A portrait of a blonde woman outdoors, holding a soft blue checked fleece scarf close to her, taken with a Canon EF 85mm f/1.4L IS USM lens.

PORTRETI

Atšķirība, ko var panākt ar portretu objektīvu

Lielākā daļa EOS kameru ir aprīkotas ar vispārīga lietojuma objektīvu, kas ir piemērots lielākajai daļai fotogrāfiju veidu. Tomēr ir arī specializēti objektīvi, kas paredzēti konkrētiem žanriem, piemēram, portretu fotografēšanai. Ar tiem var uzņemt ievērojami atšķirīgas fotogrāfijas. Portretu objektīvu galvenā atšķirība ir fokusa attālums un maksimālais diafragmas atvērums.

Pareizā fokusa attāluma izvēle

Fokusa attālums ir attālums starp objektīvu un kameras sensoru, kad objekts ir fokusā; tas tiek izteikts milimetros. Tālummaiņas objektīviem ir fokusa diapazons, kuram tiek norādīts minimums un maksimums, piemēram, 18–55 mm. Tipisks portretu objektīvs ir tāds, kura fokusa attālums ir lielāks par 85 mm.

Klasiskā attēlā ar kompozīciju, kurā ietilpst galva un pleci, specializētais EF 85mm f/1.8 USM portretu objektīvs piedāvā lielāku fokusa attālumu, attēlam piešķirot dabiskāku izskatu un atdalot modeli no fona.

Salīdzinājumam — ja izmanto mazāku fokusa attālumu, piemēram, 24 mm, objekta sejas attēls ir izkropļots, jo ir mainītas proporcijas. Ja ir īsāks fokusa attālums, parasti arī fons ir labāk pamanāms.

Noderīgs ir lielāks diafragmas atvērums

Vēl viens svarīgs faktors, izvēloties objektīvu, kas atbilst portretu uzņemšanai, ir maksimālais diafragmas atvērums. Diafragmas atvērums ir objektīva atvēruma lielums, kas kameras sensorā ielaiž gaismu.

Katram objektīvam ir norādīts diafragmas atvērums, piemēram, f/2.8 vai f/5.6. Dažiem tālummaiņas objektīviem diafragmas atvērums ir atkarīgs no izvēlētā fokusa attāluma; tiem tiek parādīts diafragmas atvēruma diapazons, piemēram, f/3.5–5.6. Jo mazāks ir diafragmas atvēruma skaitlis, jo lielāks ir maksimālais atvērums, un priekšrocības portretu uzņemšanai piedāvā objektīvi ar lielāku maksimālo diafragmas atvērumu.

Lielāks diafragmas atvērums caur objektīvu ielaiž vairāk gaismas, tāpēc objektīvi ar lielu diafragmas atvērumu ir lieliski piemēroti uzņemšanai vājā apgaismojumā, piemēram, portretiem telpās. Otra priekšrocība ir tāda, ka, uzņemot ar diafragmas atvērumu, kuram iestatīta maksimālā vērtība, ko bieži vien dēvē par “lielu diafragmas atvērumu”, tiek izpludināts fons, ko bieži vien ir iecienījuši portretu fotogrāfi.

Apskatīsim dažus piemērus, kur portretu fotogrāfijas ir uzņemtas ar dažādiem diafragmas atvērumiem, izmantojot Canon EOS M5 ar Canon EF-M 32mm f/1.4 STM objektīvu.

Saistīti raksti
A baby plays with an abacus.

MAZUĻU FOTOGRAFĒŠANA

12 mazuļu fotografēšanas padomi, ko varat izmantot jau šodien

Saglabājiet dārgus mirkļus un uzņemiet mazuļa attīstību, izmantojot attapīgus veidus, kā mazuļu fotografēšanu padarīt jautru un kā iegūt lieliskus rezultātus.

A girl holds a frisbee in front of her face like a picture frame.

ĢIMENES FOTOGRĀFIJAS

Uzņemiet labākus portretus: jautru ģimenes fotogrāfiju uzņemšanas izaicinājumi

Ģimenes tēmu blogere Katja Gaskela (Katja Gaskell) savu viedtālruni nomainīja pret Canon EOS M50 un bija pārsteigta par iegūtajiem rezultātiem — pārsteidziet arī sevi, izmēģinot šīs metodes.

A mother picks her son up to hug, both of them wearing sunglasses. Photo by Christian Anderl.

ĢIMENES FOTOGRĀFIJAS

Kā uzņemt dabiskus, radošus ģimenes portretus

Profesionālais portretu fotogrāfs Kristians Anderls (Christian Anderl) dalās ar padomiem, kā varat izmantot savu Canon kameru, lai uzņemtu ģimenes momentuzņēmumus jautros brīžos.

A composite of three portraits of a woman outdoors, in an orange waterproof. The left has a clear subject and background, the middle is in between and the right has a clear subject and blurred background. Photo by Richard Walch, taken with a with a Canon EF-M 32mm f/1.4 STM lens.

Visi trīs attēli ir uzņemti ar vienādu fokusa attālumu, tomēr diafragmas atvērums ir mainīts no maza (liels f skaitlis) pirmajā kadrā līdz lielam (mazs f skaitlis) trešajā kadrā. Lai, fotografējot portretus, noņemtu traucējošu fonu, ir svarīgi izmantot objektīvu ar lielu diafragmas atvērumu. Trešajā attēlā skatītāja uzmanība tiek novērsta no traucējoša fona uz objekta seju, un šis portrets ir daudz efektīgāks.

Saistīti raksti

Gūstiet iedvesmu — tas ir galvenais noderīgu fotografēšanas padomu, pircēja ceļvežu un informatīvu interviju avots — viss, kas nepieciešams vislabākās kameras vai printera atrašanai un jaunāko radošo ideju īstenošanai.

Atpakaļ uz visiem padomiem un paņēmieniem

Saistīti produkti