corgi runs through grass

Pietuviniet un uzņemiet ātru darbību

Darbības fotografēšanā ir svarīgi notvert sekunžu daļas. Jums būs jāiztur spēles temps, jāseko draugiem uz snovborda vai jāsaglabā līdzsvars, lai uzņemtu pilsētas sērfotājus, kamēr viņi slīd pa viļņiem. Tomēr, ja būsiet sagatavojies, jums nebūs jāpārvietojas tik ātri.

Galvenais, lai iegūtu labus attēlus, izmantojot telefoto (vai tālummaiņas) objektīvu, ir iespēja iepriekš iestatīt savu kameru. Tas nozīmē — kad lietas sāk notikt, varat aizmirst par iestatījumu regulēšanu un visu uzmanību pievērst acu priekšā notiekošajam.

Viedtālruņu kamerām ir ierobežotas attēla kvalitātes iespējas, ja kustība ir jātuvina un jāuzņem tās detaļas. DSLR, bezspoguļu un labas kompaktās kameras ļauj pietuvoties darbībai no lielāka attāluma, un tās piedāvā daudz labāku kvalitāti un vadības iespējas, uzņemot darbību, jo ļauj precīzi iestatīt tālummaiņu ar telefoto objektīvu.

Uzņemot darbību, ir nepieciešams liels aizslēga ātrums

Aizslēga ātrums ir vissvarīgākais, lai iegūtu labus attēlus, ja vēlaties fotografēt darbību. Ja aizslēga ātrums nebūs pietiekami liels, kadri būs miglaini un jūs vēlēsities tos izdzēst.

Ja izmantojat DSLR kameru, izvēlieties vismaz 1/125 s vai ātrāku aizslēga ātrumu. Daudzi darbības fotoattēli tiek uzņemti ar 1/500 s vai lielāku ātrumu atkarībā no objekta ātruma.

Lai izmantotu ātru aizslēgu un joprojām nodrošinātu pietiekami daudz gaismas kamerā, jāizmanto plašs atvērums (mazs f skaitlis, piemēram, f/2.8). Izmantojot plašu atvērumu un lielu aizslēga ātrumu, tiks radīts arī asuma dziļums, kas izcels objektu uz patīkami izpludināta fona. Ja kamerā var mainīt ISO iestatījumu, pamēģiniet to palielināt, piemēram, no 400 uz 800, lai kameras sensors būtu jutīgāks pret gaismu.

Fotografējiet ar nepārtrauktas uzņemšanas režīmu

Sporta aktivitātēs, piemēram, upju sērfošanā, kustības ir ātras, tāpēc pārliecinieties, ka gan jūs, gan kamera var tikt tām līdzi. Izmantojiet kameras nepārtrauktās uzņemšanas režīmu (režīms Burst), lai uzņemtu vairāk kadru un palielinātu iespējas iegūt lielisku kustību attēlojošu fotoattēlu. Šis režīms ir lielākajā daļā kameru un arī dažos viedtālruņos.

Izmantojiet nepārtrauktu fokusēšanu

Ja izmantojat DSLR kameru, iespējams, tai pēc noklusējuma būs iestatīta standarta fokusēšana. Tas nozīmē, ka varat līdz pusei nospiest aizslēga pogu, lai fokusu fiksētu, un pēc tam to spiest līdz galam, lai uzņemtu kadru. Tomēr kadriem, kuros norisinās darbība un izmantojat tālummaiņu, mēģiniet izmantot nepārtrauktas fokusēšanas vai izsekošanas režīmu (Canon kamerās to dēvē par AI SERVO vai SERVO AF). Šis režīms ļauj kamerai automātiski mainīt fokusu, lai sekotu kustīgam objektam — tas nozīmē, ka bez lielas piepūles iegūsiet asus, detalizētus kustīgu objektu kadrus.

Canon funkcija Zoom Framing Assist

Izmantojot tālummaiņu, jo īpaši lielu fokusa attālumu, objekts tiek pietuvināts tik tuvu, ka ir viegli to pazaudēt. Canon ir izstrādājis gudru tehnoloģiju šīs problēmas novēršanai.

Atsevišķās Canon PowerShot kompaktkamerās ar lielu tālummaiņu ir funkcija Zoom Framing Assist, kas palīdz saglabāt objektu kadrā — kad objekts nokļūst kadra malā, tiek aktivizēta tālināšana. Kad objekts tiek fokusēts kadra centrā, tas atkal tiek pietuvināts. Tādējādi varat maksimāli izmantot tālummaiņas iespējas, nezaudējot perspektīvu vai objektu.