Two people skateboard down a city street at night, lights from buildings reflecting in the wet road surface.

PILSĒTVIDES FOTOGRAFĒŠANA

11 padomi fotografēšanai pilsētā

Došanās ceļojumā uz kādu pilsētu ir lieliska iespēja uzlabot savas fotografēšanas prasmes. Rosīgas ielas, lieliski tūrisma objekti un kultūras īpatnības, kas atšķiras katrā pilsētā, var rosināt aizrautīgu fotogrāfu iegūt unikālus un pārsteidzošus kadrus, kurus neviens cits iepriekš nav pamanījis, kā arī var sniegt vērtīgu pirmo pieredzi ielu, arhitektūras un ceļojumu fotografēšanas žanrā. Šeit ir svarīgākie padomi un paņēmieni, kas palīdzēs pilnībā izmantot visas fotografēšanas iespējas, brīvdienās atrodoties kādā pilsētā.

1. Ceļojiet bez smaga aprīkojuma

A girl wearing a leather jacket and skirt gets a compact camera out of her handbag.

Pilsētu vislabāk var iepazīt staigājot, bet tas nozīmē, ka jāceļo ar minimālu aprīkojumu. Vislabāk ņemt līdzi tikai dažus svarīgākos piederumus, kurus var ielikt vieglā fotokameras somā. Tālāk ir piemēri.

  • Kompakta kamera, piemēram, Canon PowerShot SX740 HS
  • Rezerves akumulatori
  • Formatētas rezerves atmiņas kartes
  • Mobilā ierīce, lai fotogrāfijas uzreiz varētu kopīgot
  • Drāniņa objektīvam
Un visbeidzot — noteikti uzvelciet ērtus, staigāšanai piemērotus apavus un ielieciet somā ūdens pudeli, jo, iespējams, būsit uz kājām vairākas stundas.

2. Esiet gudrs un iepriekš veiciet izpēti

Pirms ceļojuma apskatot pilsētas fotoattēlus, uzzināsit tās populārākās fotografēšanas vietas un gūsit priekšstatu, kuri rajoni jāizpēta katram tūristam ar fotokameru. Tas sniegs iespēju iegūt savus unikālos kadrus.

Pirms došanās ceļā pārlūkojiet fotogrāfiju kopīgošanas vietnes, lai redzētu, kuras vietas ir populāras un kuras netiek pietiekami novērtētas. Ieteicams arī iegūt precīzu informāciju par laikapstākļiem un gaismu jūsu apmeklējuma laikā, lai jūs varētu attiecīgi sagatavoties. 

Kāpēc gan neapskatīt, vai pilsēta, uz kuru plānojat doties, nav parādīta pilsētu stāstu sadaļā Canon Photo Companion lietojumprogrammā, lai atvieglotu izpēti? Gūstiet iedvesmu galerijās ar pārsteidzošiem fotoattēliem, ko uzņēmuši pieredzējuši fotogrāfi no visas pasaules un kas papildināti ar padomiem, ceļojumu stāstiem, atrašanās vietu kartēm un detalizētu informāciju par katra kadra uzņemšanas iestatījumiem. Varat izvēlēties kādu no vairāk nekā 15 pilsētām — tas ir viegli pieejams informācijas avots pirms ceļojuma un tā laikā.

3. Fotografējiet negaidīto

Saistīts raksts
Vlogging how-to: winning vlogging tips

IELU FOTOGRAFĒŠANA

Atkājiet, kā veidot abstraktas ielu fotogrāfijas

Veidojiet skaistus mākslas darbus ar ikdienas motīviem, izmantojot šos vienkāršos paņēmienus sirreālu pilsētvides attēlu veidošanai.

An aerial view of a city at night, many buildings illuminated below a dark blue sky streaked with pink.

PILSĒTAS FOTOGRAFĒŠANA

Efektīvi izmantojiet pilsētas fotografēšanas iespējas ar mūsu padomiem

Uzņemiet pārsteidzošas fotogrāfijas ar urbāno vidi un pilsētas ainām. Turpiniet lasīt, lai uzzinātu visus padomus, ieteikumus un paņēmienus, kā arī gūtu nepieciešamo iedvesmu.

Against a bright blue sky, a man sits on the edge of a huge curving platform that's elevated several metres above the ground.

ARHITEKTŪRAS FOTOGRAFĒŠANA

Arhitektūras fotografēšanas padomi

Uzsāciet arhitektūras fotografēšanu ar profesionāļa ieteiktiem paņēmieniem un padomiem.

A person walks through a wide white and black tunnel with a purple light.

Slavenu objektu, piemēram, Parīzes Eifeļa torņa vai Romas Kolizeja, fotografēšana var būt aizraujoša, tomēr daudzi fotogrāfi uzskata, ka visunikālākās un izcilākās fotogrāfijas viņi uzņem, dodoties drosmīgās pastaigās pa pilsētu ārpus tūristu iecienītajām takām. 

Dzīvojamos rajonos varat izpētīt pilsētas garu kafejnīcās, tirgos, parkos un mazās ieliņās. Meklējiet neparastus gleznojumus un ielu zīmes, raksturīgus transporta līdzekļus un cilvēkus, kas savstarpēji komunicē, dodoties savās ikdienas gaitās. Mēģiniet nedaudz nomaldīties — tas garantēs, kas atgriezīsities no sava ceļojuma ar fotoattēliem, kurus citi iepriekš nebūs redzējuši!

4. Ļaujiet kameras režīmiem jums palīdzēt

Ja kamerai ir īpaši režīmi vai iestatījumi, maksimāli izmantojiet tos, lai iegūtu vislabākos iespējamos fotoattēlus. Lielākajai daļai Canon PowerShot modeļu ir ainu režīmi, kas optimizē kameras darbību, kad uzņemat pastāvīgo kustību pilsētā. 

Piemēram, sporta režīms palielina ISO un uztur mazu ekspozīcijas laiku, lai rosīgā ainā jūs varētu nofiksēt kustību. Ainas (SCN) opcijas var atrast, griežot režīmu ripu, kas atrodas uz kameras.

5. Notveriet patieso pilsētas noskaņu

A man leans over some railings to take a picture. Below him is a canal with canal boats moored up.

Lai iegūtu patieso pilsētas noskaņu, apskatiet tās cilvēkus. Atklāti pilsētas iedzīvotāju kadri var veidot ļoti saistošus fotoattēlus. Lai notvertu patiešām spontānas ainas, svarīgs ir ātrums, tāpēc ir noderīgi fotografēt ar kompaktkameru, kurai ir patiešām laba tālummaiņa, ko var izmantot ātrai mirkļu tveršanai. Ja vēlaties rūpīgi izsvērtu pieeju un plašākas vadības iespējas, sameklējiet kādu interesantu objektu, lūdziet tam atļauju un mēģiniet veidot ielu portretus.

6. Panākumu atslēga ir attēlu stabilizēšana

Visticamāk, ka lielākajā daļā laika, ko pavadīsit kādā pilsētā, fotografēsit, kameru turot rokās, līdz ar to var būt grūtības iegūt asus attēlus baznīcās, tumšās ielās un citās ainās ar samazinātu apgaismojumu. Tādēļ ir svarīgi gādāt par to, lai jūsu kamerai būtu laba attēlu stabilizēšana (image stabilisation, IS). 

Kamera Canon PowerShot G7 X Mark II ir aprīkota ar jaudīgu četru pakāpju optisko attēlu stabilizētāju, kas ļauj iegūt asus attēlus, kameru turot rokās vājā apgaismojumā pat tad, ja objekta pietuvināšanai izmantojat tālummaiņu.

7. Esiet radošs ar izpludinātu kustību

Red brick buildings have market stalls and food stalls set up in front of them. Many people walk by, most of them blurred.

Kad esat iepazinies ar kameras iestatījumiem kustības nofiksēšanai, varat izmantot radošu pieeju un darīt pretējo — uzņemt dzīvās, pulsējošās pilsētas kustību radoši izpludinātos fotoattēlos. 

Iestatiet ainu režīmu uz panoramēšanu vai pagrieziet režīmu ripu uz aizslēga prioritātes (Tv) iestatījumu un noregulējiet ekspozīciju uz 1/30 sekundi, pēc tam uzņemiet garām slīdošā pūļa un satiksmes izpludinātu kustību. Apskatiet savas kameras rokasgrāmatu, lai iepazītos ar citiem radošajiem režīmiem, kas var palīdzēt iegūt unikālus un tēlainus kadrus.

8. Piekļūstiet tuvāk

Some lizard-shaped sculptures cast shadows on a grey wall.

Tālummaiņas objektīvs lieliski noder, lai izvilktu gaismā pilsētvidē paslēptos dārgumus, piemēram, abstraktus motīvus un sarežģītus un smalkus ēku ornamentus. Kamera Canon PowerShot SX740 HS ir izstrādāta, lai panāktu 40 reižu optisko tālummaiņu, bet ZoomPlus tehnoloģija digitāli dubulto optisko tālummaiņu līdz 80 reizēm, tikai nedaudz zaudējot kvalitāti salīdzinājumā citu kameru digitālo tālummaiņu. Tas nozīmē, ka varat uzņemt skaidras, asas detaļas, kas atrodas augstu uz lielām ēkām vai tālumā.

9. Uzņemiet neatkarīgi no laikapstākļiem

Slikti laikapstākļi nav attaisnojums, lai paliktu telpās. Jebkādiem laikapstākļiem ir arī savas priekšrocības. Labs lietū uzņemts melnbalts fotoattēls var vēstīt par attiecīgo noskaņu, un jūsu kameras melnbaltais režīms var apiet blāvo gaismu, kas raksturīga lietainam laikam. 

Ēka, kas skaidrā dienā jums šķita jauka, var kļūt daudz intriģējošāka vai iegūt baisu izteiksmi, to uzņemot zem tumšiem un draudīgiem mākoņiem. Ja diena ir apmākusies, gaisma ir izkliedēta un ielu fotogrāfs var uzņemt tīkamākus portretus, jo īpaši pievienojot zibspuldzes gaismu. Varat arī pilnībā izmantot krāsas un gaismu atspīdumus lietū izmirkušā ielā naktī. Tomēr noteikti aizsargājiet savu kameru no mitruma un putekļiem.

10. Pievienojiet cilvēkus, lai iegūtu mērogu

A shot taken from the top of a high building shows a pretty old courtyard with patterned tiled floors and a staircase. On the left and right are yellow and white building fronts.

Fotografējot slavenu ēku vai mākslinieciski veidotu tiltu, pirmajā brīdī šķiet, ka jāpagaida, lai kadrā nebūtu neviena garāmgājēja. Tomēr, ļaujot pilsētas arhitektūru izmantojošiem cilvēkiem parādīties jūsu fotogrāfijās, skatītājs gūs priekšstatu par mērogu un pārsteiguma momentu — jo īpaši ja arhitektūra ir iespaidīga lieluma un cilvēki fotoattēlā izskatās sīki. Iespējams, ietverot garāmgājējus, jūs savā fotoattēlā pietuvosities arī arhitekta vīzijai — apdzīvotai telpai, ko izmanto pilsētas iedzīvotāji.

11. Kopīgojiet fotoattēlus, kamēr vēl esat ceļā

Fotogrāfiju kopīgošana ar draugiem un ģimeni ļauj tām kļūt par jūsu piedzīvojuma sastāvdaļu. Par laimi, jaunās Canon kameras ir aprīkotas ar iebūvētām savienojuma iespējām, kas sniedz iespēju ērti uzņemt, kopīgot, drukāt un saglabāt fotoattēlus, tiklīdz tie uzņemti. Bluetooth® un Wi-Fi funkcijas kamerā Canon PowerShot SX740 HS un Canon EOS M50 ļauj kamerai nosūtīt fotoattēlus — papildinātus ar atrašanās vietu — izmantojot Canon Camera Connect lietojumprogrammu, lai jūs varētu tos publicēt izvēlētajā blogā vai sociālo tīklu platformā un jūsu draugi, ģimene un sekotāji varētu par tiem priecāties.

Iepazīstieties ar jaudu un daudzpusību, ko piedāvā Canon 4K kameru klāsts

Saistīti produkti

Saistīti raksti

Gūstiet iedvesmu — tas ir galvenais noderīgu fotografēšanas padomu, pircēja ceļvežu un informatīvu interviju avots — viss, kas nepieciešams vislabākās kameras vai printera atrašanai un jaunāko radošo ideju īstenošanai.

Atpakaļ uz visiem padomiem un paņēmieniem