A windmill against a green countryside background on a cloudy day

Apgaismojums

HDR fotogrāfijas

HDR apzīmē lielu dinamisko diapazonu (high dynamic range) un fotografēšanā raksturo veidu, kā uzņemt detaļas gaišākajos un tumšākajos fotogrāfijas elementos. Pēc būtības tas ietver vienas un tās pašas ainas vairāk nekā viena attēla uzņemšanu un kombinēšanu, katrā no tām iegūstot labākos elementus.

Daudzās ainās dinamiskais diapazons ir pārāk plašs, lai kamera varētu reģistrēt visas detaļas vienā kadrā. Piemēram, ainava saulainā dienā, fotografējot caur logu ārpusē esošu ainu vai fotografējot ēku ēnā, kas atrodas uz spilgti zilas debess fona.

A brighter version of the main windmill picture on the left, a darker version on the right.

Šajā ainā vienā kadrā ir pazudušas mākoņu detaļas debesīs, nākamajā ir pazudusi vējdzirnavu pamatne. Beigu HDR attēls tiek veidots kamerā. Tagad varat redzēt detaļas gan attēla tumšajā daļā, gan arī gaišajā, jo kamera ir līdzsvarojusi ekspozīciju, lai izveidotu attēlu, kas ir daudz līdzīgāks tam, ko var redzēt cilvēka acs.

HDR funkcija ir ietverta daudzās kompaktkamerās un viedtālruņos. Parasti nav lielu rezultāta kontroles iespēju — vienkārši atlasiet funkciju un uzņemiet kadru. Bieži vien tiek pieprasīts kameru turēt nekustīgi, jo tā uzņem attēlu sēriju ar dažādām ekspozīcijām un tos automātiski apvieno, lai izveidotu beigu HDR attēlu.

DSLR kamera ar HDR funkciju var piedāvāt plašākas iespējas. Varat izvēlēties, cik attēlu kamera uzņem un kādi ir ekspozīcijas iestatījumi. Tas sniedz iespēju iegūt tieši tādu kadru, kādu vēlaties.

Izmantojiet trijkāji. Viena svarīga lieta, kas jāpatur prātā, ir tā, ka kameras ekspozīcija tumšā vidē samazina aizslēga ātrumu. Faktiski fiksēta uzņemšanas pozīcija būs noderīga vienmēr, jo kamerai ir daudz vienkāršāk izlīdzināt ekspozīciju, ja kompozīcijas ir ļoti līdzīgas.

Varat izveidot pats savu HDR attēlu. Lai to izdarītu, jums jābūt nedaudz zināšanām par ekspozīcijas kontroli.

1. Atlasiet fotografēšanas režīmu Aperture Priority (diafragmas prioritāte) un nosakiet savu ISO un diafragmas atvērumu.

2. Mainiet ekspozīcijas mērīšanas režīmu uz Average (vidējs) vai Evaluative (novērtējošs). Ar šiem iestatījumiem kamera izvēlēsies vidēju ekspozīciju, pamatojoties uz visiem ainas toņiem.

3. Izmantojiet ekspozīcijas kompensācijas ripu, lai ainas ekspozīciju iestatītu mazāku vai lielāku. Ekspozīcijas izmaiņu apmērs ir atkarīgs no gaismas daudzuma un tumšām vietām ainā.

4. Sāciet ar 1 soļa izmaiņām. Tātad uzņemiet kadru ar -1 uz ekspozīcijas kompensācijas ripas, pēc tam pagrieziet ripu uz -2 un pēc tam uz -3. Atkārtojiet, šoreiz pāreksponējot ar +1, +2 un +3. Iespējams, visus šos attēlus neizmantosiet beigu HDR attēla veidošanā, bet ir labi visādam gadījumam iegūt visus šos datus.

5. Varat arī izmantot automātisko ekspozīcijas vairākkadru dublēšanu (AEB), kas ļauj pieņemt lēmumu, cik lielā mērā ekspozīcija jāsamazina un jāpalielina, un pēc tam uzņemt fotoattēlu sēriju vienā piegājienā

"Fiksēta uzņemšanas pozīcija būs noderīga vienmēr, jo kamerai ir daudz vienkāršāk izlīdzināt ekspozīciju, ja kompozīcijas ir ļoti līdzīgas."

Izmantojiet programmatūru savā datorā, lai apvienotu attēlus vienā attēlā. Daudzām Canon kamerām ir programmatūra Digital Photo Professional (DPP), kurai ir īpašs HDR rīks.

Mēģiniet izveidot attēlu, kas līdzinās tam, ko jūs redzējāt. Mūsu acīm ir daudz lielāks dinamiskais diapazons nekā kamerām, tāpēc šo metodi var izmantot, lai iegūtu kadru, kas atsauc atmiņā redzēto ainu.

Meklējiet izdevības šīs metodes izmantošanai. Izpratne par to, kad izmantot HDR, ir tikpat nozīmīga kā pašu HDR attēlu iegūšana. Trenējieties ar parastām ainavām un debesīm, bet arī atcerieties, ka HDR ir noderīga metode detaļu un makro attēlu fotografēšanā, ar kuru varat izcelt neredzētas detaļas un izveidot ļoti interesantus attēlus.

Inside a windmill, looking up at the mechanisms.

Bieži vien no attēliem ar daudzām detaļām var izveidot interesantus HDR attēlus. Šajā attēlā izmantojot HDR, tam ir piešķirts lielāks dziļums, un tagad varat redzēt vējdzirnavu mehānismu daudz tuvāk nekā fotogrāfs to varēja redzēt ar neapbruņotu aci.

Saistīti raksti
Improve the composition of your photos

FOTOGRAFĒŠANAS PAMATI

Uzlabojiet fotogrāfiju kompozīciju

Padariet attēlus interesantākus, ievērojiet šos attēlu kompozīcijas noteikumus.

How to create stunning bokeh

FOTOGRAFĒŠANAS PAMATI

Kā izveidot pārsteidzošu bokē efektu

Iepazīstieties ar šiem padomiem un paņēmieniem, lai skaisti izpludinātu fonu.

Saistīti produkti

Saistīti raksti

Gūstiet iedvesmu — tas ir galvenais noderīgu fotografēšanas padomu, pircēja ceļvežu un informatīvu interviju avots — viss, kas nepieciešams vislabākās kameras vai printera atrašanai un jaunāko radošo ideju īstenošanai.

Atpakaļ uz visiem padomiem un paņēmieniem