RADOŠA DRUKĀŠANA

Dodieties dabā: izdrukājiet savu piedzīvojumu ar dzīvniekiem

No lauvām un tīģeriem līdz žirafēm un lāčiem — radiet prieku mājās ar papīra rokdarbu safari, izmantojot Canon Creative Park, un kopā ar ģimeni uzziniet vairāk par dzīvnieku saglabāšanu.
Trīs bērni spēlējas ar papīra lellēm: žirafi, nīlzirgu un lāci.

Dzīvnieku pasaules pētīšana bērnus var mudināt nebeidzamām iztēles rosinātām rotaļām, un tā lieliski apvieno patīkamo ar izglītojošo. Ja meklējat kādu aktivitāti, kas atraisīs radošumu un palīdzēs bērniem uzzināt vairāk par pasaules mīlīgākajām un varenākajām radībām, kāpēc gan neizmēģināt papīra rokdarbus?

Canon Creative Park ir bezmaksas tiešsaistes resurss, kas pilns ar lejupielādējamiem, dzīvnieku iedvesmotiem papīra rokdarbu projektiem, kuri piemēroti jautrai dienai ģimenes lokā. Lai izveidotu savu vienreizējo safari, nepieciešams printeris un daži aizrautīgi rokdarbnieki. No gepardiem un koalām līdz sarkanajām pandām un imperatorpingvīniem — pieejami dažādi dzīvnieki no visas pasaules, un visa ģimene var gūt daudz prieka, uzzinot vairāk par dabu.

Blogere Fariba Soetana (Fariba Soetan) kopā ar vīru dzīvo Londonā, viņiem ir trīs bērni. Šeit viņa dalās ar savu pieredzi par to, kā viņas ģimene izmantoja Creative Park un Canon PIXMA TS8350 sērijas printeri, lai iesaistītos mežonīgi izklaidējošā piedzīvojumā ar dzīvniekiem.

1. Savāciet rokdarbu piederumus

Papīra rokdarbu projektu veidņu sērijas, kas izdrukātas uz A4 formāta loksnēm, tiek padotas ģimenes lokā.

Creative Park papīra rokdarbu projektus ir vienkārši izgatavot, un tiem nav nepieciešami īpaši rīki. Viss nepieciešamais — šķēres, līme, darba vieta un aizrautīgi jaunie rokdarbnieki.

Nav nepieciešams daudz rīku, lai sāktu safari savās mājās, — pietiks ar šķērēm katram dalībniekam, printeri, papīru un dažiem līmzīmuļiem vai līmlenti. Tas ir viss nepieciešamais.

“Ja dzīvnieki ir sarežģītāki, var būt nepieciešamas asākas šķēres, nevis maziem bērniem piemērotās, jo ir jāizgriež arī dažas smalkas detaļas,” saka Fariba, kas iesaka pieaugušajiem piedāvāt bērniem palīdzību, lai izgrieztu detaļas.

Katrai veidnei lietojumprogrammā Creative Park1 vai tīmekļa vietnē ir norādīts lietošanai ieteicamaispapīrs, un, lai iegūtu vislabākos rezultātus, vēlams to ievērot. Labas kvalitātes papīrs, piemēram, Plus Glossy un Matte Photo Paper, ir lieliska izvēle, lai iegūtu košas dzīvnieku izdrukas. Fariba izmanto arī Canon PIXMA TS8350 sērijas printeri, lai iegūtu skaidras un košas izdrukas. “Mēs pasūtījām biezāku papīru, tas nebija parastais printera papīrs. Tas saglabāja formu, kad to salocīja,” viņa saka.

2. Izvēlieties veidnes

Māte un divi bērni sapulcējušies pie klēpjdatora, kas stāv uz stikla galda.

Creative Park piedāvā daudzveidīgus materiālus, tāpēc bērni varēs atrast sava iecienītākā dzīvnieka veidni ar atbilstošu sarežģītības līmeni. “Ir milzīgs daudzums dzīvnieku, ko varat izveidot,” saka Fariba, kura veido blogu “Mixed.Up.Mama”.

Visa ģimene sēž dzīvojamajā istabā un izgriež papīra veidnes.

Kad projekts ir izdomāts, ir pienācis laiks to izdrukāt — ja iesaistās visa ģimene, safari var izveidot daudz īsākā laikā.

Izmantojiet Creative Park, lai izvēlētos visdažādākās veidnes. Tas nozīmē, ka bērni rokdarbiem var atlasīt dzīvnieku, kas viņiem patiešām patīk — vai nu eksotisku briesmoni, vai radību, kas dzīvo tuvāk mājām.

Viss, kas jums jādara, — jāizmanto lietojumprogramma Creative Park vai jāapmeklē Creative Park vietne, jālejupielādē izvēlētais papīra dizains un jāizdrukā tas ar mājas printeri. Izvēloties dažādas veidnes atbilstošam prasmju līmenim, visa ģimene var izklaidēties, kopīgi strādājot ar šiem dizainiem.

“Mēs apmeklējām tīmekļa vietni, un meitenes izskatīja dažādus dzīvniekus, bet es palīdzēju izvēlēties atbilstoši sarežģītības līmenim. Meitenes bija entuziasma pilnas, un viņas ir vecumā, kad katrai ir savs iemīļotais dzīvnieks,” saka Fariba, kuras meitām ir seši, astoņi un 10 gadi.

“Kā vecāki jūs zināt savus bērnus un viņu spējas. Izvēlei pieejama milzīga dzīvnieku daudzveidība,” viņa turpina.

“Es ieteiktu izvēlēties kaut ko, kas atbilst viņu koncentrēšanās spējām, un, ja vecākie bērni vēlas, viņi var strādāt ar sarežģītākām veidnēm, piemēram, ar gepardu, ko izvēlējās mani bērni.”

3. Izgrieziet un izveidojiet papīra dzīvniekus

Ģimene izgriež papīra rokdarbu dzīvnieku figūras.

Papīra lelles, ko Faribas ģimene nolēma izveidot, var dažādi pielāgot, tāpēc katrā var redzēt radošu personisko pieskārienu.

Meitene griež detaļu ar geparda rakstu, kas izdrukāta uz A4 formāta papīra.

Sarežģītākas veidnes kā, piemēram, šis papīra rokdarbu gepards, var nodrošināt aizraujošas aktivitātes vecākiem bērniem.

Viena no interesantākajām papīra rokdarbu veidošanas sastāvdaļām ir dzīvnieku locīšana un līmēšana, lai atdzīvinātu safari vai leļļu teātri. Fariba domā, ka tā var būt lieliska nedēļas nogales aktivitāte ģimenēm.

“Tā ir jauka, neliela aktivitāte, kam nepieciešamas dažādas prasmes — bērni attīsta sīkās motorikas prasmes, griežot un līmējot, trenē koncentrēšanās spējas un veido trīsdimensiju tēlus.”

“Ja sestdienā atrodaties telpās un domājat, ar ko varētu nodarboties, šāda aktivitāte ļaus bērniem izmantot savu radošumu,” viņa saka. “Viņi var darboties paši, bet jūs varat būt pieejams viņu tuvumā, piedāvājot tējas krūzi un atbildot uz jautājumiem. Viņiem patīk ar to nodarboties, un vēlāk ar dzīvniekiem var spēlēties.

“Papīra lellēm var izvēlēties dažādas acis, cepures un aksesuārus. Bērniem ļoti patika izvēlēties katru aksesuāru, izdomāt, kādas būs acis, lai katra lelle izskatītos nedaudz citādi, un tas bija ļoti jauki.”

4. Strādājiet ar prieku

Papīra nīlzirgs uz apaļa galda blakus Canon PIXMA printerim.

Fariba saka, ka šī aktivitāte ir ne tikai jautra, bet arī sasaucas arī ar to, ko dažas viņas meitas mācās skolā. “Atbilstošā līmenī viņas mācās par trīsdimensiju formām gan pirmajā, gan trešajā klasē, līdz ar to šī tēma sasaucas ar mācībām.”

Trīs mazas rociņas tur papīra rokdarbu dzīvnieku lelles aiz liela, zila dīvāna ģimenes dzīvojamajā istabā. Kadra kreisajā pusē var redzēt lielu trusi.

Faribas bērni nolēma izveidot leļļu teātri ar dzīvniekiem un iesaistīja tajā pat ģimenes trusi.

Neatkarīgi no tā, vai esat izdrukājis un izveidojis pulku savvaļas dzīvnieku no Āfrikas plašumiem, Eiropas mežu brīnumzemes radības vai interesantu un radošu leļļu teātri, rotaļu laiks bērniem sniedz lielisku iespēju attīstīt savu radošumu.

Faribas bērni izvēlējās izveidot leļļu teātri, kurā piedalījās ģimenes mājdzīvnieks, un viņiem patika iztēloties, kādas skaņas varētu radīt viņu dzīvnieki. “Viņi vēlējās izveidot nelielu leļļu teātri, lai rotaļātos ar trusīti un dažādām citām lietām,” saka Fariba. “Mēs runājām par to, kā varētu saukt viņu dzīvniekus, kas viņiem tik ļoti patika, un viņi mēģināja atdarināt žirafes balsi, kas nešķita ticama.”

5. Mācīšanas rotaļu laikā

Trīs bērni aiz zila dīvāna, turot rokās papīra lelles un smaidot.

Dzīvnieku tematikas papīra rokdarbu veidošana var būt lielisks veids, kā iedrošināt bērnus iesaistīties un uzzināt vairāk par dabu.

Tādu jautājumu risināšana kā savvaļas dzīvnieku saglabāšana vecākiem var būt biedējoša, tomēr ar šādu interaktīvu aktivitāti šo tēmu ir vienkārši ietvert patīkamā izglītojošā procesā. Izveidojot dzīvnieku viktorīnas, stāstot dzīvnieku stāstus ar papīra varoņiem vai apspriežot bērnu izveidoto radību dabisko vidi un ieradumus, izglītošanu par dabu var viegli iekļaut rotaļās ar papīra varoņiem.

“Mēs runājām par to, vai daži no šiem dzīvniekiem varētu atrasties kopā, jo papīra leļļu varoņi bija panda, nīlzirgs, tīģeris un žirafe. Mums bija diskusija par to, vai viņi visi varētu dzīvot vienā dabiskajā vidē,” Fariba saka.

Tas ir arī lielisks veids, kā runāt par sensitīvām tēmām, piemēram, dzīves ciklu. Tas vecākiem dod lielisku iespēju runāt arī par to, kāpēc daži dzīvnieki izskatās noteiktā veidā, lai varētu paslēpties no plēsējiem vai aizsniegt barības avotu.

Lai iesaistītu savu ģimeni, atveriet Creative Park un gūstiet iedvesmu no nebeidzami daudzajām dzīvnieku veidnēm — tās ir lieliski piemērotas bērniem ar radošu raksturu un mīlestību pret dabu.

Varat pat izveidot savu savvaļas dzīvnieku parku dārzā, papīra veidojumus iznesot ārā un dzīvniekus novietojot viņiem vispiemērotākajā vidē — zem kokiem, garā zālē vai uz klintīm.

Autors: Lorna Dokerila (Lorna Dockerill)

  1. Ja jūsu printeris netiek atbalstīts, apskatiet Creative Park tīmekļa vietni.

Saistītie produkti

Saistītie raksti