Inside a blue-green ice cave.

BRĪVĀ DABĀ

Pieci padomi fotografēšanai aukstumā

Sniegs, sals un ledus — tie visi veido skaistas ziemas ainavas. Bet lielākā daļa kameru ir paredzētas darbam temperatūrā no 0°C, tāpēc jums jāuzmanās, kad fotografējat ārā sala apstākļos.

Uzņemšana klimatiskajos apstākļos ar sniegu un ledu bieži vien ir sarežģīta, un tā var arī bojāt jūsu aprīkojumu, tāpēc šeit ir daži praktiski padomi, kā strādāt gada aukstākajos mēnešos.

1. Izmantojiet trijkāji

Ja rokas no aukstuma trīc, nav viegli iegūt stabilu kadru. Viegls un portatīvs trijkājis palīdzēs stabilizēt kameru, lai jūs varētu fotografēt ar pārliecību. Vienkārši atcerieties, ka trijkājim nevajag pieskarties ar kailām rokām, ja ārā ir sals, jo var apsaldēt ādu.

Ja esat dedzīgs ziemas fotogrāfs, Canon vēstnieks un ziemas sporta veidu fotogrāfs Ričards Velčs (Richard Walch) iesaka iegādāties īpašus kalnos kāpšanas cimdus. Šie parocīgie cimdi ļaus atbrīvot pirkstu galus fotografēšanas laikā un pēc tam aizsargās rokas starp kadru uzņemšanu.

2. Paņemiet papildu akumulatoru

Aukstā laikā akumulators izbeidz darboties ātrāk nekā parasti. Tāpēc turiet kameru un akumulatoru somā, kur tie ilgāk atradīsies siltākā vietā. Atcerieties arī, ka jāpaņem līdzi divreiz vairāk akumulatoru nekā parasti, lai varētu turpināt uzņemt brīnišķīgus kadrus.

Saistīti raksti
A snowboarder in red trousers walks through the snow, carrying his board, with his back to the photographer.

BRĪVĀ DABĀ

Ziemas brīvdienu fotografēšanas padomi un paņēmieni

Profesionālais sporta fotogrāfs Ričards Velčs (Richard Walch) dalās ar saviem eksperta padomiem, kā iegūt labākas ziemas fotogrāfijas — no kameras izvēles līdz vislabākajiem iestatījumiem.

Alan Rowan holds a Canon SX740 HS camera, with a lake and hills in the background.

BRĪVĀ DABĀ

Kā Munro Moonwalker uzņem kalnu skatus

No krāsainiem makro attēliem līdz dūmakainām kalnu virsotnēm — tā Canon SX740 HS izmanto Alans Rovens (Alan Rowan), lai iegūtu izcilus dabas uzņēmumus.

Two cross-country skiers travel along the narrow spine of a mountain, using their poles.

SPRAIGAS DARBĪBAS FOTOGRAFĒŠANA

“Vienmēr izdariet visu iespējamo, lai iegūtu labāku fotogrāfiju”

Ekstrēmo sporta veidu fotogrāfs Ričards Velčs (Richard Walch) par to, kas ir viņa dzinējspēks, fotografējot fantastiskos slēpošanas un snovborda kadrus.

3. Pagrieziet gredzenus manuāli

Ja kameru izmantojat ārā un kādu laiku neesat fokusēšanas gredzenu pagriezis manuāli vai izmantojis automātisko fokusēšanu, objektīva fokusēšanas un tālummaiņas gredzens var sastingt. Lai to novērstu, gādājiet, lai kamera būtu labi iepakota un atrastos labas kvalitātes somā, kad to neizmantojat, vai apsedziet to, kad uzņemat snigšanas laikā. Varat arī ik pēc brīža vienkārši pagriezt fokusēšanas un tālummaiņas gredzenu, izmantojot automātiskās fokusēšanas motoriņu vai manuāli.

4. Vērojiet, vai neveidojas kondensāts

Kameru ienesot no aukstuma siltā vidē, radīsies kondensāts, kas var bojāt aprīkojumu. Ričards Velčs iesaka: “Kad dodaties pusdienās, vai nu jums, vai mugursomai jāpaliek ārā. Ja no aukstuma ieejat siltā telpā un mēģināt pārbaudīt attēlus, viss ir cauri. Kamera aizmiglosies, objektīvs aizmiglosies, un jūs bojāsiet savu kameru. Kamera jātur vienā temperatūras zonā.”

5. Izmantojiet objektīva blendi

“Ja snieg vai ir sniegputenis, objektīva blende var palīdzēt pasargāt no sniega nokļūšanas uz objektīva,” Ričards Velčs skaidro. “Objektīva blende kļūst ārkārtīgi svarīga, lai nodrošinātu objektīva aizsargāšanu no krītošā sniega. Ja izmantojat labu objektīva blendi, varat tikt galā ar dažādiem apstākļiem.” Turiet objektīva blendi uz objektīva un nēsājiet līdzi vismaz pāris objektīviem paredzētas drāniņas, lai stiklu nosusinātu pirms ielikšanas atpakaļ somā.

Saistīti raksti

Gūstiet iedvesmu — tas ir galvenais noderīgu fotografēšanas padomu, pircēja ceļvežu un informatīvu interviju avots — viss, kas nepieciešams vislabākās kameras vai printera atrašanai un jaunāko radošo ideju īstenošanai.

Atpakaļ uz visiem padomiem un paņēmieniem

Saistīti produkti