Macro Photography

Objektīvi makro fotogrāfijām

Efektīga makro fotogrāfiju uzņemšana

Makro objektīvi ļauj tuvplānā uzņemt ļoti mazus objektus, atklājot detaļas, ko ar neapbruņotu aci nevar saskatīt. Fotogrāfi tos izmanto kukaiņu un ziedu attēlu iegūšanai, kā arī kluso dabu fotografēšanai studijās.


Savvaļas dzīvnieku un dabas fotogrāfi makro objektīvus izmanto, lai iegūtu kukaiņu un ziedu attēlus. Tomēr, pateicoties izcilai attēlu kvalitātei un lielam maksimālajam atvērumam, makro objektīvi ir lieliska izvēle arī portretiem. Lai fotografēšanai nodrošinātu vispiemērotākā objektīva izvēli, ir jāapsver, kas ir fotografējamie objekti un ko vēlaties panākt.

Macro Photography

Uzņemiet vissmalkākās detaļas

Ja vēlaties piekļūt tuvāk objektam un uzņemt vissmalkākās detaļas, makro objektīvam ir priekšrocības, jo tas ļauj uzņemt īpaši detalizētus tuvplānus. Makro objektīva unikālā priekšrocība ir tā, ka tas ļauj palielināt objektu, lai uz kameras sensora tas būtu dabiskajā lielumā.

Raspberry Photography

Piekļūstiet tuvu, neesot blakus

Kad vēlaties uzņemt tramīga dzīvnieka vai kukaiņa tuvplānu, izceļot vissmalkākās detaļas, jūs vēlaties to izdarīt, fotografējamo objektu netraucējot. Objektīvs ar lielāku fokusa attālumu, piemēram, Canon EF 100mm f/2.8L Macro IS USM, nodrošinās pietiekami lielu darba attālumu starp jums un fotografējamo objektu, lai to netraucētu un neizmainītu arī apkārt esošo gaismu.

Green Insect Photography

Dabiska lieluma detaļas

Šī makro objektīva unikālā īpašība ir tā spēja palielināt objektu līdz dabiskajam lielumam. To nosaka objektīva palielinājuma attiecība — attēla fiziskā lieluma uz kameras sensora un fotografējamā objekta fiziskā lieluma attiecība. Piemēram, attiecība 1:1 nozīmē, ka fotografējamais objekts uz kameras sensora ir tieši tikpat liels kā dzīvē. Specializēti makro objektīvi, piemēram, Canon MP-E 65mm f/2.8 1-5x Macro, nodrošina palielinājuma attiecību līdz 1:5, kas nozīmē, ka objekts uz sensora ir 5 reizes lielāks nekā dzīvē.

Life-Sized Detail Photography

Kā kamera var ietekmēt objektīva izvēli

Canon EF-S objektīvi ir paredzēti tikai kamerām ar APS-C sensoru, piemēram, EOS 760D, un nav saderīgi ar pilnkadra modeļiem, piemēram, EOS 5D sērijas kamerām.

EF objektīvus var izmantot ar jebkuru EOS kameru, bet EF objektīvu izmantojot ar APS-C tipa EOS kameru, tas nodrošinās skata leņķi, kas ekvivalents objektīvam ar 1,6 reizes lielāku fokusa attālumu, salīdzinot ar pilnkadra kameru. Piemēram, objektīvu EF 100mm f/2.8L- Macro IS USM lietojot ar kameru EOS 760D, iegūst skata leņķi, kas ekvivalents 160 mm objektīvam ar pilnkadra kameru. Tālāk salīdzinājumā redzams tā patiesais efekts, uzņemot makro fotogrāfijas.

Bee Macro Photography
Macro Photography

Kā fokusa attālums ietekmē darba attālumu

Fokusa attālums makro objektīvam ne vienmēr raksturo tuvāku piekļuvi objektam. Lielāks fokusa attālums (t.i. lielāks skaitlis) sniedz iespēju iegūt to pašu palielinājuma attiecību, ļaujot jums atrasties tālāk. Piemēram, izmantojot 180 mm objektīvu taurenīšu uzņemšanai, var iegūt nepieciešamo attālumu, lai objektu netraucētu, joprojām saglabājot makro palielinājumu.

Palielinot fokusa attālumu, darba attālums palielināsies, tāpēc joprojām varēsiet iegūt to pašu palielinājuma attiecību. Darba attālums ir attālums no fotografējamā objekta līdz fokusa plaknei.

Shēmā labajā pusē redzams attālums no objektīva gala līdz objektam.

How focal length affects working distance

Kā fokusa attālums maina perspektīvu

Uzņemot makro fotogrāfijas, ir nopietni jāapsver piemērota fokusa attāluma izvēle, jo jebkādas izmaiņas var ietekmēt kadru. Palielinot fokusa attālumu, šķiet, ka fons un priekšplāns satuvinās, ļaujot mainīt kadra izskatu.

Flower 180Mm Photography

180 mm

Flower 100Mm Photography

100 mm

Flower 50Mm Photography

50 mm

Pareizā objektīva izvēle

Ņemot vērā šo informāciju, ir jāapsver, kas jums ir svarīgi, uzņemot kadru.

  • Vai vēlaties uzņemt tramīgu dzīvnieku vai kukaiņu tuvplānus? Šādā gadījumā jums nepieciešams objektīvs ar lielāku fokusa attālumu, piemēram, EF 100mm f/2.8L Macro IS USM, lai iegūtu lielāku darba attālumu.
  • Vai nepieciešama iespēja palielināt fotografējamos objektus, lai tie būtu lielāki nekā dabā? Šādā gadījumā Canon MP-E 65mm f/2.8 1-5x Macro objektīvs ar palielinājuma attiecību līdz 1:5 būs jums vispiemērotākā izvēle.

Flower Macro Photography

Vislabāko rezultātu iegūšana ar makro objektīvu

Aizsardzība pret kameras izkustēšanos

Lielāks makro objektīva fokusa attālums var izraisīt lielāku kameras izkustēšanās līmeni, kas apgrūtina asa un skaidra attēla iegūšanu. Objektīva Image Stabiliser (Attēla stabilizators) palīdz ierobežot lielāko daļu rokā turētas kameras izkustēšanos. Ja izvēlaties kameru bez IS, kameras un objektīva stabilizēšanai varat izmantot trijkāji, tomēr kameru un objektīvu nebūs tik viegli nēsāt apkārt.

Chameleon Photography

Objekta apgaismošana

Pareizs apgaismojuma aprīkojums ļauj izmantot lielāku ekspozīcijas laiku, nodrošinot asus kadrus ar kustīgiem objektiem. Canon Macro Ring Lite MR-14EX Il un Twin Lite MT-24EX nodrošina specializētas apgaismošanas sistēmas, kas palīdz vienmērīgi sadalīt uz objektu krītošo gaismu. Objektīvs EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM tiek piedāvāts ar diviem iebūvētiem, vadāmiem LED (Macro Lite), kas nodrošina papildu apgaismojumu un ierobežo ēnu krišanu.

Butterfly Photography

Īpaši palielinātas makro fotogrāfijas

Lielākā daļa makro objektīvu ļauj panākt palielinājuma attiecību 1:1, tomēr jūs varat vienkārši piekļūt vēl tuvāk un iegūt attiecību 1:2 (tas nozīmē, ka kameras sensorā objekts izskatīsies divreiz lielāks par patieso lielumu), izmantojot pagarinājuma caurules. Ja vēlaties pēc iespējas tuvāk piekļūt savam fotografējamam objektam, ar MP-E 65mm f/2.8 1-5x Macro Photo var panākt attiecību 1:5 — pie šāda palielinājuma ūdens pilītēs var redzēt gaisa burbuļus.

Extreme Macro Photography

Profesionāla izvēle makro fotogrāfijām

EF 100mm f/2.8L Macro IS USM

Profesionāla līmeņa makro objektīvs ar USM tehnoloģiju un sistēmu Hybrid Image Stabilizer, lai iegūtu izcilas kvalitātes attēlus.

Skatīt detalizētu informāciju

EF 100mm IS USM MACRO FRT WITHOUT CAP MATCH

Jums varētu patikt…