CEĻOJUMU FOTOGRAFĒŠANA

10 svarīgi ceļojumu fotografēšanas padomi un paņēmieni

Fotogrāfe un blogere Diāna Miljosa (Diana Millos) dalās ar svarīgiem padomiem, kā uzņemt skaistas ceļojumu fotogrāfijas.
Sieviete ar sarkanu kleitu bez lencītēm pieliekusies, lai fotografētu ar Canon EOS R10.

Spāņu influencere un fotogrāfe Diāna Miljosa (Diana Millos) sāka ceļot, lai apmeklētu mūzikas festivālus un koncertus. Tas viņā aizšķīla mīlestību pret piedzīvojumiem, kas ātri izvērtās par pilnas slodzes profesionālas ceļojumu fotogrāfes un blogeres karjeru ar vairāk nekā 140 000 sekotāju pakalpojumā Instagram.

Šeit Diāna, kuras pēdējie piedzīvojumi ietvēra ceļojumus uz Kubu un Spāniju, dalās ar 10 svarīgiem ceļojumu fotografēšanas padomiem, kā, izpētot jaunas vietas, var uzņemt skaistus attēlus.

10 ceļojumu fotografēšanas padomi

 1. Izpētiet galamērķi
 2. Sagatavojiet piemērotu kameru, kas nav pārāk smaga
 3. Izvēlieties objektīvus atbilstoši savām vajadzībām
 4. Celieties agri no rīta
 5. Atgriezieties iecienītākajās vietās vairākas reizes dienā
 6. Izmantojiet Canon Camera Connect lietotni
 7. Uzņemiet ne tikai fotogrāfijas, bet arī video
 8. Fotografējiet dažādos leņķos, lai iegūtu atšķirīgas fotogrāfijas
 9. Atklājiet vairāk ar platleņķa un makro objektīviem
 10. Eksperimentējiet vājā apgaismojumā un naktī

1. padoms. Izpētiet galamērķi

No apakšas uzņemti grezni kupolveida griesti.

Ceļojumu fotogrāfe un blogere Diāna Miljosa (Diana Millos) vienmēr izpēta savus galamērķus, lai noteiktu labākās fotografēšanas vietas. Šis pārsteidzošais kadrs ar greznajiem griestiem Seviljas Alkazara Vēstnieku zālē tika uzņemts ar Canon EOS R10, dodoties ekskursijā uz pilsētu Spānijā. Uzņemts ar Canon EOS R10 un Canon RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM objektīvu ar 18 mm, 1/250 s, f/4,5 un ISO12800. © Diana Millos

Divas flamenko dejotājas tradicionālajās kleitās zaļojošā pagalmā pozē ar paceltām rokām un rokām uz gurniem.

Diāna paskaidro, ka, iekadrējot fotoattēlu, ir svarīgi apsvērt, ko plānojat darīt ar attēlu, lai atbilstoši pielāgotu kompozīciju. Piemēram, attēliem ar portretiem, ko publicē pakalpojumā Instagram, jāatbilst malu attiecībai 4:5. Uzņemts ar Canon EOS R10 un Canon RF 35mm F1.8 MACRO IS STM objektīvu ar 1/200 s, f/1,8 un ISO200. © Diana Millos

“Manuprāt, ceļojumu fotografēšanai ļoti svarīga ir iepriekšēja plānošana,” saka Diāna. “Kad zinu, kur došos, sāku pētīt apskates vietas tiešsaistē, izmantojot sociālos medijus, blogus un Pinterest.

Es meklēju vietas, kas mani iedvesmo, tāpēc man ir labas idejas par to, kur vēlos doties un kā tur nokļūt. Tas man dod iespēju plānot fotogrāfijas, bet, kad esmu ieradusies, es meklēju atšķirīgus leņķus un perspektīvas, kuras neesmu redzējusi tiešsaistē, lai varētu strādāt radoši un mēģinātu attēlos ienest kaut ko oriģinālu un unikālu.”

2. padoms. Sagatavojiet piemērotu kameru, kas nav pārāk smaga

Canon EOS R10 kamera met ēnu uz koka mola.

Neskatoties uz to, ka Canon EOS R10 ir kompakta un viegla, tā aprīkota ar detalizētu, augstas izšķirtspējas elektronisko skatu meklētāju (EVF) un iebūvētu zibspuldzi — lieliski piemērota vājam apgaismojumam un citām sarežģītām fotografēšanas situācijām.

“Man tiešām patīk Canon EOS R10 kamera,” aizrautīgi saka Diāna. “Tā ir vienkārši lieliski piemērota ceļojumu fotografēšanai un uzņemšanai visas dienas garumā, jo ir tik maza un viegla. To ir viegli ielikt kameras somā, kas ir rokassomiņas lielumā, pat ar vienu vai diviem papildu objektīviem, tomēr tā iespaidīgi darbojas, nodrošinot nevainojamu attēlu kvalitāti. Man arī ļoti patīk iespēja elektroniskajā skatu meklētājā priekšskatīt spilgtumu, kontrastu un krāsas, lai zinātu, kā fotogrāfija izskatīsies.”

Ja dodat priekšroku pilnkadra kamerai, kas nodrošina izcilu attēlu kvalitāti pat ārkārtīgi vājā apgaismojumā, kā arī iespēju izmantot seklāku asuma dziļumu, izmantojot to pašu fokusa attālumu, kompaktā un vieglā Canon EOS RP ir lielisks ceļojumu kompanjons.

Tiem, kuriem patīk kompaktkameras, kamera PowerShot G7 X Mark III ar fiksētā fokusa attāluma objektīvu nodrošina iespaidīgu tālummaiņas diapazonu, kā arī 4K video un izcilus 20,1 MP fotoattēlus.

3. padoms. Izvēlieties objektīvus atbilstoši savām vajadzībām

Persona dzeltenā kleitā piestiprina Canon objektīvu Canon EOS R10 kamerai.

Canon RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM nodrošina visu nepieciešamo — no platleņķa perspektīvas līdz jaudīgai teleobjektīva sasniedzamībai, neradot vajadzību nēsāt līdzi vēl vienu objektīvu.

Lidmašīna, kas paceļas krēslas stundā, tālumā uz dzeltenu debesu fona redzami pauguru un kalnu silueti.

Kompaktais Canon RF 100-400mm F5.6-8 IS USM sver tikai 635 g un piedāvā iespaidīgu teleobjektīva sasniedzamību un 5,5 pakāpju attēlu stabilizēšanu, lai novērstu izkustēšanās ietekmi. Tas ir lielisks objektīvs, ko ņemt līdzi, ja jūsu ceļojuma galamērķī ir iekļauti savvaļas dzīvnieku fotografēšanas scenāriji vai festivāli. Ar APS-C formāta kameru, piemēram, Canon EOS R10, tam ir vēl iespaidīgāks efektīvās tālummaiņas diapazons 160–640 mm. Uzņemts ar Canon EOS R6 un Canon RF 100-400mm F5.6-8 IS USM objektīvu ar 400 mm, 1/500 s, f/8 un ISO2000.

“Ja ārā fotografēju no rītausmas līdz krēslai, es nevēlos nēsāt līdzi smagu aprīkojuma somu, tāpēc cenšos ņemt līdzi pēc iespējas mazāk papildu objektīvu,” stāsta Diāna.

Ceļojumiem piemēroti objektīvi, kas paredzēti Canon EOS R10 kamerai, ietver RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM, kam ir īpaši kompakta, izvelkama konstrukcija un kas sver tikai 130 g. Plašākam tālummaiņas diapazonam ir piemērots objektīvs RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM, kas sniedz iespēju nekavējoties pielāgoties gandrīz jebkuram fotografēšanas scenārijam, neizmantojot papildu objektīvu.

Lieliska Canon EOS R sistēmas kameru īpašība ir tā, ka varat izmantot ar pilnkadra kamerām saderīgus objektīvus kopā ar APS-C formāta korpusiem un otrādi. Piemēram, Canon RF 35mm F1.8 IS MACRO IS STM kopā ar EOS R10 nodrošina tādu pašu skata lauku kā 56 mm objektīva izmantošana ar pilnkadra kameru, piemēram, EOS RP. Tāpat, ja vēlaties izmantot to lieluma un ērtās pārnēsāšanas priekšrocības, varat izmantot Canon RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM un RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM objektīvus kopā ar EOS RP kameru, tomēr attēls būs apgriezts.

Canon RF 50mm F1.8 STM ir vēl viens lielisks ceļojumu objektīvs, kas piemērots kamerai EOS R10 vai EOS RP. Labākā tālummaiņas objektīvu izvēle ietver vieglo Canon RF 24-105mm F4-7.1 IS STM un RF 100-400mm F5.6-8 IS USM teleobjektīvu, kas ir ļoti kompakts, ņemot vērā tā iespaidīgo sasniedzamību.

4. padoms. Celieties agri no rīta

Sieviete T kreklā un mugursomā paceļ Canon EOS RP, lai nofotografētu saullēktu virs okeāna.

Ja fotografējat saulē, cilvēki vai objekti, kas atrodas priekšplānā, visticamāk, tiks parādīti kā silueti. Necīnieties ar to — izmantojiet iespēju iemūžināt noskaņu.

“Tūristu iecienītās vietās sākas drūzmēšanās jau agri no rīta,” saka Diāna. “Es ceļos ļoti agri, lai nokļūtu vietā, kad vēl nav sanācis pūlis, un varētu iemūžināt ainas bez cilvēkiem vai dažreiz tikai ar vienu cilvēku, kas piesaista kadram interesi. Kā bonusu iegūsiet arī skaistu apgaismojumu saullēkta laikā — tas ir mans iecienītākais fotografēšanas laiks.”

Bieži vien tā tiek saukta par “zelta stundu” — saule atrodas zemu debesīs stundu pēc saullēkta un stundu pirms saulrieta, radot zeltainu mirdzumu, kas ceļojumu fotogrāfijām var piešķirt patiesu burvību. Diāna vienmēr uzņem RAW failus, tāpēc viņa var koriģēt baltās krāsas balansu un ekspozīciju, lai uzlabotu krāsu atveidi, gaišās un noēnotās vietas, kad viņa rediģē kadrus ar attēlveidošanas programmatūru, piemēram, Canon Digital Photo Professional.

5. padoms. Atgriezieties iecienītākajās vietās vairākas reizes dienā

Templis kalna galā met garu ēnu uz zemi, saulei rietot aiz tā.

Līdz ar sauli ir redzamas ēnas, taču nebaidieties no ainām ar lielu kontrastu. Eksponējiet gaišās zonas un vērojiet, kā ēnas tiek parādītas ar asu kontrastu. Kad esat iestatījis ekspozīciju, iekomponējiet attēlu un uzņemiet. Uzņemts ar Canon EOS R6 un Canon RF 15-35mm F2.8L IS USM objektīvu ar 22 mm, 1/200 s, f/9 un ISO100.

“Lai gan man patīk fotografēt saullēktā, manuprāt, ir svarīgi atkārtoti apmeklēt lieliskas vietas citā dienas laikā,” iesaka Diāna. “Arī rosīgas ainas var radīt lieliskas ceļojumu fotogrāfijas, iemūžinot vietas kultūru un noskaņu. Noēnotās un gaišās vietas, kā arī tas, kā saule apgaismo ainu, būtiski mainās dienas gaitā.”

Atcerieties, ka saule debesīs pārvietojas, tāpēc, ja, piemēram, ievērojamās vietas un ēkas, kuras vēlaties fotografēt, no rīta ir ēnā, iespējams, ir vērts atgriezties pēcpusdienā, kad gaisma ir mainījusies.

6. padoms. Izmantojiet Canon Camera Connect lietotni

Rokas, kuras tur tālruni, kurā redzama Canon Camera Connect lietotne. Fonā var redzēt Canon EOS R10.

Canon Camera Connect lietotne sniedz iespēju ne tikai no attāluma vadīt kameru, bet arī uzreiz lejupielādēt attēlus, kas acumirklī ir gatavi kopīgošanai sociālajos kanālos.

Sieviete sarkanā kleitā pozē greznu arku priekšā.

Uzņemot ceļojuma fotogrāfijas, Diānai bieži patīk parādīties kadrā. Lai iegūtu asumu no priekšpuses līdz aizmugurei, ja kompozīcijas pamatā ir gan fotografējamais objekts, gan fons, izmantojiet nelielu diafragmas atvērumu (lielu f skaitli) diapazonā no f f/8 līdz f/11. Uzņemts ar Canon EOS R10 un Canon RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM objektīvu ar 18 mm, 1/100 s, f/5.6 un ISO100. © Diana Millos

“Mana iecienītākā ceļojumu fotografēšanas metode ir meklēt simetriju ainās ar tīrām, kārtīgām līnijām, kas rada iespaidīgas formas,” paskaidro Diāna. "Man arī patīk sevi parādīt attēlā, tāpēc es vienmēr nēsāju līdzi statīvu un uzstādu kameru, pirms ieeju kadrā.”

Canon Camera Connect lietotne sniedz iespēju kontrolēt kameru no tālruņa un veikt korekcijas no attāluma. Varat arī priekšskatīt attēlu un koriģēt automātisko fokusēšanu, kamēr esat kadrā.

7. padoms. Uzņemiet ne tikai fotogrāfijas, bet arī video

Cilvēks sevi uzņem saulainā dienā, izmantojot Canon EOS R10 kameru un mikrofonu.

Canon EOS R10 ir kamera, kas ir lieliski piemērota ceļojumu videoblogu veidošanai. Tā var ierakstīt ilgāk par parasto 30 minūšu laika ierobežojumu, un tās opcija Movie digital IS palīdz stabilizēt materiālu, kas filmēts staigājot.

“Sociālajos medijos arvien vairāk tiek izmantots video, tāpēc man ir svarīgi uzņemt gan video, gan fotogrāfijas,” saka Diāna. “Parasti uzņemu daudz īsu videoklipu dažādās vietās, lai es varētu tos rediģēt kopā un izveidot videoklipu, kas sniedz vispārēju priekšstatu par vietu. Videoklipiem es vienmēr izmantoju kameras maksimālās kvalitātes iestatījumu, lai man būtu lielāka rīcības brīvība rediģēšanas laikā.”

Canon EOS R10 tam ir lieliski piemērota ar tādām iespējām kā 4K 60p, 4K 30p ar 6K oversamplingu un augstas kvalitātes Full HD ar 120p, ko Diāna ir iecienījusi palēninātas kustības secīgu darbību uzņemšanai.

8. padoms. Fotografējiet dažādos leņķos, lai iegūtu atšķirīgas fotogrāfijas

Ēkas jumts, kas veidots no metāla sešstūriem ar krusteniskām stieplēm un saulainā dienā uzņemts no apakšas.

Paskatieties apkārt, veltiet laiku, lai padomātu par fotografēšanas leņķi, un jūs izveidosiet atšķirīgākas ceļojuma fotogrāfijas. Uzņemts ar Canon EOS R10 un Canon RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM objektīvu ar 18 mm, 1/400 s, f/4.5 un ISO100.

“Kad fotografējat slavenus apskates objektus un vietas, var būt grūti ar saviem kadriem izcelties. Es vienmēr meklēju neparastus rakursus, kas sniedz citu perspektīvu,” saka Diāna. “Fotografēšana no zemas pozīcijas tuvu zemes līmenim vai no augšas var būt milzīga priekšrocība, un to ir viegli īstenot ar grozāmo ekrānu. Lai iegūtu vēl lielāku augstumu, es uzlieku kameru uz statīva un izmantoju to kā kārti turēšanai augstu virs galvas, joprojām priekšskatot kadru aizmugurējā ekrānā. Tas ir lieliski, ja jums ir jāuzņem pāri cilvēku pūļa galvām vai pat pāri žogiem un sienām.”

9. padoms. Atklājiet vairāk ar platleņķa un makro objektīviem

Aiz biezām tropu augu rindām redzama baltu smilšu pludmale un dzidri zils ūdens.

Canon RF 16mm F2.8 STM ir pieejams pilnkadra fiksēta fokusa attāluma objektīvs, kas lieliski piemērots ainavām, arhitektūrai, videoblogu veidošanai un citām vajadzībām. Uzņemts ar Canon EOS R6 un Canon RF 16mm F2.8 STM objektīvu ar 1/400 s, f/11 un ISO200.

Tuvplāns, kurā redzams vientuļniekvēzis ar gaiši oranžu čaulu, dodoties pāri slapjām smiltīm.

Meklējiet detaļas, kas jūsu apmeklēto vietu padara unikālu, un veidojiet skaistus, mākslinieciskus kadrus, izmantojot kameras makro iestatījumu. Uzņemts ar Canon EOS R6 un Canon RF 16mm F2.8 STM objektīvu ar 1/1250 s, f/2.8 un ISO200.

“Ceļojumu fotogrāfijas aptver visdažādākās ainas — no mežonīgām ainavām līdz grandioziem ēku interjeriem. Lai uzņemtu abus, man patīk izmantot platleņķa objektīvu,” saka Diāna.

Canon EF-S 10-18mm f/4.5-5.6 IS STM nodrošina ļoti platu skata leņķi, un to var izmantot ar Canon EOS R10 kopā ar Canon stiprinājuma adapteri EF-EOS R. Pilnkadra kamerām EOS RP vai EOS R6 Canon RF 16mm F2.8 STM ir lieliski piemērots objektīvs ar lielu f/2.8 diafragmas atvērumu, kas sniedz iespēju izvēlēties lielu slēdža ātrumu pat vājā apgaismojumā. Šim objektīvam minimālais fokusēšanas attālums ir tikai 13 cm, kas ļauj piekļūt tuvu fotografējamajiem objektiem, palielinot katru brīnišķīgo detaļu, vienlaikus daudz iekļaujot kadrā.

Arī makro objektīvs, piemēram, Canon RF 35mm F1.8 MACRO IS STM, ir lieliski piemērots detaļu iemūžināšanai, nodrošinot lielāku palielinājumu nekā standarta objektīvs un atdzīvinot pat vissīkākos elementus. Šim objektīvam ir liels maksimālais diafragmas atvērums, kas ļauj uzņemt perfekti eksponētus uzņēmumus, kā arī piecu pakāpju attēla stabilizators, lai saglabātu kadra asumu, fotografējot ar kameru rokās.

10. padoms. Eksperimentējiet vājā apgaismojumā un naktī

Akmeņaina pludmale, ko ierāmē koku silueti, kas uzņemti vājā apgaismojumā ar mirdzumu tālumā pie horizonta.

Fotografējot naksnīgas debesis, vislabākos rezultātus iegūsiet, ja izmantosiet mazāku slēdža ātrumu, lai kamerā ielaistu vairāk gaismas, un novietosiet kameru uz stabilas virsmas vai pārnēsājama statīva, lai izvairītos no kameras izkustēšanās. Uzņemts ar Canon EOS R6 un Canon RF 16mm F2.8 STM objektīvu ar 20 s, f/11 un ISO200.

Rokas, kas tur Canon EOS RP nakts pilsētas ainavas priekšā. Ainu var redzēt kameras skārienekrānā.

Pilsētas var atdzīvoties pēc tumsas iestāšanās, sniedzot pilnīgi jaunas fotografēšanas iespējas. Pilnkadra kameras, piemēram, Canon EOS RP, izceļas vājā apgaismojuma situācijās, veidojot skaidrus attēlus pat pie lielām ISO vērtībām.

“Tūlīt pēc saulrieta vai no rīta pirms saullēkta ir “zilā stunda”. Man patīk gaismas radītās vēsās krāsas un tumši zilā debesu krāsa,” saka Diāna. “Tās piešķir pilnīgi citādu izskatu pilsētas ainavām, tāpēc ir vēl viens veids, kā radīt unikālus attēlus. Pat vēlu naktī joprojām ir spilgti apgaismotas ainas, ko var fotografēt. Vissvarīgākais ir izbaudīt šo pieredzi un gūt no tās prieku.”

Vai meklējat iedvesmu nākamajam ceļojumam? Apskatiet šīs apslēptās vietas.

Autors: Metjū Ričardss (Matthew Richards)

Saistītie produkti

 • Bezspoguļu kameras

  EOS R10

  Speriet nākamos soļus fotografēšanā un video veidošanā ar bezspoguļa EOS R sistēmas kameru, kuras konstrukcijas pamatā ir APS-C lieluma sensors.
 • Bezspoguļu kameras

  EOS RP

  Maza, viegla un intuitīva pilnkadra bezspoguļu kamera, kas paredzēta ceļošanai un ikdienas fotografēšanai.
 • Digitālās kompaktkameras

  PowerShot G7 X Mark III

  Kamera ar savienojumu — uzņem izcilus videoklipus un fotogrāfijas, kas patiks jūsu sekotājiem.
 • RF-S objektīvi

  RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM

  Standarta APS-C tālummaiņas objektīvs EOS R sērijai, kas ir lieliski piemērots ikdienas situācijām, piemēram, ģimenes, dzīvesstila, portretu un brīvdienu fotografēšanai.
 • RF-S objektīvi

  RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM

  EOS R sērijas APS-C tālummaiņas objektīvs, kas nodrošina gan platleņķa, gan teleobjektīva iespējas un ir lieliski piemērots ceļojumu, savvaļas dzīvnieku, sporta un dzīvesstila fotografēšanai.
 • RF objektīvi

  RF 35mm F1.8 MACRO IS STM

  35 mm makro objektīvs ar lielu diafragmas atvērumu f/1.8 platleņķa perspektīvai un fokusēšanai tuvumā; aprīkots ar Hybrid IS.
 • Standarta objektīvs

  RF 50mm F1.8 STM

  Kompakts, kluss un viegls 50 mm RF fiksēta fokusa attāluma objektīvs ar f/1.8 diafragmas atvērumu, kas lieliski piemērots jūsu radošās vīzijas īstenošanai.
 • RF objektīvi

  RF 24-105mm F4-7.1 IS STM

  Ideāls ikdienas objektīvs fotogrāfiem, kuri strādā ar pilnkadra bezspoguļu ierīcēm. Ērti lietojamā RF 24-105 mm F4-7.1 IS STM ierīce ir viegla, kompakta un gatava uzņemt fotoattēlus jaunā līmenī.
 • Trijkājis

  Tripod Grip HG-100TBR

  Uzņemiet ilgāk ar papildu stabilitāti un radošu brīvību, pateicoties šim unikālajam trijkājim ar noņemamu tālvadības pulti.
 • Saistītie raksti

 • CEĻOJUMU FOTOGRAFĒŠANA

  Labākais komplekts ceļojumiem

  Aprīkojums ceļojumu fotografēšanai iesācējiem, satura veidotājiem un amatieriem.

 • Cilvēks, kas veido videoemuāru ar Canon EOS R10. Fonā ir apelsīnu koks, kas pilns ar augļiem.

  VIDEOEMUĀRU VEIDOŠANA

  Labākās Canon kameras videoemuāru veidošanai

  Šīs lieliskās Canon videoemuāru kameras atvieglo videoemuāru veidošanu ar iespaidīgām vadīklām un satriecošu video kvalitāti.

 • Kameras EOS R50 salīdzinājums ar kameru EOS R10

  FOTOGRĀFIJA

  Kameras EOS R50 salīdzinājums ar kameru EOS R10

  Mēs salīdzinām divu EOS R sistēmas APS-C kameru galvenās funkcijas un konstrukciju.

 • Padomi abstraktu ielu fotogrāfiju uzņemšanai

  IELU FOTOGRAFĒŠANA

  Atkājiet, kā veidot abstraktas ielu fotogrāfijas

  Veidojiet skaistus mākslas darbus ar ikdienas motīviem, izmantojot šos vienkāršos paņēmienus sirreālu pilsētvides attēlu veidošanai.