Attēlu kvalitāte — EOS-1D X Mark II

Kvalitāte, detaļas un ekspozīcijas intervāls

Izšķirtspēja, jutība un ekspozīcijas intervāls vairs viens otru savstarpēji neizslēdz.

hero.jpg
sensor

20,2 megapikseļu pilnkadra CMOS sensors

Canon izstrādātais 20,2 megapikseļu pilnkadra CMOS sensors ar plašu ekspozīcijas intervālu samazina troksni gan pie liela, gan maza ISO. Šim izcilajam sensoram mikrolēcas ir bez atstarpēm, lai nodrošinātu augstu attēlu kvalitāti visos uzņemšanas apstākļos. Lēcas bez atstarpēm nodrošina to, ka gaisma netiek zaudēta starp katru pikseli, jo visa uz sensoru krītošā gaisma tiek piltuvveidīgi novirzīta uz zemāk esošajiem pikseļiem. Tas uzlabo gaismas apkopošanas spēju un palielina signāla un trokšņa attiecību.

Palielinot ierakstošo pikseļu skaitu, salīdzinot ar fotokameru EOS-1D X, 20,2 MP fotokamera EOS-1D X Mark II sniedz plašākas apgriešanas iespējas, joprojām saglabājot izcilu detalizētības pakāpi. Turklāt palielinātais ekspozīcijas intervāls ļauj kompozīcijām būt pārāk maz vai pārāk daudz eksponētām, ievērojami nesamazinot detalizētību.

high_iso.jpg

ISO 51 200

Augsta ISO jutība

Profesionāļiem ātrums ir svarīgs jebkurā situācijā, un jo īpaši noderīga ir lielāka iespēja pielāgot ISO, uzņemot vājā apgaismojumā un gandrīz pilnīgas tumsas apstākļos. Lielāko dabisko ISO lielumu 51 200 fotokamera EOS-1D X MARK II var vēl vairāk palielināt līdz ISO 409 600 uzņemšanai ļoti tumšās vietās. Un ar to pielāgošanas iespējas nebeidzas. Pat automātiskā ISO režīmā ir iespējams lietot aizslēga ātrumu līdz 1/8000 s, un ekspozīcijas kompensāciju var lietot manuālajā režīmā.

eos-1d-x

Objektīva aberāciju koriģēšana fotokamerā

Kad sākotnēji tika izlaists EOS-1D X, tas ietvēra perifērā spilgtuma koriģēšanas un hromatiskās aberācijas koriģēšanas funkcijas, tomēr fotokamerā EOS 7D Mark II ir ietvertas vēl plašākas kropļojumu koriģēšanas funkcijas. Attīstot apstrādes iespējas fotokamerā, tās ir ietvertas fotokamerā EOS-1D X Mark II kopā ar jaunu difrakcijas koriģēšanas funkciju, kas tiek pielietota JPEG attēliem uzņemšanas laikā. Šī funkcija fotogrāfiem ļauj strādāt ar mazāku atvērumu, neuztraucoties par difrakcijas izraisītu attēla kvalitātes pasliktināšanos.

Agrāk bija jāreģistrē objektīva koriģēšanas dati, izmantojot EOS utilītas1 programmatūru. Turpretim fotokamerai EOS-1D X Mark II perifērā spilgtuma, hromatiskās aberācijas koriģēšanas un kropļojumu koriģēšanas dati jau tiek glabāti fotokamerā2, līdz ar to objektīva aberācijas nav jākoriģē JPEG failos, izmantojot datoru. Izmantojot šo funkciju, tiks pieņemti arī dati no nākotnē veidotiem objektīviem, kuros ir ietverti aberācijas koriģēšanas dati, līdz ar to dati nebūs jāreģistrē ar EOS utilītu.

1Objektīva koriģēšanas dati nav nepieciešami difrakcijas koriģēšanai

2Noteiktiem objektīviem nav objektīva koriģēšanas datu

Iebūvēts digitāls objektīva optimizētājs

eos-1d-x

Kamerai EOS-1D X Canon programmatūra Digital Photo Professional piedāvāja risinājumus dažādu objektīva un attēla aberāciju koriģēšanai. Kamerā EOS-1D X Mark II ir ietvertas šīs koriģēšanas funkcijas ar īpašu digitālo objektīva optimizēšanas funkciju.

Digitālā objektīva optimizēšana imitē objektīva veiktspēju ar matemātisku funkciju sēriju, kas atveido katru gaismas ceļa pakāpi tās optiskajā ceļā. Izmantojot šo informāciju, digitālais objektīva optimizētājs var koriģēt dažādus tipiskus optiskās aberācijas veidus un izšķirtspējas zudumu, kuru izraisa kameras zemo frekvenču filtrs, lietojot apgriezti proporcionālu funkciju katram uzņēmumam, lai attēls vairāk līdzinātos ainai, kas redzama ar neapbruņotu aci. Tas izveido detalizētus, augstas kvalitātes attēlus, sniedzot fotogrāfiem lieliskas elastīga darba iespējas, strādājot ar lielu vai mazu atvērumu un neraizējoties par aberācijām un difrakcijām.

Objektīva aberāciju koriģēšanu var lietot JPEG failiem attēlu uzņemšanas laikā, bet digitālā objektīva optimizēšana notiek RAW apstrādes laikā kamerā.

Attēlu stils ar smalkām detaļām

menu

menu

Attēlu stila ar smalkām detaļām funkcija sākotnēji tika izstrādāta kamerām EOS 5DS un EOS 5DS R, un tā ir ietverta arī kamerā EOS-1D X Mark II, lai maksimāli palielinātu ar kameras 20,2 megapikseļu sensoru uzņemto detaļu skaitu. Šajā iestatījumā prioritāte ir toņu gradācijai, uzsverot smalkas detaļas. Funkcija Fine Detail ir paredzēta attēliem, kas tiks izmantoti tieši no kameras, neveicot pēcapstrādi.

Attēlu stila ar smalkām detaļām funkcijai ir trīs koriģējami asuma parametri, kas sniedz lielāku kamerā veikto JPEG failu asuma kontroli. Parametri ir līdzīgi tiem, kas ir Adobe Photoshop filtrā Unsharp Mask un Canon DPP programmatūrā.

Stipruma pakāpes slīdnis regulē attēla malās lietoto asumu. Smalkuma pakāpes slīdnis nosaka to detaļu lielumu, kurām tiek palielināts asums. Pārvietojot pa kreisi, asums tiek palielināts mazākām detaļām. Sliekšņa slīdnis norāda, cik lielam kontrastam jābūt kādā attēla daļā, pirms tas tiek uzskatīts par malu un tiek palielināts asums. Ar maziem iestatījumiem var palielināt asumu pat smalkās malās.

AWB: apkārtējās vides prioritāte / baltās krāsas prioritāte

2.1.6 part 1

2.1.6 part 2

Kamerai EOS-1D X Mark II ir automātiskas baltās krāsas līdzsvara (ABW) izvēles iestatījumi, kas piedāvā atšķirīgu pieeju mākslīgajam apgaismojumam. Apkārtējās vides prioritātes funkcijas mērķis ir saglabāt mākslīgā apgaismojuma avotu siltos krāsu toņus, lai panāktu ainā valdošo atmosfēru — šī funkcija ir līdzīga parastajam AWB iestatījumam citās EOS kamerās, bet baltās krāsas prioritātes funkcija samazina lielāko daļu kvēlspuldžu siltās gaismas un iespēju robežās cenšas izveidot neitrālu krāsu attēlus.