RADOŠA DRUKĀŠANA

Ķerieties pie rokdarbiem šajā pavasarī ar izdrukātu taureņu projektu

Papīra rokdarbu veidotāja Eimija Grēma (Aimee Graham) parāda, kā apvienot drukāšanu un gleznošanu, lai veidotu brīnišķīgus mākslas darbus par taureņu tēmu.
Canon PIXMA TS5350 sērijas printeris blakus izstādītiem krāsainiem papīra taureņiem.

Taureņu parādīšanās ir pārliecinoša zīme, ka tuvojas pavasaris, un vai var būt vēl kāds labāks veids par dekorāciju izveidi ar taureņu tematiku, lai sagaidītu gadalaiku maiņu?

Māksliniece un papīra rokdarbu veidotāja Eimija Grēma (Aimee Graham) uzsāka origami rotaslietu veidošanu, taču pēdējā gada laikā viņa ir attīstījusi jaunas idejas, eksperimentējot ar jauniem materiāliem un publicējot savu radošo veikumu savā Instagram profilā (@aimee__designs).

“Es vienmēr esmu bijusi radoša, un rokdarbu veidošana ir kļuvusi par nepieciešamu sastāvdaļu manā ikdienā. Atklājums, ka cilvēki novērtē manu darbu, deva man pārliecību sākt veidot savu zīmolu,” paskaidro Eimija. “Es vēlos radīt izklaidējošus, personalizētus un ilgtspējīgus darbus, ko cilvēki var izmantot kā aksesuārus savam tēlam vai mājām. Es arī vēlētos palīdzēt cilvēkiem piekļūt viņu radošajai pusei.”

Šeit Eimija paskaidro, kā viņa izmanto Canon PIXMA TS5350a sērijas printeri, bez maksas pieejamā Canon satura pakalpojuma Creative Park iedvesmojošās veidnes un nedaudz papīra rokdarbu veidošanas prasmes, lai veidotu pārsteidzošus un iztēli rosinošus mākslas darbus ar taureņiem.

1. Veidņu izvēle un drukāšana mākslas darbiem ar taureņiem

Sieviete drukā taureņu veidni rokdarbiem ar Canon PIXMA TS5350 sērijas printeri.

Lai sāktu darbu, varat atrast plašu piedāvājumu ar jau gatavām taureņu veidnēm pakalpojumā Creative Park. “Lai būtu radošs, nav nepieciešami sarežģīti rīki un aprīkojums,” saka Eimija.

Pakalpojumā Creative Park atradīsiet brīnišķīgas veidnes, kas var kalpot kā jūsu dizaina pamats, tostarp lai veidotu kustīgas dekorācijas ar taureņiem un trīsdimensiju sienas uzlīmes. Papīra rokdarbu projektu veidošanai iedvesmu varat rast arī lietojumprogrammā Creative Park, kas pieejama gan operētājsistēmai iOS, gan Android. Lai drukātu no lietojumprogrammas, jums jāizveido savienojums ar saderīgu Canon PIXMA tintes strūklprinteri — apskatiet atbalstīto printeru modeļu* sarakstu.

“Drukāšana ir lielisks rokdarbu veidošanas sākuma punkts,” saka Eimija. “Ja kaut kas šķiet pārāk sarežģīts, vienmēr vispirms varat izdrukāt veidnes un kontūras. Tās varat izmantot, lai nokopētu un izgrieztu savu dizainu dekupāžai, kolāžām vai vienkārši iedvesmai.”

Eimija izmantoja Canon PIXMA TS5350a sērijas printeri un fotopapīru Plus Glossy un Matte Photo Paper veidņu drukāšanai, un viņa konstatēja, ka printeri var ātri iestatīt un ir vienkārši lietot. “Tā lietošana ir ārkārtīgi vienkārša — gan papīra ievietošana, gan papīra formāta maiņas iestatīšana. Tas ir nedaudz kompaktāks nekā citi printeri, ko esmu izmantojusi, tāpēc tas arī labi izskatās.

Arī papīra kvalitāte bija perfekta,” viņa piebilst. “Dažkārt, strādājot ar papīru, tas nedaudz deformējas pēc kāda laika, tāpēc bija patiešām patīkami izmantot papīru, kas bija pietiekami izturīgs visa darba procesa gaitā un nodrošināja arī gatavā produkta stabilitāti, kad biju pabeigusi darbu, izdurot caurumus un izvelkot stiepli!”

2. Papīra taureņu izdekorēšana

Sieviete ar lieliem riņķveida auskariem izgriež taureņa attēlu ar rokdarbu nazi.

Eimijai papīra rokdarbi ir ikdienas sastāvdaļa. “Es gūstu apmierinājumu ne tikai no procesa un pabeigtā darba, bet arī pati aktivitāte ļauj būt vērīgai, un to var izmantot kā meditācijas veidu,” viņa saka.

Sieviete loka krāsainus pašdarinātus papīra taureņus, un blakus ir viņas Canon PIXMA TS5350 sērijas printeris.

Kad veidne izdrukāta, varat izmantot savu radošumu, lai papīra taureņus izdekorētu, kā jums patīk.

Kā dizaina sākuma punktu Eimija izmantoja trīsdimensiju sienas uzlīmes pakalpojumā Creative Park. “Veidnes man deva pamatu darba sākšanai. Es zināju, kuras formas man patīk visvairāk, un tas atviegloja darbu un ļāva izvairīties no ilgas domāšanas,” viņa paskaidro. “Taureņi bija darba centrā, un viss pārējais tika izveidots, lai radītu kopējo ainu.” Eimija lejupielādēja veidni un norādījumus, kā izveidot taureņu grupu, kuru viņa plānoja izkārtot zvanveida stikla cilindrā kopā ar kreppapīra ziediem un lapām, kā arī dažiem saviem apgleznotajiem darbiem.

Pēc tam viņa pievērsa uzmanību īpašam kastītes veida rāmja dizainam, šoreiz viņa izmantoja tukšas taureņu veidnes, ko atrada internetā, un pati smalki izkrāsoja to spārnus ar ūdenskrāsām un ūdenskrāsu zīmuļiem, izmantojot iecienītākos pakalpojuma Creative Park taureņus kā paraugu.

“Galveno uzmanību pievērsu tam, lai ārējās kontūras pārveidotu krāsainos taureņos, no kuriem izveidoju trīsdimensiju modeļus. Šajā brīdī bija svarīga to krāsošana. Bija atsvaidzinoši radošajā procesā atgriezties pie bērnībā apgūtajiem pamatiem, un to ar prieku izbaudīt,” Eimija saka.

Ja jums nav ūdenskrāsu un ūdenskrāsu zīmuļu, labi noderēs arī krāsu zīmuļi. “Izdruku kvalitāte bija lieliska,” Eimija aizrautīgi saka. “Tinte nemaz neizsmērējās, un drukātās līnijas bija patiešām precīzas.”

3. Papīra rokdarbu izstādīšana

Sieviete rāda trīs pašdarinātus papīra taureņus kastītes veida koka rāmītī.

Kastītes veida rāmīša izmantošana, lai tajā pie sienas piekārtu savus taureņus, ir lielisks veids, kā parādīt savu rūpīgo darbu.

Sieviete izkārto papīra taureņu kompozīciju, izmantojot mazu stikla cilindru.

Papīra rokdarbi var būt ārkārtīgi daudzpusīgs hobijs. “Tas ir divdimensiju materiāls, ko var izmantot divās dimensijās vai pārveidot par trīsdimensiju objektu. Ja ir nedaudz iztēles, var īstenot tik daudz ideju,” saka Eimija.

Eimija specializējas kreppapīra ziedu pušķu, pie sienas piekarināmu darbu un kastītes veida rāmīšu izgatavošanā, tāpēc viņa uzreiz varēja redzēt, cik viegli pašdarinātos taureņus varētu ietvert savā dizainā.

“Visu manu darbu iedvesmo daba, tāpēc varēju iedomāties, cik labi taureņi izskatītos,” viņa saka. “Es uzreiz savās domās redzēju stikla kupolu, tāpēc bija tiešām interesanti šo ideju īstenot dzīvē.”

Lai izstādītu trīs apgleznotos papīra taureņus, Eimija izvēlējās kastītes veida koka rāmīti un pie katra no tiem piesprauda ar roku rakstītu sugas nosaukumu.

“Man patīk šādi izmantot stikla cilindrus un kastītes veida rāmīšus,” viņa skaidro. “Tas atgādina sugu paraugus, ko var redzēt tādā vietā kā Dabas vēstures muzejs. Šādā veidā saglabājot skaistumu, dabu un vēsturi, objekts tiek pārveidots par mākslas darbu.”

4. Nebaidieties uzsākt ko jaunu

Sieviete piekar kastītes veida koka rāmīti ar trīs pašdarinātiem papīra taureņiem pie ķieģeļu sienas.

Izmantojot dažādus izstādīšanas veidus, papīra rokdarbiem var pievienot vēl kādu elementu, piemēram, šādu elegantu kastītes veida rāmīti.

Sieviete novieto stikla cilindru ar krāsainiem papīra taureņiem uz koka virsmas.

Runājot par papīra rokdarbiem, vislabāk sākt ar kaut ko mazu. “Uzlabojoties prasmēm, var veidot izaicinošākus projektus, — nav nepieciešams uzreiz sākt veidot patiesi sarežģītus darbus,” saka Eimija.

Eimija bija ļoti apmierināta ar gatavajiem darbiem, un, lai gan viņa ir bijusi radoša visu mūžu, viņa domā, ka līdzīgus rezultātus var sasniegt ikviens.

“Es domāju, ka ikvienā cilvēkā ir paslēpta radošā stīga,” viņa aizrautīgi saka. “Māksla var būt tik aizraujoša, jo īpaši kaut ko radot no nekā. Bet ja sākat ar vienkāršām lietām un uzsākat darba procesu, ieguldot savu enerģiju un redzot, kur tas jūs aizved, šajā procesā iespējams aizmirsties — un tas ir maģiski.

“Daudz lielākā mērā ir svarīgs radošais ceļojums, nevis pabeigtais darbs”. Nesarežģījiet lietas, priecājieties un turpiniet savus centienus.”


Lai gūtu vairāk iedvesmas papīra rokdarbiem, sekojiet mums pakalpojumā Pinterest. Un neaizmirstiet dalīties ar savu veikumu sociālajos tīklos, izmantojot mirkļbirku #MadeWithPIXMA.Autors: Andrea Bols (Andrea Ball)*Ja jūsu printeris netiek atbalstīts, apskatiet Creative Park tīmekļa vietni.

Saistītie produkti

Saistītie raksti

 • DRUKĀŠANA UN ROKDARBI

  Mākslas darbi no papīra

  Mākslinieku Zeku Makloghlinu (Zack McLaughlin) ir iedvesmojusi Canon Creative Park zivju dzeņa veidne.

 • DRUKĀŠANA UN ROKDARBI

  Pavasara papīra rokdarbu izaicinājums

  Atklājiet, kā Hanna Bullivanta (Hannah Bullivant) izveidoja priecīgu papīra rokdarbu rotājumus, lai svinētu pavasari.

 • RADOŠA DRUKĀŠANA

  Galda dekorācijas ar papīra rokdarbiem

  Veidojiet brīnišķīgus galda dekorus par godu visiem notikumiem, izmantojot Creative Park.

 • DRUKĀŠANA

  Labākie printeri rokdarbiem

  No ģimenes projektiem līdz profesionālai apstrādei — Canon piedāvā jums perfekti piemērotu printeri.