VIDEOBLOGOŠANA
Labākās Canon kameras videoblogošanai
Šīs lieliskās Canon videoblogošanas kameras atvieglo videobloga iedzīvināšanu ar iespaidīgu vadību un satriecošu video kvalitāti.
VIDEOTEHNIKAS
Stefs un Hanna Mišalaki apraksta sevi kā “ģimeni no Bātas, kas veido video'. Vairākos kinematogrāfiskos video pāris ieraksta savus privātos brīžus kā jaunie vecāki. Šie video acīmredzami aizkustinājuši cilvēkus – kopš konta izveidošanas platformā Youtube 2012. gadā Mišalaku iknedēļas video blogi piesaistījuši 276 000 abonentu un ir skatīti vairāk nekā 43 miljonus reižu.
Lai gan video šķiet patiesi, spontāni viņu dzīves attēlojumi, patiesībā tiem nepieciešama rūpīga plānošana, filmēšana un rediģēšana – Stefs to visu ir lieliski apguvis vairāku gadu gaitā, mācoties no savām kļūdām.
Stefs un Hanna uzskata smago darbu par tā vērtu. Viņi ir ne tikai guvuši panākumus kā YouTube personības, bet arī izveidojuši arhīvu ar skaistiem video, kurus varēs aplūkot arī pēc vairākiem gadiem. Stefs teicis, ka: “Tiešām ir vērts pielikt nedaudz pūļu, jo šo video vērtību ģimenei nevarēs izteikt naudā. Nekad nebūs tā, ka pēc 20 gadiem atskatīsies pagātnē un nožēlosi dienu, kad ierakstīji un izveidoji brīnišķīgu video. Mēs atmiņas ierakstām video nevis foto attēlos, jo tieši video vislabāk ļauj iegrimt atmiņās.”
Mišalaki sākumā izmantoja vienkāršu kompakto kameru un tagad jau ir pievienojuši savam aprīkojumam profesionālas kameras, bet galvenā kamera dārgu brīžu ierakstīšanai videoblogos ir Canon EOS M50, lieliska, visaptveroša bezspoguļu kamera ar 24.1 megapikseļu kvalitāti un 4K īpaši augstas izšķirtspējas video tehnoloģiju kompaktā korpusā.
“Tāda kamera kā Canon EOS M50 var kļūt par jūsu mazo “darba zirgu”, to ir ļoti viegli izmantot:, ieslēdziet, iestatiet filmēšanas režīmu, varbūt pāris sekundes pielāgojiet vērtības izvēlnē un viss, tā ir gatava darbam," stāsta Stefs.
Vērojiet, kā Stefs veido video par to, kā viņa jaunākais dēls mācās braukt ar riteni – un iegūstiet padomus pirmajiem soļiem filmu veidošanā.
Ja jūs jūtaties ērtāk, iemūžinot attēlus nevis video, nebaidieties no pārmaiņām. Video filmēšanā var droši izmantot fotogrāfijas kompozīcijas prasmes. “Man šķiet svarīgi uztvert filmēšanu tā, it kā tikpat labi varētu uzņemt foto,” saka Stefs. “Būtībā pa nelielu lodziņu tiek vērots plašs skats un svarīgākais ir pareizi novietot lodziņu, lai tajā ietvertu perfekto ainavu. “Reizēm jāpaiet soli pa kreisi vai pa labi, jāpārvieto kamera uz augšu vai uz leju, lai uzlabotu kompozīciju un piesaistītu skatītāju interesi objektam.”
“Cilvēki parasti kameru tur acu līmenī, bet labāk izmēģināt dažādus leņķus,” viņš piebilda. “Piemēram, filmējot bērnus, kamera jānovieto viņu augstumā. Parasti es viņus filmēju tupot, sēžot vai guļot. Canon EOS M50 priekšrocība ir kameras Vari-Angle skārienekrāns, kas ļauj turēt kameru zemu un vienkārši pašķiebt uz augšu monitoru, lai redzētu filmēto. Es ieteiktu arī aktivizēt režģa līnijas, lai atvieglotu kadrēšanu.”
Arī Canon Camera Connect lietotne, kas savieno jūsu kameru ar iOS vai Android ierīci, palīdz veikt ierakstus no neparastiem leņķiem, jo ļauj pielāgot fokusu filmēšanas laikā, nepieskaroties kamerai.
Lai izvairītos no attēla kratīšanās un filmas izskatītos profesionālas, kamera un objektīvs jāatbalsta tāpat kā fotogrāfijas uzņemšanas laikā. “Pārliecinieties, ka turat kameru ar abām rokām, un piespiediet ķermenim elkoņus,” saka Stefs. “Un noteikti iegādājieties trijkāji. Ja izmantojat tik vieglu kameru kā Canon EOS M50, nav nepieciešams nekas milzīgs un smags.
“Pārbaudiet, vai apkārtnē nav nekas tāds, pret ko varētu atbalstīt kameru, piemēram, atbalstiet kameru pret durvīm un lēnām atveriet tās, lai radītu vienmērīgu kustību. Esmu pat licis kameru uz lēnām rotējoša olu taimera un vēlāk paātrinājis video.”
Canon Image Stabilizer (IS) objektīvs, piemēram, Canon EF-M 15-45mm f/3.5-6.3 IS STM ļauj daudz vieglāk novērst kameras trīcēšanas radītus defektus. Bet kameras trīcēšanas defektus iespējams novērst arī digitāli pat tad, ja izmantotajam objektīvam nav IS.
Stefs iesaka izmantot Canon EOS M50 Face + Tracking AF, lai automātiski noturētu fokusu uz kustīgiem objektiem. “Būtībā visām manām Canon kamerām ir ieslēgts šīs iestatījums. Šī funkcija ļauj lieliski sekot darbībām, it īpaši aktīvu bērnu gadījumā. Tā ir ļoti uzticama un ļauj filmēšanas laikā neraizēties par fokusu.”
Daudzām Canon kamerām ir Dual Pixel CMOS AF tehnoloģija, kurā kameras sensora pikseļi darbojas arī kā nemanāmi AF punkti, kas ļauj ātrāk un precīzāk sekot kustībai. Šī funkcija kļūst aktīva Canon EOS M50, kad ierakstu veic Full HD, kas ir piemērota ātrai rediģēšanai un vietas ietaupīšanai, uzglabājot failus. Dual Pixel CMOS AF nodrošina līdz pat 143 AF punktus (atkarībā no izmantotā objektīva) ar sekošanu sejām un objektiem. Manuāli atlasāms fokuss visā kadrā nozīmē to, ka, iemūžinot darbības, varat vilkt pirkstu pa skārienekrānu, lai pārvietotu AF punktu vai izveidotu profesionālu vilkta fokusa efektu.
Pirms filmēšanas sākšanas atlasiet kadrēšanas biežumu filmas ierakstīšanas izmēram. Tas ir sekundē ierakstīto kadru skaits. Lielāks kadrēšanas biežums ļauj detalizētāk iemūžināt darbības, kā arī izveidot palēninātu video, kad to atskaņo parastajā ātrumā.
“Gandrīz vienmēr izmantoju lielāko iespējamo kadrēšanas biežumu, jo tas sniedz iespēju vēlāk palēnināt filmēto,” teica Stefs. “Tātad, ja būtu pieejamas abas opcijas, es izvēlētos 50 kadrus sekundē (fps) nevis 25 fps. Bet es nekad nepublicētu video internetā ar lielāku kadrēšanas biežumu, jo tie parasti izskatās pārspīlēti. Tā vietā es pirms augšupielādes pārveidoju video uz 25 fps, lai tas izskatītos kinematogrāfisks. Ar 25 fps es ierakstītu ļoti reti, piemēram, stāsta video gadījumā, kuru noteikti nevajadzētu palēnināt.”
Ierakstot zemākā video izšķirtspējā, ir lielāka kadrēšanas biežuma izvēle, tāpēc varbūt vērts ierakstīt video Full HD nevis 4K, ja vēlaties veidot vienmērīgi palēninātus video.
Skaņas kvalitāte ir tikpat svarīga kā attēla kvalitāte, bet Stefs iesaka nesarežģīt lietas. “Es iesaku ierakstīšanas līmeni atstāt “Auto” iestatījumā, lai varat koncentrēties uz brīža iemūžināšanu.”
Canon STM objektīvs, piemēram, Canon EF-M 15-45mm f/3.5-6.3 IS STM izmanto teju nedzirdamu pakāpju motora autofokusēšanas tehnoloģiju, padarot to lieliski piemērotu audio ierakstīšanai ar kameru. Jūs varat uzlabot skaņas kvalitāti, izmantojot mikrofonu, kuru var piestiprināt kameras zibspuldzes pieslēgvietai. “Pat neliels stereo mikrofons, piemēram, Canon DM-E100 var ļoti uzlabot skaņu,” teica Stefs.
Ja izmantojat garu objektīvu, Stefs iesaka ierakstīt skaņu ar tālruni. “Ja vēlaties sevi filmēt no attāluma, ieslēdziet tālruni ierakstīšanas režīmā un novietojiet to netālu. Trīs reizes sasitiet plaukstas, lai atvieglotu skaņas un attēla sinhronizēšanu programmatūrā.”
Iemūžinot notikumus ģimenē, ir viegli pārspīlēt, bet Stefs iesaka palikt objektīvam un noteikt sev mērķi. “Skaistu kadru var būt daudz, bet tiem jābūt ne tikai jaukiem, bet arī jāiederas stāstā. Pirmo reizi sākot iemūžināt visu iespējamo, ātri vien var sākties apsēstība, bet tā var sasniegt spēku izsīkumu. Ar kameru jāatrod jauks darbības ritms un jābeidz uztraukties par katra dienas sīkuma iemūžināšanu.
“Ja rediģēšanas brīdī attopaties ar stundām garu materiālu, nosakiet sev ierobežojumu, ka gala video jāiekļauj tikai dažas minūtes. Citādāk jūs galu galā nonāksiet pie 45 minūšu garas montāžas.” Turpiniet izgriezt video daļas, līdz paliek tikai pats labākais materiāls.”
Autors: Markuss Hokins (Marcus Hawkins)
Gūstiet iedvesmu — tas ir galvenais noderīgu fotografēšanas padomu, pircēja ceļvežu un informatīvu interviju avots — viss, kas nepieciešams vislabākās kameras vai printera atrašanai un jaunāko radošo ideju īstenošanai.
Atpakaļ uz visiem padomiem un paņēmieniemVIDEOBLOGOŠANA
Šīs lieliskās Canon videoblogošanas kameras atvieglo videobloga iedzīvināšanu ar iespaidīgu vadību un satriecošu video kvalitāti.
RADOŠA DRUKĀŠANA
Izdrukājiet skaistos ģimenes brīžus un veidojiet no tiem mākslas darbus.
VIDEOTEHNIKAS
Vai jums ir kāds interesants stāsts, ko parādīt? Kāpēc gan to neuzņemt īsfilmā. Uzziniet, kā to izdarīt ar dažiem padomiem.