RADOŠA DRUKĀŠANA

Mājās gatavoti galda dekori: padomi un idejas papīra rokdarbiem

No papīra ornamentiem līdz salvešu gredzeniem un galda kartēm — izveidojiet savus dekorus, izmantojot PIXMA printeri un Creative Park.
Tuvplāns ar pusdienu galdu, kas pārklāts ar lina galdautu un dekorēts ar priežu čiekuriem, lapām un papīra rokdarbiem.

Dzimšanas dienas ballīte, svētku mielasts vai ģimenes kopā sanākšana — ikvienam patīk uzklāt tādu galdu, kas atstāj iespaidu. Galda dekoru veidošana pašam ir ne tikai finansiāli izdevīgāks veids viesu uzņemšanai, bet arī videi draudzīgāks, jo pēc tam papīra veidnes varat pārstrādāt vai paturēt kādam nākotnes pasākumam.

Canon izaicināja profesionālo stilisti un grāmatas The Social Kitchen autori Dani Takeri (Dani Tucker) izveidot galda noformējumu, izmantojot viņai jaunu materiālu — papīru. “Galda noformējums liek galdam izskatīties ļoti skaisti,” skaidro Dani, “taču tam nav jābūt dārgam. Manuprāt, veidojot galda dekorācijas, vienkārši jābūt radošam un jāieliek tajā nedaudz personības.”

Apskatiet, kā Dani tika galā ar uzdevumu, un atklājiet labākos padomus, kā izveidot papīra galda dekorus.

1. Tēmas izvēle

Sieviete ar gariem brūniem matiem novieto priežu čiekurus uz brīnišķīgi izdekorēta pusdienu galda.

Jūsu galdu var iedvesmot visdažādākās lietas, piemēram, varat izveidot ekstravagantus ziedus vasaras vakariņām vai drauga dzimšanas dienas galdam, pamatojoties uz viņa iecienītāko krāsu vai hobiju. Šeit Dani ziemas tematikas galda noformējumam pievieno priežu čiekurus.

Tuvplāns ar galdu, kas dekorēts ar priežu čiekuriem, svecēm un papīra sniegpārslām, zvaigznēm, pūcēm un piparkūku mājiņām, kas izgatavotas izmantojot lietojumprogrammu Creative Park.

Kad ballīte ir beigusies, atvadoties varat uzdāvināt saviem viesiem dažus no papīra rokdarbu modeļiem, varat tos nodot otrreizējai pārstrādei, iemetot papīra konteinerā, vai paturēt kādam īpašam gadījumam nākotnē.

Lai izveidotu savu galda noformējumu, sāciet ar tēmu, pēc tam jums nepieciešams tikai papīrs, printeris un izvēlētie zīmējumi. Lietojumprogramma Creative Park ir pilna ar bezmaksas veidnēm — no papīra rokdarbu ēkām un dzīvniekiem līdz rotājumiem un pat salvešu turētājiem un galda kartēm, kas palīdzēs uzsākt darbu. Piemēram, galda noformējumā ar ziedu tematiku varētu būt kopā salīmētas ziedu un tauriņu veidnes, veidojot košu galda celiņu vai vītni, kas apvienota ar izrotātām galda kartēm, pievienojot personisku pieskārienu.

Šajā gadījumā tēma ir ziema. Dani apraksta darba procesu, kas sākas ar krāsu paletes izveidi. “Es izvēlējos zelta, dzeltenu un brūnu krāsu, jo vēlējos iekļaut dažus dabiskus toņus. Pēc tam es apkopoju elementus, lai izveidotu atbilstošu izskatu, ievērojot šo krāsu paleti. Es vēlējos, lai tas būtu ziemīgs, tāpēc pievienoju eikaliptus [ko parasti izmanto ziemas vainagos] un pēc tam pievienoju dažas sveces, lai uzsvērtu attiecīgo noskaņu.”

Gatavojot galda dekorus, nav jātērē daudz naudas, un Dani stila veidošanai vienmēr izmanto ikdienas priekšmetus. “Visu, ko lietoju, ir vienkārši atrast,” viņa saka. “Esmu izmantojusi vecas ievārījuma burkas kā svečturus vai vāzes, kuras piepildīju ar citiem rekvizītiem.”

Sākot veidot galda noformējumu, Dani izmantoja zelta zvaigznes veidnes un dzeltenas sniegpārslas, kuras apvienoja ar miniatūrām pūcēm. Pēc tam viņa pievienoja ēdienkartes izdrukas un galda kartes, kā arī priežu čiekurus un lapas, ko viņa bija savākusi, lai radītu kontrastu zelta un zaļajai krāsai.

2. Veidņu drukāšana

Sieviete ar gariem brūniem matiem no Canon printera izņem izdrukātu zvaigznes veidni.

“Veidnes izdrukāju no tālruņa, izmantojot lietojumprogrammu Creative Park. Kad printeris ir iestatīts, to izdarīt ir ļoti vienkārši,” saka Dani.

Pirms izvēlētā attēla drukāšanas pārliecinieties, vai jums ir pieejams atbilstošs apdrukājamais materiāls. Katrai lietojumprogrammas Creative Park veidnei ir norādīts īpašs papīra veids, lielākajai daļai ir piemērots Canon matētais foto papīrs. Tas patiešām var mainīt gatavā izstrādājuma izskatu, jo matētais foto papīrs nodrošina izturīgāku modeli, salīdzinot ar parastā apdrukājamā papīra izmantošanu.

Varat drukāt tieši no viedtālruņa, izmantojot Creative Park tīmekļa vietni vai lietojumprogrammu.

Kad visas veidnes ir izdrukātas, ir pienācis laiks sākt to salikšanu — atkarībā no tā, cik veidnes gatavojat, varat to darīt vairākus vakarus, lai nodrošinātu augstākās kvalitātes gatavo rezultātu.

3. Izgatavojiet veidnes

No augšas uzņemts attēls, kurā redzama persona, kas sēž pie rakstāmgalda un izmanto savu viedtālruni, skatoties uz papīra rokdarbu zvaigznes attēlu Canon Creative Park vietnē. Uz rakstāmgalda atrodas arī šīs zvaigznes izdruka.

Lietojumprogrammā Creative Park ir veidnes, kas atbilst visām spējām — no vienkārša dizaina līdz sarežģītākai konstrukcijai.

Sieviete noliecas pār koka galdu, uz neliela griešanas paklājiņa lokot un izgriežot papīra veidnes.

“Es izmantoju līmes punktus, lai sastiprinātu veidnes,” skaidro Dani. “Es samazināju punktu lielumu divas reizes, jo dažas veidnes bija diezgan mazas, un šādi nostiprināju modeli.”

Rūpīgi ievērojiet norādījumus, jo dažu modeļu attēli pirms griešanas ir jāsaloka. Pēc tam izgrieziet veidnes un nolokiet visas ļipiņas, kas jāpielīmē. Veidņu sastiprināšanai varat izmantot līmi. Pēc tam ļaujiet tai sacietēt un nožūt.

Varat arī pielāgot attēlus, izveidojot unikālu dekoru savām svinībām. “Jūs varat personalizēt savas veidnes, uzrakstot vārdus uz zvaigžņu vai māju veidnēm,” iesaka Dani. Ja tās paredzētas dzimšanas dienai, varat ierakstīt gaviļnieka gadu skaitu vai “Daudz laimes dzimšanas dienā!”. Manuprāt, dekorācijās ļoti labi un efektīvi izskatās uzraksts skaistā rokrakstā ar labu pildspalvu.” Varat arī pievienot attēlus, izmantojot lietojumprogrammu.

Dani pielāgoja oriģinālās veidnes sava galda tēmai — piemēram, viņa sadalīja zvaigznes veidni uz pusēm, lai varētu zvaigzni novietot guļus uz galda, un salīmēja kopā piparkūku mājas veidnes, lai modeļi būtu stabili. Viņa arī uzlika savas mazās ēdienkartes uz lielākiem krāsaina kartona gabaliņiem, lai izveidotu apmali, un izmantoja sniegpārsliņu veidnes otrādi, lai krāsas atbilstu tēmai.

4. Galda noformēšana

Skaisti dekorēts pusdienu galds, kas pārklāts ar lina galdautu un dekorēts ar priežu čiekuriem, lapām un papīra rokdarbiem.

Izveidojot savu dekoru, varat mainīt motīvus, kad vien vēlaties, un vienkārši izdrukāt citas veidnes. Tas ir finansiāli izdevīgs veids, kā pielāgot galda klājumu dažādiem pasākumiem. Papildus četriem gadalaikiem varat mēģināt izgatavot papīra rokdarbus arī raudzībām, Vecgada vakaram vai pat aizbraukšanai veltītai ballītei, kuras tēma ir valsts, uz kuru ceļojat, izmantojot Creative Park ievērojamu apskates objektu arhitektūras veidnes.

Tagad visas veidnes ir izveidotas, ir pienācis laiks tās sakārtot uz galda. Pārliecinieties, ka jums ir sagatavoti šķīvji, galda piederumi un glāzes, lai jūs varētu tos iekļaut savā noformējumā.

Dani iesaka vispirms sakārtot lielākos priekšmetus un pēc tam pāriet pie mazākiem. “Es sāku ar to, ka uzlieku galdautu,” viņa saka, “un pēc tam pievienoju lielākos priekšmetus, piemēram, ziedus vāzēs vai ziedus, kas izkārtoti uz galda, un tad es piestrādāju pie mazāku priekšmetu izvietošanas.”

Vispirms galda centrā novietojiet svarīgākās dekorācijas — tie var būt ziedi, jūras izskaloti koka gabali, priežu čiekuri vai pat svaigi augļi, piemēram, veseli apelsīni vai ķirbji, kas atkarīgs no tēmas. Pēc tam pievienojiet mazākus priekšmetus, piemēram, ēdienkartes un galda kartes, ko ir vienkārši novietot pie katra šķīvja.

Dani iesaka grupēt priekšmetus nepāra skaitļos — viņa vienmēr izmanto trīs dekorus, lai iegūtu pievilcīgāku izskatu.

Kad visi šie priekšmeti ir izvietoti, ir pienācis laiks ap tiem izkārtot mazākos papīra rokdarbus, novietojot tos tādās vietās uz galda, kur, jūsuprāt, tie labi izskatās. Varbūt pie katras personas glāzes pielikt miniatūru pūci? Pēc tam varat pabeigt dekorēšanu, pievienojot, piemēram, salvešu gredzenus un citus mazus rotājumus.

Dani bija pārsteigta par lielo pieejamo bezmaksas veidņu klāstu lietojumprogrammā Creative Park un izbaudīja iespēju gūt iedvesmu. “Es domāju, ka izaicinājums bija patiešām lielisks un sniedza man brīvību kļūt patiesi radošai ar papīru un izveidot skaistu noformējumu — tas nav kaut kas tāds, ko esmu iepriekš darījusi, tāpēc tas ļāva man trenēt savu radošo iztēli,” viņa saka.

Ja guvāt iedvesmu to izmēģināt, pārlūkojiet saturu ar mirkļbirku #MadeWithPixma, lai gūtu vēl citas radošas idejas, un pēc tam dalieties ar saviem pašgatavotajiem galda noformējumiem, pievienojot atzīmi @canonemea.

Neatkarīgi no pasākuma, kāpēc gan neizdekorēt savu galdu ar papīra rokdarbiem?

Autors Tamzina Vilksa (Tamzin Wilks)

Saistītie produkti

Saistīti raksti