Woman Portrait Photography

Objektīvi portretu fotografēšanai

Izpratne par portretu

Portretu fotogrāfi saņem visdažādākos pieprasījumus — no dabiskiem grupu uzņēmumiem ar ģimenēm līdz profesionāliem portretiem. Turklāt katrs kadrs ir citāds un arī stils ietekmē to, kāda komplekta iegāde jāapsver.


Lai nodrošinātu pareizā objektīva izvēli savu vēlmju īstenošanai, jums jāizpēta dažādi portretu stili, ko jūs varētu uzņemt.

Man Portrait Photography

Klasiski portreti

Klasiskā portretā parasti ir galvas un plecu kompozīcija, tomēr tas var ietvert dažādas situācijas — no profesionāliem portretiem līdz fotogrāfijām, kurās notverta objekta personība. Tomēr klasiskie portreti parasti tiek uzņemti, ievērojot noteiktu attālumu līdz fotografējamam objektam, lai viņam nodrošinātu komfortablu sajūtu. Šāda veida fotogrāfijām ideāli piemērots ir objektīvs, kuram ir aptuveni 85 mm fokusa attālums un liels diafragmas atvērums (f/1.2–f/2.8). Objektīvs ar šādu fokusa attālumu ļauj strādāt no ērta attāluma un nodrošina objektam skaistu perspektīvu. Liels diafragmas atvērums ļauj strādāt arī vāja apgaismojuma apstākļos, nodrošinot objekta atdalīšanu no fona ar mazu asuma dziļumu. To var panākt arī ar standarta tālummaiņas objektīvu ar lielu diafragmas atvērumu.

Man Portrait Photography

Momentuzņēmumi

Ja vēlaties notvert mirkli, kad cilvēki ir dabiski, jums ir nepieciešams objektīvs, ar kuru var uzņemt tuvplānus no attāluma. Ideālais objektīvs būs tālummaiņas objektīvs ar 70–200 mm diapazonu (telefoto uzņemšana), jo ar to varēsiet piekļūt tuvāk, tomēr tas sniegs iespēju uzņemt objektu tā dabiskajā vidē, neliekot manīt par sevi.

Natural Moment Capture

Mode

Modes fotogrāfijas ir ļoti dažādas, tāpēc ir svarīgi zināt, ko vēlaties uzņemt. Ja vēlaties uzņemt modeļa kopējo tēlu, tomēr nepieciešama iespēja uzņemt arī portretus, ideāla izvēle būs tālummaiņas objektīvs ar 24–70 mm fokusa attāluma diapazonu. Šāda veida objektīvam ir pietiekami liels fokusa attāluma diapazons, lai uzņemtu tikai portretus, tomēr tam ir arī pietiekami plašs skata lauks, lai uzņemtu objektu tā vidē. Objektīvi ar lielāku fokusa attālumu, piemēram, 70–200 mm, ir laba izvēle modes skašu uzņemšanai, bet makro objektīvus var izmantot, lai uzņemtu smalkas rotu un apģērbu detaļas.

Fashion Woman Photography

Grupas

Grupu uzņēmumi var ietvert visdažādākās fotogrāfijas, kurās ir no trim līdz trīssimt cilvēku visdažādākajos apstākļos. Cilvēku daudzums, kuru centīsities ietilpināt kadrā, noteiks, kāds objektīvs nepieciešams. Jo lielāka ir cilvēku grupa, jo plašāks skata leņķis ir nepieciešams objektīvam. Platleņķa objektīvi ar 16–35 mm (pilnkadra) diapazonu palīdzēs nodrošināt vienkāršu visu cilvēku ietilpināšanu kadrā. Lai ietilpinātu kadrā mazākas grupas, pietiks ar standarta fiksēta fokusa attāluma portretu objektīvu ar fokusa attālumu 30–85 mm.

Girls Group Photography

Vides portreti

Ja vēlaties pievērst uzmanību sava objekta stāstam, fotografējot viņu attiecīgā vidē, var izmantot platleņķa objektīvu, lai palielinātu skata lauku un kadrā ap objektu ietvertu plašāku apkārtni. Platleņķa objektīvi var izkropļot fizisko attiecību starp objektiem, tomēr, ja jūs to ņemat vērā un zināt, kā tas ietekmē kadru, varat to izmantot, lai radītu tāda stila attēlus, kurus vienkārši nevarētu uzņemt citādā veidā.

Environmental Portrait Photography

Kā kamera var ietekmēt objektīva izvēli

Canon EF-S objektīvi ir paredzēti tikai kamerām ar APS-C sensoru, piemēram, EOS 760D, un nav saderīgi ar pilnkadra modeļiem, piemēram, EOS 5D sērijas kamerām.


EF objektīvus var izmantot ar jebkuru EOS kameru, bet EF objektīvu izmantojot ar APS-C tipa EOS kameru, tas nodrošinās skata leņķi, kas ekvivalents objektīvam ar 1,6 reizes lielāku fokusa attālumu, salīdzinot ar pilnkadra kameru. Piemēram, objektīvu EF 50mm f/1.8 STM lietojot ar kameru EOS 760D, iegūst skata leņķi, kas ekvivalents 80 mm objektīvam ar pilnkadra kameru.

Shot On A Full Frame Sensor

Kadrs ar 100 mm objektīvu uz pilnkadra sensora

Shot On An Aps-C Sensor

Kadrs ar 100 mm objektīvu uz APS-C sensora

Fokusa attāluma nozīme

Varat iegūt pārsteidzošus portretus, izmantojot tālummaiņas objektīvu vai objektīvu ar fiksētu fokusa attālumu telefoto diapazonā. Uzņemot ar lielāku fokusa attālumu, varēsiet izveidot komfortablāku darba attālumu sev un fotografējamam objektam, joprojām jauki aizpildot kadru.


EF objektīvus var izmantot ar jebkuru EOS kameru, bet EF objektīvu izmantojot ar APS-C tipa EOS kameru, tas nodrošinās skata leņķi, kas ekvivalents objektīvam ar 1,6 reizes lielāku fokusa attālumu, salīdzinot ar pilnkadra kameru. Piemēram, objektīvu EF 50mm f/1.8 STM lietojot ar kameru EOS 760D, iegūst skata leņķi, kas ekvivalents 80 mm objektīvam ar pilnkadra kameru.

Focal Length Photography

24 mm

Focal Length Photography

85 mm

Diafragmas atvēruma nozīme

Portretu fotogrāfijas parasti vislabāk izskatās ar mazu asuma dziļumu, jo tas palīdz objektu atdalīt no fona. Izmantojot objektīvu ar lielu diafragmas atvērumu (mazāks f skaitlis), panāk mazu asuma dziļumu, tāpēc fons izskatās izpludinātāks.


Tālāk apskatiet attēlu kreisajā pusē — tā fons ir daudz izpludinātāks, līdz ar to meitenes vaibsti vairāk izceļas. Jo īpaši, salīdzinot ar attēlu labajā pusē.

F/1.8 Aperture F/2.8 Aperture F/5.6 Aperture

Uzņemot portretus vāja apgaismojuma apstākļos, attēlam tiek pievienots stilistisks elements, kas var izcelt fotografējamā objekta personību. Neatkarīgi no tā, vai izmantojat fiksēta fokusa vai tālummaiņas objektīvu, ir jāizvēlas objektīvs ar lielāko iespējamo diafragmas atvērumu, lai vislabāk izmantotu pieejamo gaismu un panāktu vislabākos rezultātus. Jo mazāk gaismas pieejams, jo lielāks atvērums nepieciešams. Ja pieejams iestatījums f/1.8, faktiski tas ielaiž aptuveni 4 reizes vairāk gaismas nekā objektīvs ar iestatījumu f/3.5, un tā ir milzīga atšķirība.

Pareizā objektīva izvēle

Ņemot vērā šo informāciju, ir jāapsver, kas jums ir svarīgi, uzņemot kadru.


  • Vai jums nepieciešama elastība, lai mainītu kadra kompozīciju vienā mirklī? Ja tā nepieciešama, ieteicams izmantot tālummaiņas objektīvu.
  • Vai uzņemat vāja apgaismojuma situācijās? Ja uzņemat, jums nepieciešams lielākais pieejamais atvērums, lai vislabāk izmantotu pieejamo gaismu. Objektīvi ar fiksētu fokusa attālumu bieži vien piedāvā vislielāko atvērumu, tomēr tāds fiksēta atvēruma tālummaiņas objektīvs kā EF 24-70mm f/2.8L II USM var piedāvāt labu tālummaiņas objektīva ekvivalentu ar elastīgākām lietošanas iespējām.
  • Vai vēlaties panākt maigu un izpludinātu fonu? Lai panāktu mazu asuma dziļumu, jums ir nepieciešams objektīvs ar lielāku atvērumu, kas liks fonam izskatīties vairāk izplūdušam.

Izcilu portretu uzņemšanas māksla

Vislabākie portreti izskatās relaksēti un bez sasprindzinājuma, neatkarīgi no to uzņemšanas nolūka. Tomēr viss nav tik vienkārši un nepietiek tikai ar fotogēnisku modeli vai lielisku vietu. Ņemot vērā tālāk norādītās faktoru kombinācijas, jūs vienmēr varat nodrošināt lieliskus rezultātus.

Apgaismojums

Neatkarīgi no tā, vai esat studijā vai kādā citā vietā, varat izmantot atšķirīgus apgaismošanas stilus, lai papildinātu sava modeļa izskatu. Varat veikt uzņemšanu dažādos dienas laikos vai izmantot atstarotāju, lai izceltu fotografējamā objekta vaibstus.

Lighting Photography

Kompozīcija

Jums jāizplāno, kā objekts aizpildīs kadru. Tas jūs neierobežo izmantot tikai vienu trešdaļu kadra, jo īpaši uzņemot tuvplānus. Jums jāeksperimentē, lai apskatītu, kā interesantos veidos var aizpildīt kadru.

Composition Photography

Fons

Plānojot portreta uzņemšanu, ir svarīgi apsvērt katras vietas fonu. Vēlams izmantot fonu ar tādām struktūrām un krāsām, kas papildina objektu, nevis novērš no tā uzmanību.

Background Portrait
Girl Making Bubbles

Profesionāla izvēle portretu fotogrāfijām

EF 85mm f/1.2L Il USM

Šis L sērijas objektīvs ir profesionāla izvēle portretu fotografēšanai — pateicoties diafragmas atvērumam f/1.2, tas piedāvā izcilu veiktspēju, jo īpaši vājā apgaismojumā. Šim specializētajam portretu objektīvam ir ļoti precīzs asfērisks objektīva elements un 8 lapiņu atvērums, lai iegūtu neticami asus attēlus ar brīnišķīgi izpludinātu fonu un ārkārtīgi mazu asuma dziļumu — tas ir lielisks radošai portretēšanai.

Skatīt detalizētu informāciju

Ef 85Mm F/1.2L Ii Usm

Jums varētu patikt…