RADOŠA DRUKĀŠANA

Ar dabu saistīti dekori: ļaujiet dabai iedvest dzīvību jūsu mājās

Atklājiet, kā, apvienojot dabu un dizainu, ar Canon printeriem un lietotnēm var izveidot mierpilnas telpas savās mājās.
Pie sienas piekārts dekors — izgatavots no tropisku lapu formām, kas ir izgrieztas no krāsaina papīra rozā un zaļos toņos, un tropu tēmas izdrukām.

Nav noslēpums, ka mūsu labsajūtu uzlabo laiks, kas pavadīts pie dabas, un, ienesot to telpās ar dabisko apgaismojumu, dabiskām krāsām, sajūtas radošām vietām un istabas augiem, var izveidot patiesi nomierinošu atmosfēru. Turklāt, lai izmantotu šo dizaina tendenci, jums nav nepieciešams skats uz mežu vai koka apšuvums uz katra stūra. Radoši izmantojot sienas, ar dabu saistīts dizains, kas uzsver saikni ar dabisko vidi, var izpausties dažādos veidos — sākot no attēliem, kas piekārti pie sienas, līdz fotogrāfiju rāmīšiem, un tas var būt interesants veids, kā mājās izveidot ainu, kas rada nomierinošu atmosfēru.

Interjera dizainere Džasmīna Robertsone (Jasmin Robertson), kas dzīvo karaļa Edvarda laikmeta mājā Havā, Anglijā, dalās ar saturu, kurā atspoguļo fragmentus no renovācijas un interjera izveides pieredzes, pakalpojumā TikTok un Instagram. “Man patīk ideja par dizainu, kas saistīts ar dabu, un daudzus tā principus esam izmantojuši savās mājās,” viņa saka. “Radot vairāk iespēju veidot saikni ar dabu, mūsu māja kļūst mierpilna un atjaunojoša. Dzīvojot šeit, esmu priecīgāka nekā jebkad agrāk.”

Arī daudzpusīgā rokdarbniece Emma Dževela (Emma Jewell), @EmmaJewellCrafts pakalpojumā Instagram, ir aizrāvusies ar papīra rokdarbiem savam priekam un dzīvojamo telpu atdzīvināšanai.

Nekad nav labāks laiks kā tagad, lai uzsāktu rokdarbu veidošanu, izmantojot tikai Canon printeri un dažas dizaina idejas, kam iedvesmu devusi daba. Mēs lūdzām Džasmīnu un Emmu, lai viņas dalās ar svarīgākajiem padomiem, kā izveidot vienkāršus dekorus, kas saistīti ar dabu.

1. Atrodiet iedvesmu sev visapkārt

Attēls no augšas, kurā redzams Canon SELPHY Square QX10 printeris, ko ieskauj ziedi, džutas aukla, sīki knaģīši, āķi un nelielas drukātas fotogrāfijas ar zaļumiem.

“Man patīk, ka varu ērti izdrukāt fotogrāfijas no tālruņa, lai tās izvietotu mājās,” saka interjera dizainere Džasmīna Robertsone. “Mans kameras albums ir ļoti pārpildīts, līdz ar to mani mīļākie kadri pazuda šajā daudzumā un netika pietiekami novērtēti.” © Jasmin Robertson

Virs melna kamīna pie sienas karājas zars. No tā karājas vairāki džutas pavedieni, pie kuriem piestiprinātas nelielas drukātas fotogrāfijas.

“Esmu patiesi priecīga par to, kā tas izdevās, un redzu, ka tas būs pastāvīgs dekors manas meitas istabā,” saka Džasmīna par šo pievilcīgo dekoru pie sienas. “To būs arī ļoti viegli atjaunināt ar jaunām fotogrāfijām, lai to atsvaidzinātu, mainoties gadalaikiem.” © Jasmin Robertson

Pinterest piedāvā nebeidzamu ar dabu saistītu dizaina ideju plūsmu visu veidu mājām, istabām un telpām — no kokiem ēkās līdz sulīgi zaļām augu sienām. Var arī apvienot apdruku ar zaļumiem, lai izveidotu savus darbus, kā Džasmīna to izdarīja savas meitas guļamistabai.

“Izmantojot Canon SELPHY Square QX10, es izveidoju pie sienas piekaramu dekoru ar pavasara ainām, ko novietoju virs kamīna,” viņa skaidro. “Fotogrāfijas ar džutas auklu ir piekārtas pie zara. Tas ir vienkārši, bet patiešām efektīvi. To ir arī vienkārši izveidot, un izgatavošana nemaksā gandrīz neko.”

Džasmīna iedvesmu smēlās vietējā parkā: “Pēc vētras es pastaigājos ar suni vienā no mūsu iecienītākajiem vietējiem parkiem, vienlaicīgi meklējot atbilstoša izmēra zaru attēlu piekāršanai. Bija daudz zaru, no kuriem izvēlēties, tāpēc tas man neaizņēma daudz laika. Kamēr biju tur, uzņēmu dažus momentuzņēmumus ar pavasara ziediem un spilgti zaļo lapotni. Man pat izdevās iemūžināt kadru, kurā mans suns smaržo narcisi.”

2. Izmantojiet dizaina rīkus, piemēram, Creative Park

Canon printeris drukā papīra loksni ar lapu rakstiem. Blakus printerim ir vēl viena krāsaina izdruka, kā arī vairākas ar roku izgrieztas papīra lapas.

“Izklaidējieties, veidojot abstraktus mākslas darbus, un sāciet, izdrukājot izvēlētos papīra rakstus,” saka daudzpusīgā rokdarbniece Emma Dževela, kura pie sienas piekārtā mākslas darba ar lapām izgatavošanai izmantoja Canon Creative Park — bezmaksas tiešsaistes resursu, kas sniedz iedvesmu. “Izvēlieties rakstu un krāsu kombināciju un izmantojiet šķēres, lai no papīra izgrieztu dabiskas formas.” © Emma Jewell

Pie sienas piekārts dekors — izgatavots no tropisku lapu formām, kas ir izgrieztas no krāsaina papīra rozā un zaļos toņos, un tropu tēmas izdrukām.

“Kad sagatavošanās ir pabeigta, sāciet pielīmēt visas daļas pie auklas,” saka Emma. “Pēc tam piekariet savu skaisto mākslas darbu, lai visi to varētu apskatīt.” © Emma Jewell

Rokdarbi ir lieliska nodarbe, lai kvalitatīvi pavadītu laiku ar draugiem un ģimeni. Ja jums nepieciešami norādījumi, Canon Creative Park lietotne ir pilna ar rokdarbu veidnēm, tostarp ornamentāliem vīteņaugiem, sukulentu podiņiem, savvaļas ziedu pušķiem, ko piekārt pie sienas, un pievilcīgiem vainagiem. Neatkarīgi no tā, vai esat rokdarbu lietpratējs, kas vēlas izgatavot izsmalcinātus ziedu dekorus, ko novietot uz galdiem, plauktiem un palodzēm, vai iesācējs, kurš vēlas izmēģināt vienkāršus, dabas iedvesmotus dizaina projektus, varat izpētīt simtiem iespēju.Canon Creative Park vietnē un lietotnē.

Krāsu apsēstā Emma, kura aizraujas ar rokdarbiem, saka: “Man patīk izmantot Creative Park, lai meklētu rakstainus papīrus un elementus, ko izdrukāt un izmantot projektos. Ir tik vienkārši atrast pārsteidzošus rakstainus papīrus, kas lieliski izskatās, un izrotāt dekoru atbilstoši sezonai, netērējot naudu jauniem materiāliem.”

Kad esat izvēlējies veidnes — Emmas gadījumā divus tropu tēmas dizainus, vienu ar aru, kurai ir zaļi spārni, otru ar augu monsteru, ir nepieciešams labs printeris. Emma izmanto bezvadu Canon PIXMA TS6350a sēriju — daudzpusīgu printeri, kas lieliski piemērots dažādām vajadzībām — no darba dokumentiem līdz ģimenes projektiem.

“Ir vienkārši izveidot šādu iespaidīgu fonu fotogrāfijām. Izdrukājiet atlasīto tropiskās tēmas rakstaino papīru, pēc tam izgrieziet tropisko augu lapu kontūras. Apvienojiet tropu augu lapas arī ar vienkrāsainām kartona lapām. Pēc tam pielīmējiet lapas pie auklas visā garumā, izmantojot līmes pistoli. Kad esat apmierināts ar veikumu, piekariet auklu, lai izveidotu fonu.

“Mans Canon PIXMA TS6350a sērijas printeris ļoti atvieglo kvalitatīvu izdruku iegūšanu rokdarbu projektiem,” Emma turpina. “Un Canon matētais fotopapīrs ir ļoti daudzpusīgs un ērti lietojams rokdarbiem.”

3. Izrotājiet savu mākslas darbu, lai panāktu vēl lielāku efektu

Sieviete dzeltenā kleitā noliekusies pār galdu, ap zaru sienot dažāda garuma džutas auklas.

“Rokdarbi pozitīvi ietekmē dvēseli, un mēs visi varētu vairāk laika veltīt radošām nodarbēm,” saka Džasmīna. “Ir ļoti patīkami radīt kaut ko tādu, kas izskatās labi un ko var izstādīt, tas mājām piešķir personību un individualitāti un rosina iemeslu sarunām.” © Jasmin Robertson

Sieviete piesprauž drukātas zaļumu fotogrāfijas pie džutas pavedieniem, kas piesieti pie zara un atrodas blakus Canon SELPHY Square QX10 printerim.

“Man patīk dekorēt ar krāsām, un mana māja ir diezgan eklektiska,” saka Džasmīna. “Zaļā noteikti ir mana mīļākā krāsa, un lielākajā daļā istabu ir izmantots kāds zaļās krāsas tonis.” © Jasmin Robertson

Džasmīna izmantoja portatīvo Canon SELPHY Square QX10, lai izdrukātu košus kvadrātveida attēlus tieši no sava viedtālruņa. “Es iekļāvu kadrus, ko uzņēmu parkā, dažus ar savu meitu, kas pēta dabu, un dažus ar manas vecmāmiņas dārza skaistajiem ziediem. Attēli uzreiz ir sausi, es varēju tos piespraust pie četriem dažāda garuma džutas pavedieniem, kas vienādā attālumā piesieti pie zara, izmantojot mazus koka rokdarbu knaģīšus,” viņa skaidro.

Nākamie soļi bija papildu spožuma un dabiskas tekstūras pievienošana rokām gatavotajam dekoram, ko iedvesmojusi daba. “Ap zaru aptinu LED lampiņu virteni un pie viena gala pielīmēju bateriju komplektu, ko pēc tam pārklāju ar kuplu eikalipta zariņu, ko piesēju ar džutas auklu,” stāsta Džasmīna. “Es izmantoju misiņa āķīšus un caurspīdīgu makšķerauklu, lai zaru piekārtu pie griestiem virs kamīna manas meitas istabā. Tas brīnišķīgi papildina telpu, un viņa ir par to sajūsmināta.”

4. Rūpīgi izdomājiet, kur likt dekorus

Virs rakstāmgalda ar datoru, piezīmju grāmatiņu, sveci un vāzi ar narcisēm novietots zars ar nelielām drukātām fotogrāfijām.

“Es arī piekāru dekoru pie sienas aiz rakstāmgalda mūsu mājas birojā,” stāsta Džasmīna. “Tā ir uz ziemeļiem vērsta istaba, tāpēc ziemā tā šķiet diezgan tumša, taču pavasara fotogrāfijas ir patiesi uzmundrinājušas šo vienkāršo sienu, piešķirot telpai krāsas. Manī rodas optimisms, skatoties uz spilgtajām krāsām, un tās man liek gaidīt, kad drīzumā dienas kļūs garākas un gaišākas.” © Jasmin Robertson

Vairāku džutas pavedienu tuvplāns ar nelielām drukātām fotogrāfijām, kas pie tiem piestiprinātas, uz baltas sienas fona.

“Drukātās fotogrāfijas rada nostalģiju,” saka Džasmīna. “Man tās ļoti patīk.” © Jasmin Robertson

“Mūsu apdzīvotajām telpām ir liela ietekme uz mūsu garastāvokli un vispārējo labsajūtu. Es domāju, ka ir svarīgi veidot interjeru, kas atbalsta un spēcina,” Džasmīna saka. “Man patīk interjera dizaina spēja atmodināt sajūtas. Iespējams, dažiem tas šķiet nenopietni, taču, ņemot vērā laiku, ko pavadām telpās, dizaina ietekmi nevajadzētu novērtēt par zemu.”

Paturot to prātā, apsveriet, kur novieto dekorus, jo tie kļūs par interesantu mākslas darbu jūsu istabā. Džasmīna iesaka: “Tādu dekoru kā šis jūs varat piekārt jebkurā vietā, piesaistot attiecīgajai vietai uzmanību vai padarot to interesantāku. Īpaši labi tas izskatās virs mēbelēm, bet to var izmantot arī kailas sienas rotāšanai. To var piekārt ar āķīšiem no griestiem vai pie attēlu sliedes. Piekarot no griestiem, piestipriniet āķīšus aptuveni piecu centimetru attālumā no sienas.

“Dabas tēmu var parādīt arī drosmīgākās dekoratīvās izvēlēs,” saka Džasmīna, kura domā, ka vannasistabas flīzes ar lapām un augu izdrukām var radīt pārsteidzošu iespaidu, tāpat arī sienu gleznojumi guļamistabās.

5. Mierpilna māja nodrošina mierīgu prātu

Tuvplāns ar rakstāmgaldu, uz kura atrodas datora monitors, tastatūra, vāze ar narcisēm un Canon SELPHY Square QX10 printeris.

Dabas iedvesmoti mākslas darbi patiešām var palīdzēt uzlabot garastāvokli. Lai vairotu labsajūtu, apsveriet iespēju blakus savam dizaina projektam novietot daudz augu un ziedu — gan īstu, gan mākslīgu, — kā arī izveidot maigu apgaismojumu. “Man nav labākas sajūtas par to, kas rodas, pārveidojot telpu un padarot to skaistu,” saka Džasmīna. © Jasmin Robertson

Abstrakts mākslas darbs pasteļtoņos piekārts pie baltas sienas. Zem tā ir puķpods uz pelēks spilvens.

Emmas radītie darbi ietver šo abstrakto mākslas darbu pasteļtoņos, ko viņa izgatavoja, izmantojot lielu, baltu kartona loksni, Canon matēto fotopapīru, līmi un šķēres. © Emma Jewell

Ja jūsu dzīves telpā ir svarīgs miers, saglabājiet maigu apgaismojumu un smelieties iedvesmu dabā. “Lai mājās radītu mierpilnu sajūtu, izmantojiet interjerā pieklusinātas zemes krāsas, dabīgos materiālus un daudz augu,” iesaka Džasmīna. “Man patīk izmantot augus kā mājas dekoru. Tie ne tikai labi izskatās, bet arī veicina labsajūtu, piedāvājot saikni ar dabu un palīdzot uzturēt tīru gaisu telpās.”

“Pētījumi liecina, ka pat skatoties uz attēlu, kurā attēlota daba, cilvēki jūtas mierīgāki,” turpina Džasmīna. “Arī mākslīgie augi var veicināt labsajūtu, kas ir laba ziņa tiem, kam nav zaļo pirkstiņu.”

“Izveidojiet apgaismojuma slāņus ar galda un stāvlampām, kā arī sienas un piekaramām lampām, kuru apgaismojuma līmeni var regulēt,” viņa noslēdz. “Ja veicat renovāciju, apsveriet iespēju izveidot lielākus logus un jumta logus, lai ielaistu iekšā pēc iespējas vairāk gaismas, kā arī nodrošinātu ventilāciju. Iededziet sveci ar dabiskajām ēteriskajām eļļām un atskaņojiet nomierinošu mūziku. Padomājiet par visām savām maņām, ne tikai to, ko redzat.”


Autors: Lorna Dokerila (Lorna Dockerill)

Saistītie produkti

Saistīti raksti