešām rada gandarījumu. Jūs tik ļoti iesaistāties — no griešanas līdz pat gatavo rokdarbu līmēšanai.”

Eli šis bija viens no visgrūtākajiem procesa posmiem, bet ar nelielu atbalstu viņš tika ar to galā. “Dažas detaļas izgriezt bija grūti un nedaudz sarežģīti, bet tētis man palīdzēja,” viņš saka.

Sāciet rotāt!

Zēns Ziemassvētku eglītē iekar papīra zvaigznes rotājumu.

Kriss un viņa ģimene mīl Ziemassvētkus un parasti tos pavada ar radiniekiem Bristolē, Lielbritānijā, pirms dodas mājās uz Velsu, lai atpūstos. “Mums mājās ir divi kaķi, kurus mums nepatīk pārāk ilgi atstāt vienus, jo tie ir arī viņu Ziemassvētki,” viņš smejas.

Canon Creative Park papīra zvaigzne, kas iekārta Ziemassvētku eglītē; fonā izpludināta lampiņu gaisma.

“Es noteikti vēlreiz veidošu Ziemassvētku eglītes papīra rotājumus vai mājas dekorus visa gada garumā,” saka Kriss. “Nākamreiz es pāriešu uz papīra rokdarbiem ar pavasara tematiku, jo ceru, ka Ziemassvētku rotājumi kalpos vismaz pāris gadus.”

Kad rotājumi ir pabeigti ar lentes vai auklas cilpām, varat sākt rotāt savu Ziemassvētku eglīti, zinot, ka pats esat izgatavojis rotājumus. Novietojiet savu mīļāko rotājumu visredzamākajā vietā — varat pat izmēģināt izveidot Ziemassvētku eglītes galotnes rotājumu, lai papildinātu kopskatu.

“Es domāju, ka tie lieliski izskatās eglītē,” saka Kriss. “Rotājumi ir patiešām krāsaini, un, zinot, ka tos izgatavoju kopā ar dēlu, tie ir daudz jēgpilnāki nekā veikalā iegādāti rotājumi. Manī tas radīja gandarījumu ne tikai tāpēc, ka eglīti izrotāju ar pārstrādājamiem materiāliem, bet arī tāpēc, ka tos izgatavoju kopā ar savu ģimeni. Jūs ne tikai iekarat zvaigzni eglītē, jūs to rotājat ar mīlestību.”

No augšas uzņemts kadrs: Canon kamera, kas atrodas uz Canon PIXMA printera, un fonā ir fotoattēlu kolāža.

CANON CLUB

Ekskluzīva kopiena tādiem satura veidotājiem kā jūs. Nodarbojieties ar to, kas jūs aizrauj, izmantojot atbalstu, gūstot iedvesmu, priekšrocības un daudz ko citu. Kļūt par dalībnieku ir viegli. Nopērciet produktu. Reģistrējieties. Pievienojieties Canon Club.

Kriss saka, ka tagad viņš ir aizrāvies ar papīra rokdarbiem ar ģimeni. “Tas noteikti ir kaut kas, ko mēs labprāt darītu vēlreiz,” viņš saka. “Bija lieliski pavadīt šo laiku kopā ar dēlu, sēžot pie galda un veidojot rokdarbus, nevis pavadot to tālrunī.” Eli arī ļoti patika šis process, un viņš cer kopā ar tēti izveidot vēl citus Creative Park modeļus.

Papīra rokdarbi, veidojot Ziemassvētku rotājumus, sniedz ģimenei ne tikai prieku, bet arī ilgstoši paliekošas atmiņas. Papīra rokdarbu rotājumus varat arī pasniegt kā dāvanu draugiem un ģimenei — galu galā mājās gatavotas dāvanas bieži vien ir visjēgpilnākās.

Ja jums patīk ideja apvienot rokdarbus ar mājas rotāšanu, apskatiet citas šīs sērijas daļas, lai redzētu, kas vēl ir iespējams ar Creative Park veidnēm. Skatiet mūsu Pinterest lapu, lai gūtu iedvesmu, un neaizmirstiet dalīties ar saviem rokdarbiem, izmantojot mirkļbirku #MadeWithPixma!

Tamzin Wilks

Saistītie produkti

Saistīti raksti