Eddie Keogh — EOS-1D X Mark II

eddie_keogh.jpg

Satieciet rīcības cilvēkus

Frits van Eldik

Skatīt videoklipu

"Šī kamera ir piemērota manam darba stilam..."

Motosporta fotogrāfs Frits van Eldiks ir viens no labākajiem fotogrāfiem pasaulē ātru kustīgu objektu fotografēšanā. Viņam ir atšķirīgs gadiem ilgajā pieredzē noslīpēts stils, un viņa kamerai jābūt tikpat ātrai kā viņam pašam. Kā gan kamera EOS-1D X Mark II darbojas viņa rokās? Viņš dalās ar domām par kameras fokusēšanas ātrumu un tās iespējām uzņemt ikkatru momentu...

Frits van Eldik

"Tā ir vienkārši lieliska!" Frits iesaucas. Nav vienkārši pārsteigt šo motosporta fotogrāfu, tomēr šodien viņš staro. Viņš ir tikko atgriezies no fotografēšanas Askari sacensību trasē, kas ir privāta trase netālu no Malagas Spānijā un kurā tika nopietni pārbaudītas kameras EOS-1D X Mark II iespējas ļoti ātru automašīnu uzņemšanā.

"Ātrums ir šīs kameras atslēgvārds — tas attiecas gan uz kadru nomaiņas ātrumu, gan uz automātisko fokusēšanu. Tā ir pārsteidzoša," viņš paziņo. "Un arī attēlu kvalitāte ir fantastiska. Pat uzņemot objektu pret sauli, ēnā redzams neticams detaļu daudzums. Faila kvalitāte ir pārsteidzoša, un izcilais 20,2 MP sensors ar tā lielo dinamisko diapazonu tiešām ir diezgan iespaidīgs."

Frita biznesā viss ir atkarīgs no ātruma, un visvairāk viņu pārsteidza kameras EOS-1D X Mark II spēja iegūt asumu attēliem ātrāk nekā pietuvojās zibenīgais Ferrari. Ar nepārtrauktu uzņemšanu un 14 perfekti eksponētiem un ļoti asiem kadriem, kas tiek uzņemti katru sekundi, Canon neticamais sasniegums ir sagādājis holandietim pārsteigumu.

"Pārbaudot kameru šajā fotografēšanā es varēju redzēt, ka attēlu nepārtrauktā uzņemšanā visi kadri bija perfekti asi," viņš atzīst. "Tas bija diezgan pārsteidzoši. Ir nepārspējama sajūta, kad kamera nepārtrauktā uzņemšanā tik ātri iegūst attēlus. Un, kad tu sāc fotografēt, uzreiz rodas ļoti patīkama sajūta, ka viss uzņemtais materiāls ir ass, automātiskā fokusēšana un kustīgā objekta fiksēšana notiek perfekti, tādēļ tu vari koncentrēties uz kompozīciju. Jā, līdz ar to uz kameru var paļauties daudz vairāk nekā iepriekš; tu zini, ka tā var izdarīt tieši to, kam tā paredzēta."

Faster workflow, sharper screen

Ātrāka darbplūsma, asāks ekrāns

Ar šādu iespaidīgu nepārtrauktu uzņemšanu Frits varēja būt pilnīgi pārliecināts par tās lietošanu režīmā Live View un kompozīcijas izveidi. Bet, pievienojot adapteri WFT-E8 WiFi, viņš spēra vēl soli tālāk. "Es to izmantoju, lai kameru aktivizētu ar planšetdatoru, kad tā bija uzstādīta attāli uz automašīnas statīva," viņš skaidroja. "Planšetdatorā uzreiz redzami pareizie attēla izmēri, kas ļoti atvieglo fokusa un kompozīcijas pārbaudi."

Frits uzreiz pamanīja kameras EOS-1D X Mark II ekrāna uzlabojumus, kas ir daudz labāks nekā kamerai EOS-1D X, pateicoties 1,62 miljoniem pikseļu. Frits saka: "Kameras aizmugurē tagad patiešām var ļoti precīzi un vienkārši pārbaudīt asumu, kas ievērojami uzlabo manu darbplūsmu — man vairs nav jāgaida, lai vēlāk asumu pārbaudītu savā planšetdatorā. Es to varu darīt uzņemšanas laikā trasē, un šis nelielais uzlabojums padara manu dzīvi par 100 procentiem labāku."

Baudījums vājā apgaismojumā

Tā kā Frits ir pieradis uzņemt visdažādākā apgaismojuma situācijās, bija svarīgi atveidot tipisku darba dienu Askari trasē, kas nozīmēja darba sākšanu ļoti agri no rīta...

"Agri no rīta es gaidīju uzlecam sauli un, kad gaisma sāka apspīdēt automašīnas, fotografēju ar ISO 16 000. Bieži vien tas ir mans mīļākais apgaismojums, kas atgādina par mana iecienītākā 24 stundu motosporta pasākuma Le Mans rītiem, kad tikko parādās gaisma. Kad es skatījos uz attēliem, es smaidīju jau pirms brokastīm!" viņš smejas.

"Es atceros, ka kaut ko līdzīgu izjutu, kad pirmo reizi pārbaudīju kameru EOS-1D X pirms dažiem gadiem, bet nekad nebiju lietojis tik lielu ISO. Tagad ar šo jauno sensoru es to varu darīt, neraizējoties par attēla kvalitāti. Ekspozīcijas intervāla palielinājums un labāka ISO veiktspēja patiešām paver jaunas radoša darba iespējas, jo īpaši kad uzņemu visu diennakti."

"Es jutu, ka ļoti labi pārzinu kameru," viņš apgalvoja. "Izvēlnes sistēma ir tāda pati kā kamerai EOS-1D X, un man bija ļoti ērti to lietot ar visiem maniem objektīviem. Es fotografēju ar visiem saviem objektīviem, no EF14 mm uz statīva līdz EF400 mm un pat EF200-400 mm tālummaiņas objektīvu ar iebūvētu 1,4 reižu pagarinātāju. Visi objektīvi darbojās lieliski."

"Un tas man atklāja vēl vienu svarīgu ieguvumu," Frits turpina. "61 automātiskās fokusēšanas punkts ar f/8 iespējām šajā kamerā kopā ar visu laiku redzamiem sarkani izgaismotiem fokusēšanas punktiem. Abi šie uzlabojumi ir patiešām noderīgi tādam fotogrāfam kā man. Esmu strādājis ar daudziem garfokusa objektīviem un man patīk izmantot arī pagarinātājus, tāpēc automātiskas fokusēšanas iespējas ar tiem būs patiesi noderīgas, turklāt vājā apgaismojumā sarkanie fokusēšanas punkti ievērojami atvieglo darbu, jo ir vieglāk saskatīt automātiskās fokusēšanas zonas."

Fokusēta veiktspēja

"Runājot par automātisko fokusēšanu, man jāsaka, ka arī fokusēta izsekošana ir daudz labāka," viņš apstiprina. "Kad automašīna tuvojas ļoti ātri, parasti bija izaicinājums saglabāt fokusu, kad tā nokļuva man priekšā un pabrauca garām. Ar šo kameru un tās izvērstajiem automātiskās fokusēšanas punktiem tā nav problēma. Mirklī, kad objektu nofiksē, tas turpina būt fiksēts."

"Es varu šo kameru iestatīt, kā vēlos. Es veicu nelielas fokusētas izsekošanas jutības korekcijas, pateicoties atbilstošā gadījuma iestatījumiem izvēlnē. Es tos koriģēju atbilstoši savām vēlmēm, un man nebija nekādu sūdzību par to darbību. Kamera ir pilnībā pielāgojama. Tā atvieglo darbu, un tas ir lieliski!"

"Tiklīdz es sāku fotografēt ar šo kameru, es zināju, ka vēlos to paturēt. Kamera EOS-1D X Mark II ir paredzēta manam darba stilam. Esmu izmantojis EOS-1 sērijas kameras kopš savas karjeras sākuma, sākot no EOS-1V filmu kameras līdz pat šim brīdim. Esmu izmantojis tās visas, un šī ir pārliecinoši labākā."

"Canon inženieri tiešām ieklausās profesionāļos," Frits secina. "Viņi man vaicāja, kādas kameras funkcijas man nepieciešamas, un man bija prieks redzēt, ka viņi ir manī ieklausījušies. Tiklīdz sākat par kaut ko runāt ar Canon speciālistiem, viņi izstrādā risinājumu un pēc tam tas ir vēl labāks nekā cerēts! Man patīk viņu vēlme vienmēr gūt panākumus un pārsniegt cerības. Tā atbilst manai vēlmei."

Vairāk par fotogrāfu

Skatīt pilnu profilu