Prece

Augstas klases rezultāti ar viena operatora budžetu un videokameru Canon EOS C200

Group of people pouring coulored powder on a woman.

Filmu veidotājs Deivids Ņūtons (David Newton), veidojot savu filmēšanas sesiju “Iznīcini kleitu” ar pielāgojamo un mazo videokameru EOS C200

Deivids Ņūtons bija nepacietīgs izmēģināt jauno kameru EOS C200. Veidojot savu īsfilmu “Iznīcini kleitu”, viņš varēja pilnībā izmantot kameras daudzpusības priekšrocības un viena operatora potenciālu: uzstādot to rāmjiem vai droniem un pilnībā izmantojot pilveidotās automātiskās fokusēšanas funkcijas.

Deivids Ņūtons sevi rakstoro kā “fotogrāfu-filmu veidotāju. Esmu viens no tiem, kas sākuši ar fotografēšanu, pēc tam veidojuši video materiālus ar DSLR kamerām un turpinājuši virzīties uz priekšu atbilstoši projektos nepieciešamajam.”

Pārejot no DSLR kamerām, ar kurām varēja uzņemt video, uz Cinema EOS klāstu, Ņūtons ir vadījis mācību kursu par Canon kamerām un bija nepacietīgs pēc iespējas ātrāk uzsākt strādāt ar jauno EOS C200.

“Projekts radās, jo Canon pārstāvji teica, ka vēlas, lai kameru C200 izmēģinātu kāds, kurš ir pārgājis no DSLR uz kino veidošanu. Kameru var lietot divējādi: tā ir piemērota augstas klases filmu veidošanas darbplūsmai, kas pilnībā aprīkota ar tehniku lielā filmu uzņemšanas vidē; un tā ir ļoti laba vienam operatoram vai mazai darba grupai, pateicoties tās ergonomikai.” Ņūtons saka, ka tā ir viņa specializācijas joma. “Es mēdzu strādāt viens pats vai ar mazu komandu. Man tā ir vieglāk izdarīt to, ko es vēlos.” Ņūtons jau iepriekš projektā Dubajā bija izmantojis kameru C200, līdz ar to viņam “jau bija zināma pieredze ar to.”

Runājot par kameru, kas apvieno kompaktu, vieglu ierīci ar kamerā ietvertu augstas kvalitātes ierakstu Cinema RAW Light formātā, Ņūtons to raksturo kā “Džekila un Haida nezvēru. Lieta, kas man patiešām noder, ir 4K RAW formāta ieraksts pašā kamerā — tas ir fantastiski. Tas cenas un lieluma ziņā vidēja līmeņa kameru paceļ līdz visaugstākajai klasei, nodrošinot kvalitāti, ko piedāvā tikai RAW formāts. Mēs esam pieraduši uzņemt MP4 formātā, kas no fotoattēlu perspektīvas ir ekvivalents JPEG formātam un kam ir ļoti ierobežotas iespējas, bet tagad mums ir piecpadsmit dinamiskā diapazona pakāpes (apstrādātā Cinema RAW Light failā).” Ņūtons komentē, ka tas liela dinamiskā diapazona izmantošanu padara par reālu iespēju un arī palielina pēcapstrādes iespējas. “Ja vēlaties pāriet uz HDR darbplūsmu, varat to izdarīt. Un, strādājot ar Rec709, tas sniedz daudz vairāk iespēju izvēlēties darba līmeni, un es uzdrošinos teikt — reģenerēšanas iespējas, ja kas nogājis greizi (tas nekad ne ar vienu nenotiek!)”

Ņūtons veicīgi un atzinīgi novērtē gan RAW, gan saspiesta ieraksta priekšrocības. “Jums ir RAW formāts, bet ir arī iespējas izmantot vienkāršāku līmeni. Jums ir iespējas izmantot augstāko klasi un arī iespējas izmantot saspiestu materiālu. Ja kameru pareizi iestata, ar MP4 formātu iegūtie rezultāti ir izcili. Tomēr, ja daudz uzņemat ar Chroma, labāk izmantot RAW formātu, lai iegūtu papildu datus. Gatavojoties uzņemt ar vienkāršāka līmeņa kodeku, kad ir jāfilmē kāzas un citi pasākumi, nav nepieciešams izveidot milzīgu datu apjomu vai veikt RAW formāta datu apstrādi.”

Canon video camera in action

Svarīgs ir ne tikai sensors un ieraksta formāts

Ņūtons ir īpaši sajūsmināts par kameras C200 automātiskās fokusēšanas funkcijām. “Dual Pixel CMOS automātiskās fokusēšanas sistēma ir izcila. Ir jāpārorientējas, lai pārietu no manuālās fokusēšanas, ko esam izmantojuši gadiem ilgi, uz uzņemšanu ar automātisko fokusu, kam patiešām var uzticēties.” Šī fokusēšanas sistēma izmanto kameras C200 skārienekrāna sniegtās priekšrocības, kad tiek izvēlēts fokusa punkts, veidojot ļoti pielāgojamu sistēmu, kas samazina nepieciešamību izmantot atsevišķu fokusa izvilcēju.

Situācijās, kurās noteikti jāizmanto manuālā fokusēšana, Ņūtons apbrīno funkcijas Dual Pixel fokusēšanas palīga funkcijas. “Jūs izvēlaties fokusēšanas punktu, un ap šo punktu ir bultiņas, lai jūs zinātu, vai tiek fokusēts priekšplāns vai fons. Tāpēc arī tad, ja vēlaties strādāt ar Cine fiksēta fokusa garuma objektīviem, varēsiet būt pārliecināts par fokusu.” Turklāt ar EF objektīviem “nav nepieciešams fokusa izvilcējs, nav jāizveido atsevišķa sistēma, lai sekotu fokusēšanai. Līdz ar to ir vienkāršāka manevrēšana un var strādāt daudz ātrāk.” Pārdomājot iepriekšējo pieredzi ar DSLR kamerām video uzņemšanā, Ņūtons ir priecīgs, ka šāda sistēma ir kamerai, kas īpaši paredzēta filmēšanai. “Tādām kamerām kā 7D Mk. II tas jau bija kādu laiku, un ir patīkami, ka tagad tas ir arī kino kamerai.”

Group of people laughing whilst pouring coloured powder on woman

Optimizēts vadīklu izkārtojums un savienošanas iespējas apvienojumā ar pazīstamu izvēlnes sistēmu, lai darbs būtu vienkāršs. “Visas pogas ir kreisajā pusē, un porti ir labajā pusē. Pogas nav dīvainās vietās. Tās visas ir sagrupētas vienuviet. Strādāt ar to var ļoti ātri un viegli, un jebkura persona, kura ir filmējusi ar Canon kameru — DSLR vai Cinema EOS, — varēs pārliecināties, cik vienkārša ir kameras iestatīšana. Izvēlnes ir līdzīgi izkārtotas, pogas ir tajā pašā vietā, un tās ir atbilstoši marķētas.”

Ņemot vērā filmēšanas sesijas “Iznīcini kleitu” diezgan neprognozējamo dabu, Ņūtons jo īpaši novērtēja videokameras C200 kompakto formātu. “Tā labi balansēja uz Ronin un DJI 1000 apakšā — uz rāmja, kas uzstādīts zem drona, — un izcili darbojās. Šāda daudzveidīga uzstādīšana paver radošas iespējas.”

Modernās kameras piedāvā lielu jutību, un bieži vien ir nepieciešamība pēc neitrāla blīvuma filtrēšanas. Uz rāmja vai drona gaismas kastes lielums un svars var būt nepraktisks, un Ņūtons novērtēja desmit pakāpju iekšējā ND filtra funkciju. “Ja gatavojaties uzsākt filmēšanu RAW režīmā un vēlaties vislabāko dinamisko diapazonu, tad vēlēsities izmantot ISO 800. Iespēja izmantot ND filtru, piemērojot pa divām, četrām, astoņām vai desmit pakāpēm, ļauj ietaupīt daudz laika.”

MANI TĀ TIEŠĀM PĀRLIECINĀJA, DRĪZUMĀ KĀDA NO TĀM NOKĻŪS MANĀ PIEDERUMU SOMĀ

“Mani tā tiešām pārliecināja,” Ņūtons apkopo un apstiprina, “drīzumā kāda no tām nokļūs manā piederumu somā. To bija tik patīkami lietot, un rezultāti bija tika labi, ka, atklāti sakot, ja ir jāattaisno šāda veida kameras nepieciešamība, tas neprasa nekādu piepūli. Ja runā par Cinema EOS klāstu, šī ir visdaudzpusīgākā kamera. Kad strādājat, vēlaties kaut ko, kas pielāgojas jums, nevis jūs spiež pielāgoties tam. Uzņemšanas laikā notiek tik daudz lietu, ka, tās nedaudz atvieglojot, tiek ietaupīts daudz laika. Filmu veidošanas laiks vienmēr ir saspringts.”

Lai pārietu atpakaļ uz EOS C200 pārskatu, lūdzu, noklikšķiniet šeit

Autors James Bennett, Televisual Media UK Ltd


Saistīts