Canon EOS 5D Mark IV with Dual Pixel RAW

Dual Pixel RAW

Kas ir Dual Pixel RAW?

Dual Pixel RAW ir Canon inovācija — lai nodrošinātu šo funkciju, tiek izmantotas kameras EOS 5D Mark IV 30,4 megapikseļu Dual Pixel CMOS AF sensora abas fotodiodes.

Canon EOS 5D Mark IV sensor with Dual Pixel RAW

Kā tā darbojas

Dual Pixel sensora pikseļiem ir dubulta fotodiodes uzbūve. Ar šādu sensora konstrukciju tas var saņemt no objekta A un B signālu un noteikt fāzes atšķirības starp abiem signāliem, ļaujot tiem panākt fokusu Dual Pixel AF sistēmas ietvaros. Uzņemot attēlu, sensors iegūst attēla informāciju no kombinētiem A un B attēlu signāliem. Šī tehnoloģija ar vienu un to pašu sensoru ļauj veikt fokusēšanu un attēlu uzņemšanu. 


Uzņemot ar funkciju Dual Pixel RAW, vienā RAW failā tiek saglabāti divi attēli. Viens attēls sastāv no kombinētu A un B attēlu datiem, bet otrs tikai no A attēla datiem. Tas nozīmē, ka Dual Pixel RAW faili satur gan parasto attēlu, gan arī paralakses informāciju, ko var izmērīt, lai ekstrapolētu objekta attāluma informāciju. Tā kā Dual Pixel RAW attēli satur divus attēlus, to failu lielums ir divkāršs, salīdzinot ar parastiem RAW attēliem. 


Izmantojot funkciju Dual Pixel RAW Optimizer programmatūrā Digital Photo Professional, lietotāji var pielietot Dual Pixel datus, kas ierakstīti ar Dual Pixel RAW attēlu, lai veiktu maksimālā asuma pozīcijas mikrokorekcijas, izmantojot failā esošo dziļuma informāciju.

Canon EOS 5D Mark IV sensor Dual Pixel RAW

Attēla mikrokorekcija

Ja konkrēta attēla vieta, piemēram, objekta acis, nav pietiekami asa, attēlu var koriģēt, atjaunojot asumu vēlamajā vietā.

Bokē nobīde

Ar funkciju Dual Pixel RAW var koriģēt pozīciju vietās, kas ir ārpus fokusa, jeb bokē laukumos, lai uzlabotu kompozīciju, piemēram, pārvietojot fokusā neesošu objektu, kas aizsedz fotografējamo objektu.

Dubultattēlu samazināšana

Atšķirībā no objektīva atspīduma, kuru dažkārt var izmantot radoši, parādot attēlu ar zemu kontrastu un noskaņai atbilstošu dūmaku, dubultattēls nav vēlams, jo parāda objektīva iekšējo atstarošanos. To var kontrolēt ar funkciju Dual Pixel RAW un samazināt ar rūpīgu korekciju.

Vislabākajiem rezultātiem

Lai pilnībā izmantotu funkciju Dual Pixel RAW, nepieciešama rūpīga EOS 5D Mark IV uzņemšanas iestatījumu koriģēšana. Lai iegūtu vislabākos rezultātus, uzņemiet ar vismaz 50 mm objektīva fokusa attālumu un f/5.6 vai mazāku diafragmas atvērumu, nodrošinot ISO vērtību 1600 vai mazāk.

Efekti var atšķirties, uzņemot portretu vai vertikāla formāta kadru, un, lai iegūtu vislabākos rezultātus, nodrošiniet fotografēšanu ar tālāk norādītajiem parametriem.

Fokusa attālums

Objekta attālums

50 mm

1–10 m (3,3–32,8 pēdas)

100 mm

2–20 m (6,6–65,6 pēdas)

200 mm

4–40 m (13,1–131,2 pēdas)