A man, shot from the shoulders down, stands by a lake holding a Canon PowerShot G5 X Mark II in his hand.

CEĻOJUMU FOTOGRAFĒŠANA

Maza un perfekta konstrukcija: uzziniet, kāpēc Canon PowerShot G5 X Mark II kamera ir ideāli piemērota ceļojumiem

Piedzīvojumu un dzīvesstila fotogrāfs Džeimss Norts savu karjeru ir veidojis, ceļojot pa pasauli un uzņemot iespaidīgas piedzīvojumu fotogrāfijas, tāpēc viņš nevilcinājās pieņemt piedāvājumu apmeklēt Austrijas Alpus un iemūžināt šī apgabala zaļās pļavas, kristāldzidros ezerus un sniegotās kalnu kores.
Džeimss ceļā vēlējās doties bez liekiem smagumiem, tāpēc aizstāja savu ierasto Canon EOS 5D Mark IV DSLR kameru ar jauno un uzlaboto Canon PowerShot G5 X Mark II kompakto kameru. Austrija izrādījās teicami piemērota vieta, kur pārbaudīt kameras funkcijas. “Tā bija krāšņa un zaļa,” viņš stāsta. “Saule karsēja, taču vietām joprojām bija atrodams sniegs, kad kāpu augstāk. Austrijas ainavas brīnišķīgajā krāsu paletē ir interesanti toņi un tekstūra, tāpēc vai ik uz stūra varēja uzņemt skaistu fotogrāfiju.”
Džeimss, kurš pats dzīvo Londonā, pie saviem klientiem pieskaita skeitborda piederumu zīmolu “Vans” un ir žurnāla “The Reason Snowboard Magazine” līdzautors, pārbaudīja Canon PowerShot G5 X Mark II kameras sniegumu, eksperimentējot ar kameras dažādajiem iestatījumiem. Kamerai ir pirmšķirīgs platleņķa 5x tālummaiņas objektīvs, atverams elektroniskais skatu meklētājs (EVF), 20,1 megapikseļa 1.0 tipa CMOS sensors un daudz citu iespaidīgu tehnisko rādītāju, ko reti gadās redzēt fiksēta tipa objektīva kamerās. Šeit Džeimss dalās padomos un ieteikumos, kā pilnvērtīgāk izmantot kameras funkcijas.

1. Ieslēdziet makro režīmu, lai iegūtu detalizētus tuvplānus

Esiet gatavi “sasmērēt rokas”, lai pilnībā uztvertu ceļojumu laikā sastapto objektu nianses un tekstūru. Makro režīms ir radīts, lai tuvplānā fotografētu puķes un kukaiņus, savukārt Canon PowerShot G5 X Mark II kameras atveramais EVF krietni atvieglo pareizā fokusa iestatīšanu. Vislabākos rezultātus Džeimss ieguva, turot kameru aptuveni 20 cm attālumā no objekta: šādi viņš uzņēma skaidras un detalizētas tuvplāna fotogrāfijas, kurās ir redzamas slēdzenes uz tilta Insbrukā un krāšņa āboliņa lapa pļavā.
“Pat vismazākos objektus varēsiet uzņemt neticami detalizēti – vairumam citu objektīvu tas nebūtu pa spēkam,” stāsta Džeimss. “Makro objektīvu iegāde DSLR kamerām var izmaksāt vairākus tūkstošus eiro, tāpēc ir lieliski redzēt kompaktu kameru ar makro fotografēšanas funkciju.”

2. Izmantojiet panorāmas režīmu, lai fotografētu plašus un atklātus skatus

Neatkarīgi no tā, vai veraties zaļu lauku plašumos, uz izrobotu piekrasti vai mirdzošu pilsētas ainavu, Canon PowerShot G5 X Mark II kameras panorāmas režīms ir ideāli piemērots, lai fotografētu plašus un iespaidīgus skatus. Kamēr jūs panoramējat kameru, tā automātiski bez izplūdumiem savieno attēlus. Džeimss izmantoja kameru, lai iemūžinātu Austrijas kolosālās virsotnes, un atzina, ka rezultāts ir nevainojams.
Pirmšķirīgais 5x tālummaiņas objektīvs sniedz izcilu rezultātu ar jebkādu fokusa attālumu, un Džeimss atklāja, ka īpaši efektīvi to var izmantot platleņķa skatu fotografēšanā.

3. Pareizā apgaismojumā paļaujieties uz HDR

Saistīti raksti
A woman wearing a red strapless dress crouches down to take a picture with a Canon EOS R10.

CEĻOJUMU FOTOGRAFĒŠANA

10 ceļojumu fotografēšanas padomi

Fotogrāfe un blogere Diāna Miljosa (Diana Millos) dalās ar svarīgiem padomiem skaistām ceļojumu fotogrāfijām.

Two people skateboard down a city street at night, colourful lights from buildings reflecting in the wet road surface.

CEĻOJUMI

Kā vislabāk izmantot kameru, dodoties ceļojumā uz kādu pilsētu

11 padomi un paņēmieni, kas palīdzēs notvert pilsētas džungļu garu.

canon-get-inspired-best-camera-travel-photography-related3-185x94

FOTOGRAFĒŠANA BRĪVĀ DABĀ

Kā Munro Moonwalker uzņem kalnu skatus

No krāsainiem makro attēliem līdz dūmakainām kalnu virsotnēm — tā Canon SX740 HS izmanto Alans Rovens (Alan Rowan), lai iegūtu izcilus dabas uzņēmumus.

Džeimsu patīkami pārsteidza kameras augstā dinamiskā diapazona (HDR) režīms, kurā viena aina tiek uzņemta ar dažādām ekspozīcijas vērtībām un iegūtie attēli tiek apkopoti vienā fotogrāfijā, kurā ir izmantoti katra attēla vislabākie elementi – ēnaino apgabalu izteiktās detaļas un izgaismoto apgabalu spilgtās krāsas, tādējādi fotogrāfija neizskatās ne pārāk izgaismota, ne pārāk tumša.
Vislabākos rezultātus HDR režīmā Džeimss ieguva, kad tumšajām un gaišajām zonām bija izvēlētas maksimālās vērtības. “HDR režīmā kamera spēj šīm zonām iestatīt optimālo ekspozīciju un izveidot kompozītu attēlu vienā fotogrāfijā,” viņš stāsta.

4. Sasveriet ekrānu un izmantojiet dažādus leņķus

Canon PowerShot G5 X Mark II kamera ir aprīkota ar 180 grādos sasveramu LCD ekrānu, kas ir lieliski piemērots, lai fotografētu no zema skatupunkta un uzņemtu pašportretus. “Šāds grozāms ekrāns ir ļoti noderīgs,” stāsta Džeimss. “Kameru var pacelt augstu vai nolaist zemu, izmantot dažādus kreatīvus leņķus un tik un tā skaidri redzēt kadru.” Džeimss izmantoja sasveramo LCD ekrānu, līdz bija jākoncentrējas uz radošu pieeju, tad pārgāja uz atveramā OLED EVF izmantošanu.
Canon PowerShot G5 X Mark II kameras skārienekrānā ātri un intuitīvi var pielāgot visas funkcijas, piemēram, apertūru, aizvara ātrumu un ISO vērtību. “Ja vēlaties fotografēt interesantu kompozīciju vai zināmu objektu no neparasta leņķa un kamera ir jātur neērtā pozīcijā, parocīgāk ir izmantot LCD ekrānu, nevis grozīt pogas,” skaidro Džeimss.

5. Ierakstiet 4K videoklipus, lai atvieglotu pēcapstrādi

4K videoklipiem ir 3840 x 2160 pikseļu izšķirtspēja, kas ir četras reizes lielāka nekā 1080 p pilnas augstas izšķirtspējas attēliem. Tas nozīmē, ka 4K kvalitātē varat ierakstīt brīnišķīgus videoklipus ar daudz detalizētāku attēlu nekā pilnas augstas izšķirtspējas kvalitātē, turklāt attēls netiek apcirpts, ļaujot jums uzņemt gan ērgli planējam pa termālajām gaisa plūsmām, gan savu draugu nirstam kristāldzidrā ezerā. Ja videoklipi ir uzņemti 4K kvalitātē, pēcapstrādes laikā varat droši par 200 % tuvināt, panoramēt vai apcirpt materiālu un joprojām iegūt videoklipus pilnā augstas izšķirtspējas kvalitātē.
Džeimss uzfilmēja skeitbordošanas materiālu ar Canon PowerShot G5 X Mark II kameru, lai pārbaudītu kvalitāti. “Videoklipu iestatījums noteikti ir labāks, nekā biju gaidījis,” viņš atklāja. “Es kavēju laiku mašīnas aizmugurē un nofilmēju, kā pa ceļu brauca mans asistents: objekta izsekošanas fokusa funkcija darbojās ļoti labi. Es biju pārsteigts, cik labi uzfilmētais materiāls izskatās ārpus kameras – krāsu pāreja ir diezgan labi līdzsvarota.”

6. Uzdrīkstieties eksperimentēt

Aprīkojums ir ļoti svarīgs, taču ir vajadzīgas arī prasmes un radošums, lai apkārtējo pasauli iemūžinātu lieliskās fotogrāfijās. “Fotogrāfijas mākslā ir jāprot izmantot savu redzējumu un kameru – kā instrumentu,” stāsta Džeimss. “Jums pret jebkuru kameru ir jāizturas vienādi neatkarīgi no tā, vai fotografējat ar savu tālruni vai ar DSLR kameru. Jums tikai ir jāpielāgojas funkcijām, kas ir pieejamas attiecīgajā ierīcē.”
Kāds tad īsti ir Džeimsa spriedums par Canon PowerShot G5 X Mark II kameru? “Šajā kamerā ir viss, ko vien var vēlēties no kompaktas kameras,” viņš stāsta. “Tā ir lieliski piemērota gan entuziastiem, gan ikvienam, kurš vēlas attīstīt savas fotogrāfa prasmes, izpētot dažādos kreatīvos iestatījumus.


Autore Lorena Kotera (Loren Cotter)

Saistīti produkti

Saistīti raksti

Gūstiet iedvesmu — tas ir galvenais noderīgu fotografēšanas padomu, pircēja ceļvežu un informatīvu interviju avots — viss, kas nepieciešams vislabākās kameras vai printera atrašanai un jaunāko radošo ideju īstenošanai.

Atpakaļ uz visiem padomiem un paņēmieniem